4 slot 4x8 GB RAM çalışır mı?

Rq0616

Hectopat
Merhaba. Şu an PC'de güncel olarak Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz RAM var. Bu ürünün aynısından tekrar alıp toplam 32 GB yapmayı düşünüyorum. Çalışmama gibi durum olur mu veya ne yapmam gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim.

8x4 ve 16x2 arasında gene performans farkı oluyor. 16 GB DDR4 RAM'ler genelde Dual-Rank olduğundan dolayı daha performanslı 4x8'e göre.
8x4 ve 16x2 normal anakartlarda ikisi de Dual Channel olarak çalışıyorlar hocam zaten, bununla ilgili çok karşılatırma videosu izledim genelde FPS olarak 8x4 16x2'ye göre 3-4 FPS önde seyrediyor, ama stabilite olarak 16x2 daha iyi diye biliyorum. Çok bir performans farkı olmadığı için fark yok dedim.

8x4 ve 16x2 normal anakartlarda ikisi de Dual Channel olarak çalışıyorlar hocam zaten, bununla ilgili çok karşılatırma videosu izledim genelde FPS olarak 8x4 16x2'ye göre 3-4 FPS önde seyrediyor, ama stabilite olarak 16x2 daha iyi diye biliyorum. Çok bir performans farkı olmadığı için fark yok dedim.
8 GB modüller single-rank oluyor, 16 GB modüller ise dual-rank.

Dual Rank modüllerde aynı anda birden fazla bilgiye erişilebiliyor gibi düşünebilirsin.

Stabilite ile ilgili bir sıkıntı olmaz, senin gördüğün yüksek frekanslı RAM olursa 2 slotta daha iyi çalışıyor o kadar.

8 GB modüller Single-rank oluyor, 16 GB modüller ise Dual-rank.

Dual Rank modüllerde aynı anda birden fazla bilgiye erişilebiliyor gibi düşünebilirsin.
Hocam şimdi 8x2 RAM'in yanına aynı marka model ve çipe sahip bir 8x2 daha alıp yanına taksak o 16x2 kit performansı gibi olmuyor o zaman öyle mi?
Yani normal anakartlarda kit 16x2 gibi performans alabilmek için 8x4 kit şeklinde mi olması gerekiyor? Kendimde ileride Kingston Fury 3600 MHz 8x2 RAM'in yanına ekleyeceğim de ondan soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı