4 veya 8 GB DDR4 RAM Önerisi

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Kullandığım dizüstü bilgisayarımda tek kanal 8 GB RAM var ve bu bana yetmiyor (Bazı oyunlarda takılma oluyor). Bende yeni RAM almaya karar verdim. Duyduğum kadarıyla 8 GB daha eklersem çift kanal çalışacakmış bunun bana artısı ne olur? 4 GB daha RAM ilavesi yaparsam 4 yıl sonra yetmemeye başlar mı? Buna göre RAM tavsiyesi istiyorum. Teşekkürler.

ramim.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki ya öneriniz var mı? Fazla masraf olmaması için 4 GB düşünüyorum.

Aynı değerlere sahip 4 GB RAM eklerseniz de çift kanal çalışır. Tabi ki standart olarak elinizdeki RAM'in aynısından bir tane daha takmanızı öneririm.

8 GB RAM bütçemi aşıyor. Ben 4 GB RAM almayı düşünüyorum. Peki RAM önerisi yapabilir misiniz elimdekine uygun bir şekilde? Teşekkür ederim.

Tam bir uyumluluk için ayni markanın ayni modelini tercih ediniz. Ben eminim ki 4 GB aldıktan sonra performans artışı o kadar belirgin olmayınca keşke 8 GB alsaydım deyeceksiniz. O yüzden ayni marka ve ayni model. Gerekirse biraz daha para biriktirin.

Tam bir uyumluluk için ayni markanın ayni modelini tercih ediniz. Ben eminim ki 4 GB aldıktan sonra performans artışı o kadar belirgin olmayınca keşke 8 GB alsaydım deyeceksiniz. O yüzden ayni marka ve ayni model. Gerekirse biraz daha para biriktirin.
Keşke 8 GB alsaydım diyeceğimi düşünmüyorum. Çünkü genellikle RAM kullanımı 6-8 arası değişiyor. Bazı sahnelerde sadece RAM kullanımı artıyor ve oyun takılıyor. Yani benim düşünceme göre 2 GB RAM bile yeter fakat 4 GB almak istiyorum. Öneri yapabilecek var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet üzerinden böyle bellekler buldum. Hangisini önerirsiniz ve site tercihiniz var mı?

Son düzenleme:
Keşke 8 GB alsaydım diyeceğimi düşünmüyorum. Çünkü genellikle RAM kullanımı 6-8 arası değişiyor. Bazı sahnelerde sadece RAM kullanımı artıyor ve oyun takılıyor. Yani benim düşünceme göre 2 GB RAM bile yeter fakat 4 GB almak istiyorum. Öneri yapabilecek var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet üzerinden böyle bellekler buldum. Hangisini önerirsiniz ve site tercihiniz var mı?
Ekleyeceğiniz 2 veya 4 GB RAM ile ancak günü kurtarabilirsiniz. 8 GB artık yetersiz kalmaya başladı ki zamanla bu daha da artacaktır. Almışken 8 GB almak sizi uzun süre rahat ettirecektir.

Ben 4 GB RAM almakta kararlıyım. Çünkü 8 GB RAM daha eklemeyi gereksiz ve pahalı buluyorum. Şu anda dizüstü bir bilgisayar kullanıyorum ve bu bilgisayarın ekran kartının ileride 16 GB RAM ihtiyaç duyacak oyunlarda yeterli performans vermeyeceğinden dolayı 12 GB RAM' in hayli hayli yeteceğini düşünüyorum. Lütfen öneri yapar mısınız?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı