4 yıl sonra bilgisayar mühendisliği seçmek mantıklı olur mu?

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben ileride yazılımcı olmak istiyorum 9. sınıfım 3 yıl sonra üniversite sınavına gireceğim ve bilgisayar mühendisliği bölümünü seçmek istiyorum. Yazılımcılık da geleceğin meslekleri arasında gösteriliyor. Ama şöyle bir şey kafama takıldı çoğu kişi ben yazılımcı olacağım diyor. Bu da işsizliği arttırmaz mı o yüzden seçmek ile seçmemek arasında kaldım. Sizce seçmeli miyim?

gelecekte nasıl olur bilmem ama şuanda yazılımcılık daha çok tecrübeye bakan bir meslek. Eğer iyi bir üniversitede okumazsan yüksek ihtimal ile mezun olunca işsiz kalırsın. tabi gelcekte yazılımcı talebi artarsa durum farklı olur.

Adam merak etmiş sormuş hocam. Karışmak haddinize değil. :D
Siz pek düşünemiyorsunuz galiba. Böyle soru mu olur, sakın bunu sorma, kimse bu soruya cevap vermesin dememişim, kimseye karıştığım yok. Kendimce cevabımı verdim. Birisi soru soruyor, diğeri cevap veriyor, siz de üçüncü parti olarak benim haddimi sorgulamayı tercih ediyorsunuz. Asıl sizin haddinize değil bunu demek.

Soruyu soran için benim mantıklı bulduğum cevabı verdim. Biraz daha detaylandırırsak şu an bu sorunun cevabını vermek konu sahibine bir şey katmayacak. Ne şu anki davranışlarında bir şey değiştirecek ne de zamanına değecek. Kaldı ki 2-3 yıl sonra kendisinin de hayatında pek çok şey değişeceği için bu soruya şimdi verilecek cevabın yıllar sonrasına bir etkisi yok. Bu soruyu zamanı gelince sorması daha mantıklı, ben de bunu kendisine söylüyorum işte.

Siz pek düşünemiyorsunuz galiba. Böyle soru mu olur, sakın bunu sorma, kimse bu soruya cevap vermesin dememişim, kimseye karıştığım yok. Kendimce cevabımı verdim. Birisi soru soruyor, diğeri cevap veriyor, siz de üçüncü parti olarak benim haddimi sorgulamayı tercih ediyorsunuz. Asıl sizin haddinize değil bunu demek.

Soruyu soran için benim mantıklı bulduğum cevabı verdim. Biraz daha detaylandırırsak şu an bu sorunun cevabını vermek konu sahibine bir şey katmayacak. Ne şu anki davranışlarında bir şey değiştirecek ne de zamanına değecek. Kaldı ki 2-3 yıl sonra kendisinin de hayatında pek çok şey değişeceği için bu soruya şimdi verilecek cevabın yıllar sonrasına bir etkisi yok. Bu soruyu zamanı gelince sorması daha mantıklı, ben de bunu kendisine söylüyorum işte.

Verilecek olan cevapların konu sahibine bir şey katmayacağına siz karar veremezsiniz ki :D

Verilecek olan cevapların konu sahibine bir şey katmayacağına siz karar veremezsiniz ki :D
Yani ne desem bilemedim, bunu yapan sizsiniz. Benim cevabımı beğenmeyip bunu yazma diye musallat olan sizsiniz, sonra kimsenin cevabına karışamazsınız diyorsunuz. Ben kimsenin cevabına karışmıyorum zaten, benim cevabım bu sorunun 2-3 yıl sonra sorulmasının daha mantıklı olacağı yönünde. Sizin bu gereksiz ego tatmini maceranızla da daha fazla uğraşıp konuyu kirletmemek için cevap yazmayacağım size daha fazla.

@Kckc bazı insanlar anlamıyor ama bence, naçizane, şahsen fikrim, bu soru şu anda size bir şey katmayacak. Üniversite bölüm seçiminizi de bu şekilde yapmak pek mantıklı değil. Daha spesifik, şu anda yapacaklarınızla ilgili kafanızı karıştıran bir şey varsa onu sormanız daha makul olur diye düşünüyorum ben.

Geri
Yukarı