4 veya 8 GB DDR4 RAM Önerisi

O RAM'in yanına 4 GB eklerseniz Dual Channel çalışmaz. Dual Channel için 8 GB daha eklemek zorundasınız. Aynı model konuda ait bir bellek bulamazsanız 8 GB DDR4 2400 MHz 1.2v CL 17 bir bellek alacaksınız.
Arkadaş danışıyor ama aynı zamanda fikrimizi pek umursamıyor gibi geldi bana. 4 GB almakta hala ısrar ediyor.

Arkadaş danışıyor ama aynı zamanda fikrimizi pek umursamıyor gibi geldi bana. 4 GB almakta hala ısrar ediyor.
Tercih sonuçta kendisinin o kısma karışamayız. Eğer sadece oyun odaklı RAM yükseltecekse Dual Channel'in ona pek bir getirisi olmayacak. İş ağırlıklı uygulamalarda Dual Channel bellek neredeyse şart.

Ben 4 GB RAM almakta kararlıyım. Çünkü 8 GB RAM daha eklemeyi gereksiz ve pahalı buluyorum. Şu anda dizüstü bir bilgisayar kullanıyorum ve bu bilgisayarın ekran kartının ileride 16 GB RAM ihtiyaç duyacak oyunlarda yeterli performans vermeyeceğinden dolayı 12 GB RAM' in hayli hayli yeteceğini düşünüyorum. Lütfen öneri yapar mısınız?
Pahalı olması gereksiz olduğu anlamına gelmiyor. 4 sene sonra diyorsunuz anca hala 12 GB yapma fikrinde diretiyorsunuz. 8 GB RAM'in yanına 4 GB ne kadar etkili ve düzgün olur bilemem.

Pahalı olması gereksiz olduğu anlamına gelmiyor. 4 sene sonra diyorsunuz anca hala 12 GB yapma fikrinde diretiyorsunuz. 8 GB RAM'in yanına 4 GB ne kadar etkili ve düzgün olur bilemem.
Diretiyorum çünkü biliyorum. Eski bilgisayarımda 16 GB RAM vardı ve 8 GB' dan hiçbir zaman daha fazla kullanmadı, yaklaşmadı. Şimdiki bilgisayarımda 8 GB RAM bana yetiyor bazı oyunlar haricinde, onun için o az farkı 4 GB RAM alarak kapatmaya çalışacağım. İş ağırlıklı neredeyse hiçbir uygulama kullanmıyorum bu nedenle çift kanala da ihtiyacım yok. Peki bu RAM sistemime uygun mudur? Crucial 4GB DDR4 2400Mhz CL17 260-Pin SO-DIMM RAM CT4G4SFS824A - Nanokatalog

Zamanım olmadığı için öneri yapamadım kusura bakmayın. 4 GB RAM'i aldığınızda CPU-Z programından veya başka bir yerden çift kanal çalışıp çalışmadığına bakıp buraya yazar mısınız. Çünkü kesin olmamakla birlikte ben çift kanal çalışacağını düşünüyorum.

Çünkü kesin olmamakla birlikte ben çift kanal çalışacağını düşünüyorum.
Farklı boyutlara sahip iki belleğin çift kanal çalışması dual channel teknolojisine aykırı bir olay. Ayrıca CPU-Z'deki Channel # modu dual yazılsa bile bunun doğruluğu ancak benchmark testlerinde belli oluyor. CPU-Z'deki Channel # modunun yanlış olduğunu defalarca kez deneyimledim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı