4 yıllık Steelseries QCK Heavy deneyimim

Merhaba arkadaşlar, Steelseries QCK Heavy M deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Yaklaşık 4 yıldır sahip olduğum ve kullandığım bir ürün kendisi. 20 Kasım'dan beridir kullanmıyorum, QP Prism'e geçiş yapmıştım. Şuradan ulaşabilirsiniz QP Prism incelemesine.

Gelelim asıl konumuza. Ürünü 89 TL'ye Teknosa'dan aldım. QCK Heavy Medium boyunu almıştım. 320mm uzunluğunda, 270mm eninde ölçülere ve 6mm kalınlığa sahip.

Üründen ilk aldığım zamanlar çok memnundum, çok güzel bir hissiyatı ve mouse kayganlığı vardı. Ve kalın olduğundan dolayı baya sağlam bir mouse pad gibi düşünmüştüm.

Bir süre sonra kenarları havaya doğru kalkmaya başladı. Yüzeyi pütür pütür olmaya başladı.

Titiz bir kullanıcıyımdır, haftada bir genel temizlik yaparim bilgisayarıma ve yemek asla yemem bilgisayar başında. Buna rağmen çok çabuk harap oldu yüzeyi. Mouse tırtık tırtık yüzeyde rahatça kaymamaya başlıyordu.

Siyah mouse padlerde beyazlaşma sorunu sık görülen bir durum, biliyorum ancak kaliteli üründür, belki daha geç yaşarım sandım ama öyle olmadı.

1614349077779.png

Kenarındaki soyulmalar bu şekilde.

1614349106179.png

Ben gerçekten memnun kalmadım üründen, tavsiye etmiyorum. Eğer mouse pad alacaksanız kenarları mutlaka dikişli bir model tercih edin kumaş alacaksanız. Yoksa hepsinin kenarları er ya da geç soyuluyor. Şu an kullandığım mouse pad kenarları dikişli ve kesinlikle hiçbir şekilde soyulma vs. yok.

Bu arada bu mouse padi alırken pek de seçenek yoktu kaliteli modellerde. Ya Goliathus vardı ya benim tercih ettiğim QCK serisi vardı. Keşke Goliathus alsaydım demiştim zamanında, gerçekten keşkelik bir tecrübe oldu benim için de.

Şimdi rafa kaldırdım, ne hali varsa görsün. :)

Okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Bu konuyu yeni gördüm. Pad'in haşatı çıkmış. Hiç temizlenmemiş ve bakım yapılmamış gibi duruyor. Bunun yanında fare dışında çay, su, sıcak cisimlerle de temas yaşamış gibi duruyor.

Bilmiyorum, 4 sene mousepad'in haşatını çıkartırcasına kullandıktan sonra "önermiyorum" demek bana göre dürüstçe değil.

2015'te yaklaşık 40 TL'ye standart QcK almıştım, 2018'e kadar 3.5 sene sorunsuz kullandım. Genellikle 6 ayda bir ılık suda yıkıyordum güzelce. Sadece son zamanlarında kenarlarında deformasyonlar ve bileğimin geldiği yerlerde beyazlama olmuştu ki küçük bir bakımla geçiyordu.

İlginç yani, onun yerinde başka pad olsa, aynı duruma geleceğinin garantisini verebilirim size.

Bu konuyu yeni gördüm. Pad'in haşatı çıkmış. Hiç temizlenmemiş ve bakım yapılmamış gibi duruyor. Bunun yanında fare dışında çay, su, sıcak cisimlerle de temas yaşamış gibi duruyor.

Bilmiyorum, 4 sene mousepad'in haşatını çıkartırcasına kullandıktan sonra "önermiyorum" demek bana göre dürüstçe değil.

2015'te yaklaşık 40 TL'ye standart QcK almıştım, 2018'e kadar 3.5 sene sorunsuz kullandım. Genellikle 6 ayda bir ılık suda yıkıyordum güzelce. Sadece son zamanlarında kenarlarında deformasyonlar ve bileğimin geldiği yerlerde beyazlama olmuştu ki küçük bir bakımla geçiyordu.

İlginç yani, onun yerinde başka pad olsa, aynı duruma geleceğinin garantisini verebilirim size.
15 TL'ye aldığım mousepad'e bakımını çok az yaptığım halde hala taş gibi. (Bir sürü şey döktüğüm halde sapsağlam.) Steelseries'in daha çok dayanması gerektiğini düşünüyorum.

15 TL'ye aldığım mousepad'e bakımını çok az yaptığım halde hala taş gibi. (Bir sürü şey döktüğüm halde sapsağlam.) Steelseries'in daha çok dayanması gerektiğini düşünüyorum.

Taş gibi göreceli bir kavram, görsel atabilir misin? Malzemesi de önemli tabii.

Öncelikle bu mousepad'in bu hale gelmesi 4 yıl sonucunda değil, 1.5 yıl sonucunda oldu. 2.5 sene bu şekilde kullandım.

Mousepad'i asla pis elle kullanmadım, yazdığıma inanmıyorsanız zaten bu konuya girmekle hata etmişsiniz. Siz kullanıyorsunuz sorun yaşamıyorsunuz diye o ürün kusursuz olmuyor. O zaman bende de SU630 var, internette sorunlu deniyor ama ben sorun yaşamıyorum, ne yapayım ben yaşamıyorum diye önereyim mi?

Şu an kullandığım mousepad'i de yaklaşık 5 aydır kullanıyorum, 1 sene sonra QCK ile kıyaslamasını yapacağım hiç merak etmeyin. O zaman görürsünüz aradaki farkı. Bakalım kötü kullanım farkı mı var kalite farkı mı? :)

Haşatını çıkartırcasına kullanmışsın demişsiniz, nereden biliyorsunuz? Gördükleriniz kenardaki köpüklerin erimesi sonucu oluşan sarı lekeler, çay lekesi değil. Resimden ne nasıl gözüküyor, ne anlam çıkardınız bilmem ancak gerçek bu. İnanıp inanmamak size kalmış.

Bir de dürüstçe değil demişsiniz, durduk yere yalancı konumuna düştüm. :) Konuya keşke ekleseydim, 1.5 yıl sonunda bu hale geldi, 2.5 yıl bu şekilde kullandım diye. Bence tanımadan etmeden bir insanın dürüstlüğünü tartışmak hiç normal bir davranış değil, ben aynısını size desem eminim uygunsuz üslup cezası alırdım.

Steelseries olunca kusursuz olamıyor mu? Bence kusurlu ben memnun kalmadım ve yazdıklarımın da hala arkasındayım. Siz kaliteli diyorsunuz, sorun yaşamadım diyorsunuz, ne mutlu. Sizin başka bir konuda kalitesiz dediğiniz QP Prism mousepad'i kullanıyorum, hiçbir problemi yok. QCK'yi nasıl kullandıysam bunu da öyle kullanıyorum, herhangi bir bozulma vs. yok. Bilmediğiniz bir ürün hakkında neden yorum yapıyorsunuz?

1614608431135.png

Öncelikle bu mousepad'in bu hale gelmesi 4 yıl sonucunda değil, 1.5 yıl sonucunda oldu. 2.5 sene bu şekilde kullandım.

Bunu belirtmeliydiniz o halde.

Mousepad'i asla pis elle kullanmadım, yazdığıma inanmıyorsanız zaten bu konuya girmekle hata etmişsiniz. Siz kullanıyorsunuz sorun yaşamıyorsunuz diye o ürün kusursuz olmuyor. O zaman bende de SU630 var, internette sorunlu deniyor ama ben sorun yaşamıyorum, ne yapayım ben yaşamıyorum diye önereyim mi?

Şu an kullandığım mousepad'i de yaklaşık 5 aydır kullanıyorum, 1 sene sonra QCK ile kıyaslamasını yapacağım hiç merak etmeyin. O zaman görürsünüz aradaki farkı. Bakalım kötü kullanım farkı mı var kalite farkı mı? :)

Pad'in haşatı çıkmış, fotoğraflardan anlaşılan bu. Kim görse aynı şeyi düşünecektir. Normal bir deformasyondan başka şeyler geçirdiği belli oluyor fotoğrafta.

Kaplama yüzeyli QcK kullanan arkadaşım vardı, 2016 senesinde. Cidden o padlerde yüzey kalkıyordu mesela, çünkü dikişli değildi. Ki SteelSeries de devam etmedi zaten üretmeye. QcK kullanan birçok arkadaşım var, ki yabancı forumlarda da bu konuyu gördükten sonra biraz bakındım, bu tarz bir örnek göremedim.

Haşatını çıkartırcasına kullanmışsın demişsiniz, nereden biliyorsunuz? Gördükleriniz kenardaki köpüklerin erimesi sonucu oluşan sarı lekeler, çay lekesi değil. Resimden ne nasıl gözüküyor, ne anlam çıkardınız bilmem ancak gerçek bu. İnanıp inanmamak size kalmış.

Fotoğraftan gördüklerimden gerekli çıkarımları yaptım.

Bir de dürüstçe değil demişsiniz, durduk yere yalancı konumuna düştüm. :) Konuya keşke ekleseydim, 1.5 yıl sonunda bu hale geldi, 2.5 yıl bu şekilde kullandım diye. Bence tanımadan etmeden bir insanın dürüstlüğünü tartışmak hiç normal bir davranış değil, ben aynısını size desem eminim uygunsuz üslup cezası alırdım.

Aynısını bana desen ceza falan almazsın, he raporla istersen, ceza alırsam da sıkıntı değil. Bu benim kişisel düşüncem ve şahsa itham ya da hakaret maksatlı değil. 4 sene kullanılmış diyorsun ve sonra önermiyorsun.

Her neyse, bu benim kendi düşüncem, başka bir durumda da olsaydı aynı tepkiyi verirdim, kendim de aynı durumda olsaydım, detaylıca fotoğraflarını çeker, detaylıca anlatırdım.

Steelseries olunca kusursuz olamıyor mu? Bence kusurlu ben memnun kalmadım ve yazdıklarımın da hala arkasındayım. Siz kaliteli diyorsunuz, sorun yaşamadım diyorsunuz, ne mutlu.

Evet, güzel bir noktaya değindin. Ne zaman şu forumda bir model ile alakalı tartışma başlasa, marka üzerinden vuruluyorum.

Hayır efendim, tabii ki de SteelSeries olunca kaliteli olmuyor ki ben bu forumda uzunca bir süre SteelSeries farelerin ve kulaklıkların, kalitesiz kablolar nedeniyle alınmamasını önerdim. Yine olsa yine yaparım, ben hiçbir zaman bir markaya bağlı olmadım, hiçbir zaman da dayatmadım. Bu konuya yazmamın nedeni de marka değil bu arada. İlk fotoğrafı gördüm ve bana dürüstçe gelmedi, bu benim kendi görüşüm olmakla beraber, az çok mouspad kullanmış çoğu kişinin benzer şeyleri düşüneceği kanaatindeyim.

Sizin başka bir konuda kalitesiz dediğiniz QP Prism mousepad'i kullanıyorum, hiçbir problemi yok. QCK'yi nasıl kullandıysam bunu da öyle kullanıyorum, herhangi bir bozulma vs. yok. Bilmediğiniz bir ürün hakkında neden yorum yapıyorsunuz?

Eki Görüntüle 901537

Mousepadi arkadaşım da aldı ve kendi deneyimim ile kaliteli gelmedi. Ki dikkat edersen o mesajda, bazılarının çokça yaptığı gibi karalama ya da direkt "çöp" tarzı ifadeler yok.

Ben o fiyata "baskı almazdım, düz siyah alırdım" demişim ki bu da yine benzer fiyattaki padler için deneyimim oldu. Baskı maddeleri kalitesiz olabiliyor. Ben kendimi riske atmam, siyah alırdım. Siz almışsınız ürünü, memnun da kalmışsınız. Ne mutlu size, hayırlı olsun.

Seni tanımıyorum, sen de beni tanımıyorsun. Burada birbirimizi yazdığımız mesajlardan tanıyoruz. Senin yazdığın mesaj, attığın başlık ve paylaştığın görsele göre değerlendirmemi yaptım.

Hoşuna gitmediyse, bu benim sorunum değil maalesef. Kara listeye alabilir, mesajımı da rapor edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı