4 TB HDD önerisi

Bütçe
800
Sizin önerdiğiniz bir model var mı hocam normal ev kullanıcısıyım şu chia coin falan palazlanmadan almak istiyorum bugün yarın. Şu an kullandığım baracuda 2TB'dan memnunum ancak bu 7200RPM 64MB Cache'e sahip ondan 5400RPM çok fark yaratır mı?
5400 ile 7200 RPM arasında günlük kullanımda bir farkı kolay kolay hissetmezsiniz; ancak oyunlarda yüklenme süresini en fazla 2-3 saniye etkiler, ki siz de oyun yüklemeyeceğim demişsiniz. Önbelleğin de öyle çok büyük bir fark yarattığını düşünmüyorum, çünkü HDD disklerinin yazma/okuma performansları üç aşağı beş yukarı aynı ve sınırı belli :) O yüzden, süslü pazarlama yalanlarına değil de, marka kalitesine ve vadettiği kullanım ömrü ile garanti sürelerine bakın. Marka sorarsanız da, yıllardır kullandığım ve memnun olduğum Seagate öneririm ama karar sizin...

EK: Önbellekler, sık sık açtığınız bir klasörün içindeki dosyaların yüklenme sürelerini kısaltır; Okuma ve yazmaya elle tutulur bir etkisi yoktur.

İstifçilere önerim purple. Amacı zaten başlıca güvenlik kameraları gibi sistemlerle entegre çalışmak. Yüksek kapasitelerde uzun süre medya depolayabileceğiniz dayanıklı ve amacına göre performanslı bir disk. 4 TB purple alın derim. Attığınız ilk Seagate yapısından dolayı, ikincisi ise dönüş hızından dolayı alınmaz.

Bütçenizi şimdi gördüm, yükselttiğinize değecek bir HDD WD purple. Alamıyorsanız kapasiteyi düşürün, depolama için Seagate almayın. İlla yüksek kapasite ve uygun fiyat istiyorsanız P300'e göz atabilirsiniz.

Kendi kullandığım Seagate 6 yaşında ve memnun olduğum için hep Seagate baktım. Neden önermiyorsunuz yeni serilerde sağlamlıkla alakalı sıkıntımı var acaba?
5400 ile 7200 RPM arasında günlük kullanımda bir farkı kolay kolay hissetmezsiniz; ancak oyunlarda yüklenme süresini en fazla 2-3 saniye etkiler, ki siz de oyun yüklemeyeceğim demişsiniz. Önbelleğin de öyle çok büyük bir fark yarattığını düşünmüyorum, çünkü HDD disklerinin yazma/okuma performansları üç aşağı beş yukarı aynı ve sınırı belli :) o yüzden, süslü pazarlama yalanlarına değil de, marka kalitesine ve vadettiği kullanım ömrü ile garanti sürelerine bakın. Marka sorarsanız da, yıllardır kullandığım ve memnun olduğum Seagate öneririm ama karar sizin...

ek: önbellekler, sık sık açtığınız bir klasörün içindeki dosyaların yüklenme sürelerini kısaltır; okuma ve yazmaya elle tutulur bir etkisi yoktur.

Bende Seagate'den 6 yıldır memnun olduğum için sürekli Seagate baktım ancak arkadaşımız gibi bazı kesimler sağlamlığıyla ilgili sıkıntılı olduğunu düşünüyor oda kafa karıştırıyor.

Barracuda'ları yapısından dolayı önermiyorum dedim. Yoksa markanın bu seri haricinde pek de alınmayacak ürünü yok. Şuraya bir konu bırakıyorum, kıymetli hocamın yazdıklarından fikir edinebilirsiniz neden WD veya Toshiba almanız gerektiğine dair, uygun bütçelere. Kendisine bir sorunuz olacaksa eğer bana sorabilirsiniz, ben iletirim. Kendisi cezalı.

Barracuda'ları yapısından dolayı önermiyorum dedim. Yoksa markanın bu seri haricinde pek de alınmayacak ürünü yok. Şuraya bir konu bırakıyorum, kıymetli hocamın yazdıklarından fikir edinebilirsiniz neden WD veya Toshiba almanız gerektiğine dair, uygun bütçelere. Kendisine bir sorunuz olacaksa eğer bana sorabilirsiniz, ben iletirim. Kendisi cezalı.

Sadece sizi kastetmedim hocam genel böyle bir algı var çünkü WD'nin çok daha iyidir diye. Yazıyı okuyayım ona göre karar vereyim. Artık ya bütçeyi artırcam ya da depolamayı düşürcem.

Geri
Yukarı