Logitech G103 + Steelseries Qck İncelemesi

Herkese merhabalar, bugün aldığım klavye ve mousepadi olabildiğim şekilde anlatacağım.

Logitech G103 açıkçası benim çok çok hoşuma gitti çünkü 15 liralık F klavyeden geçiş yaptığım için uzay mekiği gibi geliyor. Evet açık konuşmak gerekirse öyle geliyor. Ürünü 40 TL'ye aldım.

20150308_181619.jpg

Klavyeye açıkçası alışmak biraz zor. Oyun oynarken W tuşuna basacağım yerine Q tuşuna basıyorum. 6 tane makro tuşu var fakat şuan kullanmıyorum. Tuşa basarken ses çıkmıyor, çıkıyor fakat mekanik kadar değil. Hatta benim önceden kullandığım F klavyeden de az ses çıkarıyor. Önceki klavyem Prige PR-520U F.

Geçelim mousepade arkadaşlar.

Mousepad açıkçası bana ilaç gibi geldi. Önceden tahta yüzeyde oyunları oynuyordum. Şimdi mousepade geçtiğim için ve özellikle kaliteli bir mousepade geçtiğim için inanılmaz rahatladım. Mouse + olmayan modeli olmadığı için beklediğimden büyük çıktı. İlk dokunduğum zaman pürüzlü bir yüzey zannettim fakat oynayınca tadı bambaşka oluyor. Ürünü 35 TL'ye aldım. 35 TL'lik mousepadde 20 liralık mouse ile oynuyorum (Logitech M100).

20150308_181628.jpg

Son olarak şunları söyleyebilirim. Farem adam oldu diyebilirim, altındaki pisliği kaliteli birşeyde kullanacağım için sildim. Klavyedeki bilekliği oyun oynarken çıkardım. Hatta normal şartlarda da bilekliksiz kullanıyorum çünkü elimi koyarken rahatsızlık hissettim.

Klavyenin artıları ve eksileri:

Artılar:

Tasarımı çok şık, ilk başlarda uzay mekiği gibi geliyordu.
6 tane makro tuşu olması.
Yazılarının silinmemesi.

Eksiler:

Bilekliği kötü.
Yukarıdaki yanan ışıklar kötü.
Tuşa basarken çıkan ses yetersiz.

Mousepadin artıları eksileri:

Artıları:

Sıcak. (Sol elim soğuk sağ elim sıcak.)
5 liralık mouse kullansanız bile onu adam edebilme özelliğine sahip.
Beklediğimden daha büyük.

Eksileri:

Böyle bir şaheserin bana göre eksisi olamaz.

Arkadaşlar ilk defa oyuncu ekipmanları kullandığım için bana göre bunlar 10 sene yeter. İlk incelemem olduğu için kusura bakmayın.

Bu arada artık bilgisayar başında yemek yerken daha dikkatli olacağım. Önceki klavyelerimi hor kullanıyordum bunu gözüm gibi seviyorum. Mousepadi saat başı açıp elimle kirli olmasa bile temizliyorum.

Hayırlı olsun güle güle kullanın .

Arkadaşlar halley ve çiğ köfteyi görmüşler ordaki şeftali suyunuda görmedim değil , canım çekti:D

Arkadaşlar mousepadi ve klavyeyi internetten görüştüğüm bir adamdan aldım. Eski milli takım CS:GO oyuncusu turnuvadan kazandıkları ekipmanları sattı, ekipmanları kullanmadan 2 gün sonra 6gv2 ve Qck+ modellerini kazandı. Bende bunları aldım.

Karşıya gidip geldiğim için açtım ve yol yorgunuydum. Çiğ köfte almıştım yolda gelirken, sabırsız biri olduğum için bir kenara koyup direk fotoğrafları çektim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı