40.000-45.000 TL PC toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam babama sizin sistem tavsiyenizden bahsettim. 5.000 TL daha ekle eğer o programı çalıştıracaksa dedi.
Diğer arkadaşlar kasa,psu ve soğutucu için yardımcı olurlarsa sistem çok iyi.
Öyleyse bile görsel tasarıma dair bir işlem yapılmayacak gibi görünüyor. Parayı işlemci ve belleklere, depolamaya ve sistem güvenliğine (iyi birer soğutma çözümü, PSU, UPS) yatırıp ekran kartını GTX 1650 seviyesi bir model seçmek yeterli olur kanımca.

Ryzen 9 3950X.
ASUS ROG Maximus Hero.
4X 32 GB 3600MHz ve üzeri bellekler.
ASUS ROG 1650 Super.
Samsung 1TB 970 Pro.
Samsung 4TB 960 Pro.
2X Seagate exos 10TB HDD.
Corsair HX1000 Platinum.
RGB’siz istediğiniz bir kasa ve UPS.

Benim tavsiyem böyle bir sistem olur.

En az RTX 2060 seçmekte fayda ne olur ne olmaz.

Hocam babamın o programı çalıştırabilecek PC için bu kadar bütçe vermesinin sebebi. Eğer bu program ile yaparsak özel bir belge alıyormuşuz. O belgeyi alınca işler çok daha artacakmış. Yani PC parasını normalde 2-3 günde çıkaracaksak 1 günde çıkarabilecekmişiz.
Hocam babamın o programı çalıştırabilecek PC için bu kadar bütçe vermesinin sebebi. Eğer bu program ile yaparsak özel bir belge alıyormuşuz. O belgeyi alınca işler çok daha artacakmış. Yani PC parasını normalde 2-3 günde çıkaracaksak 1 günde çıkarabilecekmişiz.

İşler o kadar artacakmış. Bu belge de Türkiye'de sadece 2 Fabrika'da varmış. 3. belge bizde olacak İnşallah.

Hocam bence işlemci ve SSD en çok yüklenmeniz gereken unsurlar şu noktada. Çünkü bilgi işlem ve depolama bilgisayarı istiyorsunuz biraz. Ekran kartı ne kadar gerekli olur bilmem fakat oyun oynarım diyorsanız yine rahat rahat alırsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

veya(anakart)

Kasa ve PSU bulamadım onlara da diğer arkadaşlar yardımcı olurlar. Bu şekilde 40.000 TL ediyor. Ekran kartından kısarak fan, kasa, PSU alınabilir. Biraz pahalı seçtim çünkü. Ayrıca Ramler de farklı seçilebilir MHZ değerleri az derseniz.

Anakartı yanlış seçmişim. Kusura bakmayın 3960x trx4 soketmiş.Düzelttim.

Veya;

2 tane;

Bu da sistemin daha düşük bütçeli versiyonu.

Dediğim gibi kasa ve psu yok unutmayın.

Son düzenleme:
Sunucu bakabilirsiniz, çift işlemcili vs. sunucu bulabilirsiniz sanırım o bütçeye. Hem sunucularda soğutma, depolama gibi şeylere de önem verilir. Bellek olarak ta çok fazla alana sahip olurlar genelde. Uzun yıllar işinizi görebileceği kanaatindeyim bu bütçedeki bir sunucunun.

Hocam bu PC gerçekten yüzümü kara çıkarmaz ve programı açar eminsiniz değil mi?

Eğer dünyayı render almayacaksanız açar diye düşünüyorum. Düşük bütçeli olanı alacaksanız isterseniz ekran kartını 2070 yapın. Diğerlerine de danışın ama 3960X bir bir işlemciden bahsediyoruz. Veya bütçe bol ise ilkini alın.

Eğer dünyayı render almayacaksanız açar diye düşünüyorum. Düşük bütçeli olanı alacaksanız isterseniz ekran kartını 2070 yapın. Diğerlerine de danışın ama 3960X bir bir işlemciden bahsediyoruz. Veya bütçe bol ise ilkini alın.

Sadece benim tavsiyem ile almayın ama çevrenizde anlayacak kişiler varsa onlara da danışın. Sonuçta 45.000 TL gibi bir rakamdan bahsediyoruz.

@The Anorak bildiğim kadarıyla neredeyse her konuda bilgisi var. Eğer bu konuda da bilgi sahibiyse sizin için iyi sistem toplayacaktır diye düşünüyorum.

Bence de başkalarına da danışmak daha mantıklı.

3080 çıkınca yanına güzelinden bir 3080 alırsanız olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı