4 Ocakta okullar açılacak mı?

Aşının birçok kişinin koluna vurulmadan pek bu mümkün olmayacak. Okullar çok dolu. Bazı okullarda çocuklar bir sıraya üç kişi oturmak zorunda kalınıyor. Ikiye bölüp her sıraya bir kişi oturtsan bile ders yaptırmak sorun. 20 kişinin(en ideal koşulda) bir odada bulunması sorun. Iş yerlerinde bile bu kadar doluluk olmuyor.

Dersi bir şekilde hallettiniz diyelim, ya peki aralarda? Teneffüs zamanları öğrenciler ihtiyaçları giderecekler, oradan oraya gidecekler. Küçücük okulda 400-500 kişinin aynı anda belirli bir mesafeyi koruyarak okul içinde hareketini nasıl sağlayabilirsiniz? Bunu insanlara bıraktığımızda olanları gördük. Daha kötü oldu. Nasıl kontrol altına alınacak?

Ben şu anki vaka sayısının gerçek vaka sayısı olduğunu dahi sanmıyorum, sonuçta önceden vaka sayılarını gizlemişler halktan. Esas vaka sayısını bilen kişiler de kararlarını bu doğrultular içerisinde değerlendirir, yani açılacağını sanmıyorum, ki bize gösterilen vaka sayılarına bakarak da bunu söyleyebiliriz.

Okulların açılma kararı baştan beri berbattı ve bunun acı sonucunu şu an çekiyoruz. Ders almıştırlar diye düşünüyorum artık.

Liseye yeni geçmiş benim gibi öğrenciler için bu yıl felaket gerçekten.

Konuya dönersek, benimde görüşüm okulların erteleneceği yönünde. Ayrıca:
Ben şu anki vaka sayısının gerçek vaka sayısı olduğunu dahi sanmıyorum
cümlesine bende katılıyorum. Bence vaka sayısı en az iki kat fazla. Sırf not almak için ölmeye gerek yok.

Özet: Fikrimce ertelenecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı