4 tane öneri

Bu önerilerden hangileri yapılabilir?

• Oy verenlerin toplamı
    40

Ramazan Ö

Hectopat
Merhaba. Bugün Sosyal üzerinde gördüğüm eksiklere yeniden değineceğim.

1. Önerim daha önce yapılmıştı. Etiket atılınca bildirim gelmiyor Şu konuya bakabilirsiniz. Bu özelliğin daha önce kullanıldığı belli. XenForo 2.0 Hatalar ve İstekler
Sanırım "up up" yapanlar yüzünden kaldırıldı. Önceden de "up" yapılıp yapılmadığını bilmiyorum tabii. Bu özelliğin tekrar aktive edilmesini, abartan veya kötüye kullanan kişilerin ceza almasını öneriyorum. Bence bu, yapılması gereken şeylerde başı çekiyor. İnsanların sorunları çözülemiyor. Sonradan birisini etiketlese bile o kişiye bildirim gitmiyor, bu yüzden. Aynı konuyu açması da yasak, ne yapacak bu kişi? Aynı konuyu açmanın yasak olmasına laf etmiyorum, yanlış anlaşılma olmasın. Bu duruma bir örnek de ben vereyim. RTX 2070 17.3" laptop önerisi
Mesaj tarihi ile son düzenleme tarihine bakarsanız, anlayabilirsiniz.

2. Önerim ise 1. önerimin benzeri ama ayrı tutmayı daha mantıklı buldum. Bu önerinin yapılabilirliğini bilmiyorum. Konuya mesaj gelmeyince öne çıkar butonunu kullanmamızı söylüyorsunuz, haklı olarak. Öne çıkarınca o konuyu takip edenlere, etkileşimde bulunanlara ilgili bildirimin gitmesini öneriyorum. Çünkü bazen bildirimler gözden kaçabiliyor. Yani en son mesajı yazıp birinin mesajını alıntıladıktan sonra öne çıkarırsak, alıntılanan mesaj sahibine bildirim gitsin diyorum. Aynı durum etiketleme için de geçerli.

3. Önerimi @Lord Raiden yönetime iletmişti aslında. Biraz daha detaylandırayım.
Yurt Dışı Fırsatları
Bu iki bölümde konu onayı beklemek olmasın. Fırsatlar kaçabiliyor çünkü. Zaten bu bölümlere açılan konular genelde kısa oluyor. Ne kadar hata yapılabilir ki? Uzun yazanlar da genelde Sosyal üzerinde belli bir süre geçirmiş olup ürün hakkında bilgi verenler oluyor ve gördüğüm kadarıyla kurallara uygun konular oluyor genelde. Eğer bir yanlışlık varsa rapor atılıp düzenlenmesinin, sebebini açıkladığım üzere moderatörleri pek de yoracağını düşünmüyorum açıkçası. Belli bir saate kadar aktif olanlar olsa bile her an aktif mod olmayabiliyor. Bu özellik gün içinde de lazım olduğu gibi, geceleri de önemli olabiliyor.

4. Önerim ise konu açma süresi hakkında. 1 saat sizce de çok değil mi? Spam konu sebebi öne sürülüyor ama neyin spamı yapılacak? Yeni üyeler konu açtığını bilmeyip 1-2 tane konu açar en fazla ki bu biraz düşük ihtimal. Her insan her an müsait olamaz, kısa süre içinde 2 tane sorun yasadiysa veyahut bir indirim konusu vb. konu açtıktan sonra başka konu için 1 saat beklemesi hiç de mantıklı gelmiyor. 1 tane konu üzerinden gram alakasız başka bir sorunu hakkında soru soramayacağına göre yeni konu açması gerekiyor. Olacaksa bari 15 - 30 dakika arasında bir şey olsun.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar. Daha önce önemsenmediğini ve yeterli düzeyde ilgilenilmediğini düşündüğüm konulardan bazılarını bırakıyorum. Onlara da göz atarsınız umarım.

Bir üye olarak bulunduğum yere katkıda bulunmayı seviyorum, oranın daha iyi olmasını istiyorum. Bu yüzden vaktimi ayırıp yazdım. Bu konuyu onemsersiniz umarım.

@Emre C @Recep Baltaş @Ali Güngör

Beğenmediğiniz bir yer varsa sebebiyle birlikte yazarsanız sevinirim

Son düzenleme:
3. öneri mantıklı gelse de moderasyon için büyük bir işkence olacaktır. Sizce bunu kötüye kullanan olmaz mı? Yazım kuralına uygun olmayabilir ya da yanlışlıkla o kategoriye açılmış bir konu olabilir.

Ayrıca spam için 1 saat süre beklemek gayet kısa bir süre bence. 1 saatte kaç konu açabilirsiniz ki? Bence tüm önerileriniz bir yerden sonra patlak veriyor.

Bence şu an en gereklisi ceza alan birisinin kendi konusuna yazabilmesi.

Gerekli kurallara uymasına rağmen destek alabilmesi fazla büyük bir ayrıcalık olacaktır. Bence böyle iyi.

1. öneri için bir şey diyemem. Yaşandığını görmedim.
2. öneri güzel. Uygulanabilir.
3. öneri imkansız. Kötüye kullanıma çok açık. Kötüye kullananları banlarız falan yetmez böyle bir şey için. Konu onaylama sistemi şart.
4. öneri belki indirimlerle ilgili kategorilerde uygulanabilir.

Bu arada gizlilik ayarlarıyla ilgili konumu da eklediğin için teşekkür ederim.

Bence şu an en gereklisi ceza alan birisinin kendi konusuna yazabilmesi.
Kesinlikle katılıyorum, gelmesi gereken özelliklerde başı çekiyor. Acil birşey olduğunu ve üyelerin konu sahibine birşey sorduğunu varsayın yazamazken ne yapabilir ki?

3. öneri imkansız. Kötüye kullanıma çok açık. Kötüye kullananları banlarız falan yetmez böyle bir şey için. Konu onaylama sistemi şart.

Dediğim gibi, oralara açılan konular genelde kısa oluyor. Ürün hakkında bilgi verip uzun yazan kişiler ise genelde kurallara hakim oluyor. Yanlışlıkla o bölüme konu açmak da pek muhtemel değil gibi. O bölümlere gidene kadar bir sürü kategori/bölüm var. Yanlış konular için Kullanıcı İncelemeleri daha popülermis sanırım.

Ayrıca spam için 1 saat süre beklemek gayet kısa bir süre bence. 1 saatte kaç konu açabilirsiniz ki?
2-3 konu açılabilir aslında. 30 dakika daha ideal bence.

Bence tüm önerileriniz bir yerden sonra patlak veriyor.
Ona bakarsak gördüğüm kadarıyla her şey bir yerden sonra patlak veriyor
Olumlu taraflarının olumsuz taraflarına göre daha ağır bastığını düşünüyorüm.

Bu arada gizlilik ayarlarıyla ilgili konumu da eklediğin için teşekkür ederim.
Rica ederim

3. öneri hakkında konuşalım:

"Konu onayı beklemek olmasın" demek, ne yazık ki "moderatör gözetiminden geçmesin" demek gibi bir anlama yöneliyor; bundan dolayı da hem kötüye kullanım olabilir hem de bir ürünün, art arda aynı konuları defaatle açılıp ana sayfada genel bir tertipsizlik durumunun baş göstermesine sebebiyet verebilir. Ayrıyeten indirimle ilgili olmayacak konuları da işi art niyete ya da uyanıklığa bindirmek adına bu bölüme açmaya çalışanlar olabilir zira herhangi bir onay bekleme durumu söz konusu olmayacak.

4. Önerim ise konu açma süresi hakkında. 1 saat sizce de çok değil mi? Spam konu sebebi öne sürülüyor ama neyin spamı yapılacak?
Birkaç yıl önceki aktifliği göz önünde bulundurduğumuzda belki çok da bir spam yapılmazdı fakat şu anı ele alırsak her türlü spam yapma olayı olur. Bence 1 saat çok da uzun bir süre değil.

1 saat uzun bir süre gibi geliyorsa bile açılan bir konu, moderatör gözetiminden geçip onaylanana kadar zaten o 1 saat, 45-30 dakikalara kaşla göz arası gerilemiş oluyor.

Bu olabilir bence. Az/çok mantıklı bir öneri sayılır. Konuyu takip eden üyelere "...başlıklı konuya cevap yazdı" gibisinden bir bildirim iletilmesinin herhangi bir kötü yanı yok.

Son düzenleme:

Hocam, sizin de dediğiniz şey gayet mantıklı bir açıklama fakat aynı indirimin konusu aynı anda olmasa bile pek de uzun olmayan bir süre içinde açılıyor. Bu durumda ise "beni seviyor musunuz?" konularında olduğu gibi konular birleştirilebilir.
Şuranın 2 sayfasına baktım, çoğu kısa olmakla beraber bazı konularda son düzenleyenin moderatör olduğu görülüyor. Bazı yerleri çok mu siliniyor bilmiyorum ama yazım denetimine basıp geçiyor da olabilirler.

"Konu onayı beklemek olmasın" demek, ne yazık ki "moderatör gözetiminden geçmesin" demek gibi bir anlama yöneliyor.
Bu durumda rapor sistemi devreye giriyor. Ya üyeler rapor atmazsa dusuncesine ise başka bir kural cevap veriyor.

Ayrıyeten indirimle ilgili olmayacak konuları da işi art niyete ya da uyanıklığa bindirmek adına bu bölüme açmaya çalışanlar olabilir zira herhangi bir onay bekleme durumu söz konusu olmayacak.
Böyle bir şeyi yaptığı bariz belli ise bazı durumlarda pek sevmesem de temizinden 1 hafta uyarı alabilir diye düşünüyorum.

Ben normal bir konuyu ortalama 10-20 dakika civarında oluşturuyorum. Yavaş, dikkatli ve telefondan yazdığımı da belirteyim. Yerine göre azalıp çoğalabiliyor. Bu durumda olan tek kişi ben değilimdir diye düşünüyorum.
Bir olayı aradım. Bir öneriden sonra rapor veya mesaj yazma süresini düşürmüşlerdi sanırım. Basit bir ayarı olduğunu düşündüğümden ötürü denenebilirliği var gibi geldi bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…