40.000-45.000 TL PC toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şirket bilgisayarı için RTX 3000 bekleyin demek de ne bileyim.

İş bilgisayarı olacak demişsiniz ama yapacağınızı yazdığınız şeyler APU’lu bir Ryzen ile bile yapabileceğiniz şeyler. Maaş bordroları, fiyat teklifleri, özlük dosyaları için Threadripper’a ne gerek var? Adobe Premiere, After Effects kullanıp render alacak olsa ne ala. Ryzen 7 3700X ve 32 GB RAM’i alın, üzerine en serin çalışanından giriş seviye bir GPU, RAID 1 yapacağınız yedekleme diskleri, Mümkün olduğunca yüksek hızlı bir NVMe ve çok iyi bir PSU işinizi görür.

Aynisini soyledim simdi logo tasarimi da yapilacak diyor :) logo tasarimini kim yapacak peki 1000 TL verseniz size en kral logoyu yaparlar 1 logo için 35 bin vermein yazikkkkk

Şirketin mühendisinin dediğine göre bahsettiğim fırınları kontrol etme programı çok güçlü bir bilgisayar gerektiriyormuş.

Hocam sıvı soğutma olmasın zaten. Babamlar nereden anlasın 3 ayda sıvıyı değiştirmeyi :D

Kapalı devre sıvı soğutmalarda sıvı değişimi yapılmıyor. Ekleme de yapılmıyor. Olur da sıvı eksilmesi olursa serviste yaptırıyorsunuz. 6-7 sene kadar oldu H80i GT sıvı soğutmaya sahibim, bir kere bile sıvı eklemedim.

Şirket bilgisayarı için RTX 3000 bekleyin demek de ne bileyim.

İş bilgisayarı olacak demişsiniz ama yapacağınızı yazdığınız şeyler APU’lu bir Ryzen ile bile yapabileceğiniz şeyler. Maaş bordroları, fiyat teklifleri, özlük dosyaları için Threadripper’a ne gerek var? Adobe Premiere, After Effects kullanıp render alacak olsa ne ala. Ryzen 7 3700x ve 32GB RAM’i alın, üzerine en serin çalışanından giriş seviye bir GPU, Raid 1 yapacağınız yedekleme diskleri, Mümkün olduğunca yüksek hızlı bir NVMe ve çok iyi bir PSU işinizi görür.
Bir de bizim fabrikada 6 tane Isıl işlem fırını var. Bütün fırınları bu bilgisayarla kontrol edeceklermiş.
Fırına mal vermeden önce bilgisayar'dan müşteriyi fırının sıcaklığını vs vs bütün işler oradan halledilecekmiş.
Hocam bu şartları da göz önünde bulundurarak ne önerirsiniz? Mühendisin dediğine göre bu işlemi yapmak için çok güçlü bir program gerekiyormuş. Bizim mühendis çok yerde çalışmış her bilgisayar kaldırmıyor demiş babama.

veya

Kasa ve PSU bulamadım onlara da diğer arkadaşlar yardımcı olurlar. Bu şekilde 40.000 TL ediyor. Ekran kartından kısarak fan, kasa, PSU alınabilir. Biraz pahalı seçtim çünkü. Ayrıca Ramler de farklı seçilebilir MHZ değerleri az derseniz.

Anakartı yanlış seçmişim. Kusura bakmayın 3960x trx4 soketmiş.Düzelttim.

Son düzenleme:
Bir de bizim fabrikada 6 tane Isıl işlem fırını var. Bütün fırınları bu bilgisayarla kontrol edeceklermiş.
Fırına mal vermeden önce bilgisayar'dan müşteriyi fırının sıcaklığını vs vs bütün işler oradan halledilecekmiş.
Hocam bu şartları da göz önünde bulundurarak ne önerirsiniz? Mühendisin dediğine göre bu işlemi yapmak için çok güçlü bir program gerekiyormuş. Bizim mühendis çok yerde çalışmış her bilgisayar kaldırmıyor demiş babama.

Muhtemelen program çok güçlü bir GPU yani ekran kartı istemiyordur. Güçlü ekran kartı isteyip istemediğini mühendis biliyor mu? Sordunuz mu? İşlemcinin çok güçlü olması ve RAM kapasitesinin yüksek olması yetecektir, diye tahmin ediyorum.

Muhtemelen program çok güçlü bir GPU yani ekran kartı istemiyordur. İşlemcinin çok güçlü olması ve RAM kapasitesinin yüksek olması yetecektir.
Herhalde hocam. Gerçekten tam bilmiyorum. Ama mühendis çalıştığı yerlerdeki bilgisayarlar'ın kaldırmadığını çok güçlü bir PC gerektiğini babama söylemiş.

Herhalde hocam. Gerçekten tam bilmiyorum. Ama mühendis çalıştığı yerlerdeki bilgisayarlar'ın kaldırmadığını çok güçlü bir PC gerektiğini babama söylemiş.

3960X, 128 GB RAM ve RTX 2080 Ti kesinlikle o programı çok iyi çalıştıracaktır. Çok sağlam bir işlemci 3960X.

3960X, 128 GB RAM ve RTX 2080 Ti kesinlikle o programı çok iyi çalıştıracaktır. Çok sağlam bir işlemci 3960X.
Hocam babama sizin sistem tavsiyenizden bahsettim. 5.000 TL daha ekle eğer o programı çalıştıracaksa dedi.

Şirketin mühendisinin dediğine göre bahsettiğim fırınları kontrol etme programı çok güçlü bir bilgisayar gerektiriyormuş.

Öyleyse bile görsel tasarıma dair bir işlem yapılmayacak gibi görünüyor. Parayı işlemci ve belleklere, depolamaya ve sistem güvenliğine (iyi birer soğutma çözümü, PSU, UPS) yatırıp ekran kartını GTX 1650 seviyesi bir model seçmek yeterli olur kanımca.

Ryzen 9 3950x
Asus ROG Maximus Hero
4x 32GB 3600Mhz ve üzeri bellekler
Asus ROG 1650 Super
Samsung 1TB 970 PRO
Samsung 4TB 960 PRO
2x Seagate Exos 10TB HDD
Corsair HX1000 Platinum
RGB’siz istediğiniz bir kasa ve UPS

Benim tavsiyem böyle bir sistem olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.