4 yıllık okurken 2 yıllık okunur mu?

Hocam cümle açık bir şekilde zaten belirtili, ben bir sefer daha belirtip ondan sonra konuyu takipten çıkacağım. Bekleyen 200 bildirim var çünkü sen okuduğunu anlamıyorsan da kusura bakma ama benim yapabilecek hiçbir şeyim yok.

Bak diyor ki aynı anda iki örgün bölümde lisans ya da önlisans bölümü okunamaz diyor ancak bu bölümün birisi lisans diğeri de önlisans olursa okunabilir diyor. Bir de iki örgünü aynı anda okuyamazsınız, iki bölümden birisi AÖF ya da uzaktan eğitim olmalı diyor. İki tane örgün bölüm aynı anda okunamaz. Kaldı ki basit mantık düşünün, örgün bölümlerin çoğunda devam zorunluluğu var. İki tane örgün bölüm yazarsanız nasıl okuyacaksınız? Kaldı ki sistemde izin vermiyor zaten.

Hocam cümle açık bir şekilde zaten belirtili, ben bir sefer daha belirtip ondan sonra konuyu takipten çıkacağım. Bekleyen 200 bildirim var çünkü sen okuduğunu anlamıyorsan da kusura bakma ama benim yapabilecek hiçbir şeyim yok.

Bak diyor ki aynı anda iki örgün bölümde lisans ya da önlisans bölümü okunamaz diyor ancak bu bölümün birisi lisans diğeri de önlisans olursa okunabilir diyor. Bir de iki örgünü aynı anda okuyamazsınız, iki bölümden birisi AÖF ya da uzaktan eğitim olmalı diyor. İki tane örgün bölüm aynı anda okunamaz. Kaldı ki basit mantık düşünün, örgün bölümlerin çoğunda devam zorunluluğu var. İki tane örgün bölüm yazarsanız nasıl okuyacaksınız? Kaldı ki sistemde izin vermiyor zaten.
Hocam...

"Aynı anda iki örgün LİSANS, iki örgün ÖNLİSANS okunamaz. Fakat biri lisans, biri önlisans iki bölüm okunabilir."

Bir sonraki cümlede de,

"Biri uzaktan YA DA açık, biri örgün olursa 'DA' olur." yazıyor.

Sanırım siz yorgunsunuz ve gözünüzden kaçıyor. "DA" diyor orada. Lütfen tekrar bi okur musunuz? Çünkü ben okuduğum şeyden anlaşılan şeyi söylüyorum. Yanlış yazılmış olabilir onu bilemem ama yazılan metinden çıkan sonuç kesinlikle ve kesinlikle bu.

Hocam...

"Aynı anda iki örgün lisans, iki örgün ön lisans okunamaz. Fakat biri lisans, biri ön lisans iki bölüm okunabilir."

Bir sonraki cümlede de,

"Biri uzaktan ya da açık, biri örgün olursa 'da' olur." yazıyor.

Sanırım siz yorgunsunuz ve gözünüzden kaçıyor. "da" diyor orada. Lütfen tekrar bir okur musunuz? Çünkü ben okuduğum şeyden anlaşılan şeyi söylüyorum. Yanlış yazılmış olabilir onu bilemem ama yazılan metinden çıkan sonuç kesinlikle ve kesinlikle bu.

Hocam benim de aklıma takılan bir konu da bu. Hem lisans örgün hem de ön lisans örgün (ikinci öğretim) okunup okunmayacağını merak ediyorum da. Cevap bulabildiniz mi siz?

Merhaba.
Sakarya Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Bu bölümü okurken aynı zamanda yine Sakarya Üniversitesinde 2 yıllık Optisyenlik bölümü okumak istiyorum. Tekrar üniversite sınavına mı girmem gerekiyor? Bu bölüme nasıl başlayabilirim bilen arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba. Üniversite sınavına girerek aynı anda örgün 2 yıllık ve 4 yıllık bir bölüm okunabiliyor ama siz ne yaptınız, Bilişim Sistemleri Mühendisliğiyle Optisyenlik bölümünü bir arada götürebiliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı