4 RAM slotlu anakartta 1 slot boş kalırsa sıkıntı olur mu?

TarıkT61

Centipat
Daha fazla  
APU sistemime bir tık para harcamak istiyorum RAM yetmemeye başladı. 2x8 olan RAM'i 1x8 daha alarak 24e yükseltmek istiyorum fakat bir arkadaşım 4 RAM slotundan biri boş kalırsa anakartın bozulabilceğini söyledi doğruluk payı var mıdır? Bir de konudan istinaden anakartımda 1 adet 2.0 boş M.2 slotu mevcut. İkinci bir M.2 almak istiyorum mümkünse uygun fiyatlı 2000-1700 MB civarı okuma yazma hızı olan SSD önerir misiniz?

Anakart: TUF Gaming B450 Pro s
RAM: Kingston Fury Beast DDR4 3200MHz RGB RAM.

Doğruluk payı yok, çift kanal çalışanların yanı sıra bir de single channel eklenir.

Doğruluk payı yok, çift kanal çalışanların yanı sıra bir de Single channel eklenir.

Hocam şimdi 8+8 16 GB olan RAM'i 1 tane daha 8 ekleyince 1 slot boş kalınca anakartta problem olmaz diyorsunuz değil mi? Ve RAM 24 olunca 32'ye yükseltecek olsam 24 ile arasında ne kadar performans farkı olur?

Hocam şimdi 8+8 16 GB olan RAM'i 1 tane daha 8 ekleyince 1 slot boş kalınca anakartta problem olmaz diyorsunuz değil mi? Ve RAM 24 olunca 32'ye yükseltecek olsam 24 ile arasında ne kadar performans farkı olur?

Hepsi Dual olarak çalışacağı için performansınız orta düzeyde artacaktır.

Evet, 1 slot boş kalınca anakarta bir şey olmaz yani.

Çok önemli bir performans farkı olacağını sanmıyorum, kapasite için alınır en temel için.

Yeni konular

Geri
Yukarı