4 TB HDD önerisi

Bütçe
800

Bitflex

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni 4TB'lık bir HDD almaya karar verdim. Şu an NVMe SSD normal, SSD bir adet de 2TB HDD kullanıyorum ancak depolama tarafında sıkıntı çekiyorum. Arşivciliğim biraz fazladır :) 2 adet HDD'yi maddi açıdan bayağı beğendim ancak direkt 256cache ve 7200RPM'ler inanılmaz pahalı, bu yüzden biraz sıkıntı çekiyorum karar vermekte. Kullanan ve memnun olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Oyun asla depolanmayacaktır; sadece film, müzik ve resim depolanacaktır.

2. model tamamen maddi açıdan 80 lira daha ucuz olduğu için radarıma girdi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Toshiba Toshıba P300 Hdwd240uzsva 3.5 Inç 4 Tb 5400 Rpm 128 Mb Sata 6.0gb/s Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu olabilir performanslı diyorlar fakat bazılarında hafiften sesi yüksek olabiliyor.

Benim bildiğim daha performanslılar.

Ancak genelde dönüş hızları ve cache bellekleri daha düşük testlere baktım okuma yazmadada daha düşükler gerçi benim okuma yazmayla pek işim yok dediğim gibi oyunlar için ayrı SSD mevcut. Ancak daha iyisini almak varken neden daha kötüsünü alayım sorusu geliyor sürekli :)

Seagate böyle gösteriyor.
Bu arada benim tavsiyem ilk attığınızı almak.
P300 bu forumda kullananlar performanslı diyor ama ses sorunu var bazılarında.

Dosya Ekleri

• sea-22876-why-nas-hdds-graphic-simple-table-final-1272x632.jpg
    sea-22876-why-nas-hdds-graphic-simple-table-final-1272x632.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 55
Hocam bu nas sürücüler diğerlerine göre daha mı sağlam oluyor bir bilginiz var mı?
NAS için üretilen HDD'ler 7/24 çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Daha performanslı kesinlikle değildir ama çok daha uzun ömürlüdür ve çoklu kullanımda bir birleriyle devir senkronu yaparak titreşimi/sesi azaltırlar.

Nas için üretilen HDD'ler 7/24 çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Daha performanslı kesinlikle değildir ama çok daha uzun ömürlüdür ve çoklu kullanımda bir birleriyle devir senkronu yaparak titreşimi/sesi azaltırlar.

Sizin önerdiğiniz bir model var mı hocam normal ev kullanıcısıyım şu chia coin falan palazlanmadan almak istiyorum bugün yarın. Şu an kullandığım baracuda 2TB'dan memnunum ancak bu 7200RPM 64MB Cache'e sahip ondan 5400RPM çok fark yaratır mı?

Arşivciliğim biraz fazladır
İstifçilere önerim Purple. Amacı zaten başlıca güvenlik kameraları gibi sistemlerle entegre çalışmak. Yüksek kapasitelerde uzun süre medya depolayabileceğiniz dayanıklı ve amacına göre performanslı bir disk. 4 TB Purple alın derim. Attığınız ilk Seagate yapısından dolayı, ikincisi ise dönüş hızından dolayı alınmaz.

Bütçenizi şimdi gördüm, yükselttiğinize değecek bir HDD WD Purple. Alamıyorsanız kapasiteyi düşürün, depolama için Seagate almayın. İlla yüksek kapasite ve uygun fiyat istiyorsanız P300'e göz atabilirsiniz.

Geri
Yukarı