40.000 TL iPhone XR'dan geçmek için telefon önerisi

Bütçe
40000
Daha önce Exynos deneyimim olmadı ancak internetten okuduğum kadarıyla S24'e kadar ısınma, pil ve performans sorunlarıyla hep karşılaşmışlar. E2400 için şu an testler ve yorumlar çok iyi. Konumlandıracak olursak Snapdragon 8 gen 2 işlemcinin üstünde, 8 gen 3 işlemcinin altında diyebiliriz.

Eline ne zaman geçer bir de eline geçtikten sonra kullanıcı deneyimlerini aktarabilir misin?

Eline ne zaman geçer bir de eline geçtikten sonra kullanıcı deneyimlerini aktarabilir misin?
Merhaba, deneyimlerinizi ve cihaz hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyorum :)
Telefonu iki haftadır kullanıyorum. Arayüze hemen alıştım. iPhone'nun tam ekran kullanımına alışık olduğum için Samsung'ta da tam ekran kullanımını seçtim. Ancak tam ekran modu iPhone akıcılığında olmadığı için navigasyon tuşlarına geçiş yaptım. Buna da alıştım ve bazen daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

Ekran yenileme hızı ve QHD+ çözünürlüğü film ve uygulamalarda çok tatmin edici.

Kullandığım uygulamalar değişmedi ama niyeyse kendimi daha özgür hissediyorum. Belki de 64 GB'den 256 GB'ye geçtiğim içindir. Fotoğraf ve video çekerken hafızayı eskisi kadar düşünmüyorum :)
Samsung Galaxy S24 Plus'a geçişimin olumlu ve olumsuz yönlerini şöyle belirteyim:

- Cihaz beklediğim gibi bana büyük geldi. Günlük kullanımda dışarda cebine koy tekrar çıkart, bi elin doluyken tek elinle düşürmeden kullanmaya çalış falan beni bu konuda zorladı. Buna çözüm olarak tek el modunu kullanıyorum.
Ayrıca pantolon cebinde kapladığı alan dolayısıyla yürüyüşü bile etkilediği oluyor.

- Rahat bir yerde cihazı elinize alıp kullanması çok keyifli. Dizi, film ve oyun deneyimi; QHD+, 120 Hz ve 2600 nit parlaklığa kadar çıkan AMOLED ekranda gerçekten çok başarılı. Ekran kilitliyken bildirim geldiğinde ekranın sadece bildirim gosteren yerinin açılması da çok sevdiğim özelliklerinden bir tanesi.

- Yan tuşların tek sağ tarafta olması cihazı yan çevirip kullanmada kolaylık sağlıyor. Yanlışlıkla basmaların önüne bu şekilde geçmişler. Tripod, telefon tutucu gibi sabitleyici aletlere yerleştirmede de kolaylık sağlıyor.

- Kamera konusuna pek girmeyeceğim. Bununla ilgili çok fazla video var. Beni tatmin ettiğini söylemem yeterli.

- Cihaz kullanımından bağımsız olarak şunu da eklemek isterim:
Apple AirTag kullanırken yarım saat, bir saat aralıklarla güncelleme aldığım yerde şimdi Samsung SmartTag ile 4 saat hatta 8 saatte bir güncelleme alıyorum. Bu yer telefonların zor çektiği bir yer ancak böyle bir fark var doğrusu.

Aklıma kullanım deneyimleri olarak bunlar geldi. Özellikle merak ettiğiniz deneyimlerimi sorarsanız cevaplamaya çalışırım.

-Güncelleme:

Cihazı sallayınca ses geldiğini farkettim ve araştırdığımda ois özelliğinden olduğunu öğrendim. Ancak diğer mağazalarda aynı modelden benimki kadar ses gelmiyordu. Mağazadaki Samsung çalışanı da farketti. Şikayetvar'dan servise yönlendirildim. Serviste benimle ilgilenen çalışan da durumu farketti. Cihazımı kontrol ettirmek için teknisyene götürdü. Geri geldiğinde bunun sorun olmadığını, fabrika çıkışı normal olduğunu söyledi. Orada da aynı modelle kıyaslandık böyle bir ses gelmiyordu. Sorun görmediklerine dair formu aldım ve şimdi Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Şikayeti buradan görebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı