40.000 TL 3D yazıcı önerisi

Ben N4'den memnunum, boyama yapmadığım için çoklu renk baskı alabileceğim çok kafalı printerlar ilgimi çekiyor ama fiyatları çok yüksek (5 baskı kafalı Prusa XL=120K, o da yurtdışı fiyatı), Bambularda tek kafa olduğu için çoklu renk baskıların benim sabrımı zorlayacak şekilde uzun süreceğini ve probleme daha fazla açık olduğunu düşünüyorum.

Ben olsam? Bende sendeki N4 Plus olsa onunla devam ederdim, Plus alındığına göre büyük baskı amacı olduğu kabulünü de yaparak lineer ray kullanırdım, hotendi değiştirmezdim, fanları sessiz olanlarla değiştirirdim.

Bed slinger yatağı ileri geri hareket eden printerlar için kullanılan bir benzetme, yatak belli bir kütleye sahip olduğu için yüksek hızlarda Y eksenindeki görsel bozulma X eksenine göre daha fazla olur, katman kaydırmaya kadar gider yüksek hız ve ivmelere çıkılmak istendiğinde.

Z ekseninde asansör tipi çalışan yataklı ürünlere bakmak daha iyi olur ama X/Y eksenine hareketi veren motorların eksenler üzerinde değil iskelete bağlı olup kayış ile tahrik veren modellere bakmak gerek, Motorlar eksen üzerindeyse kattıkları ağırlık gene çok yüksek hız ve ivmelere çıkılmak istendiğinde baskı kalitesini bozar.

Özetle Core XY ya da XZ tip ürünleri araştır makineyi değiştirmek istiyorsan, delta printerlara da bakabilirsin (FLSUN S1 ve T1 çıkmıştı yakın zamanda), özellikle önereceğim bir model yok.

Son düzenleme:
Ben N4'den memnunum, boyama yapmadığım için çoklu renk baskı alabileceğim çok kafalı printerlar ilgimi çekiyor ama fiyatları çok yüksek (5 baskı kafalı Prusa XL=120K), Bambularda tek kafa olduğu için çoklu renk baskıların benim sabrımı zorlayacak şekilde uzun süreceğini ve probleme daha fazla açık olduğunu düşünüyorum.

Ben olsam? Bende sendeki N4 Plus olsa onunla devam ederdim, Plus alındığına göre büyük baskı amacı olduğu kabulünü de yaparak lineer ray kullanırdım, hotendi değiştirmezdim, fanları sessiz olanlarla değiştirirdim.

Bed slinger yatağı ileri geri hareket eden printerlar için kullanılan bir benzetme, yatak belli bir kütleye sahip olduğu için yüksek hızlarda Y eksenindeki görsel bozulma X eksenine göre daha fazla olur, katman kaydırmaya kadar gider yüksek hız ve ivmelere çıkılmak istendiğinde.

Z ekseninde asansör tipi çalışan yataklı ürünlere bakmak daha iyi olur ama X/Y eksenine hareketi veren motorların eksenler üzerinde değil iskelete bağlı olup kayış ile tahrik veren modellere bakmak gerek, Motorlar eksen üzerindeyse kattıkları ağırlık gene çok yüksek hız ve ivmelere çıkılmak istendiğinde baskı kalitesini bozar.

Bu modelle yaşadığım saçma sorunların haddi hesabı yok açıkçası. O yüzden değiştirmek istiyorum ve artık böyle saçma sapan sorunlar yaşamak istemiyorum.

Biraz bakınayım, teşekkürler.

Yukarıdaki mesaja biraz ekleme yaptım. Sıfır sorunlu makine yok ne yazık ki, ben biraz da o nedenle seviyorum aslında. Görseldeki durumu yaşıyorsan sıkıntı tabii.😁

p.png

Yukarıdaki mesaja biraz ekleme yaptım. Sıfır sorunlu makine yok ne yazık ki, ben biraz da o nedenle seviyorum aslında. Görseldeki durumu yaşıyorsan sıkıntı tabii.😁

Eki Görüntüle 2156643

Size yaşadığım sorunları teker teker sıralasam hak vereceğinizi düşünüyorum 😂 Bu nozzle sürtmesi sorununu hala çözebilmiş değilim mesela. Denemediğim bir şey kalmadı 2 gecedir uyumuyorum bunun yüzünden.

Ve daha bu sorunlarımdan birisiydi 😂

Voron hakkında ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı