40.000 TL laptop önerisi

• Konuyu başlatan Rinn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 1B
i5-13500H

Aşırı ısındığını söyleyemem Afterburner kullanmıyorum bu aralar ancak performansa gelirsek Valorant yüksek ayarlarda 240-300 FPS arası diyebilirim en düşük ayarlara alırsanız savaşlarda anlık 250-260 onun dışında 300'ün üstünde geziniyor FPS değeri.
Anladım. i5-13500H çok fazla var piyasada yanlış görmüyorsam bendede i5-8250u vardı. i5-13500H hangi ryzen işlemcisine denk geliyor acaba valorant performansı fena değilmiş.

Kanka kendim hiç yapmadım YouTube'dan izlemekle yapılır mı bilmiyorum ama şu attığım ürünün yorumlarında belirttiklerine göre bu satıcı 16'dan 32 veya 64e yükseltme yapıyormuş bir bak iletişime geç belki yapıyorlardır.
Anladım teşekkürler.

Peki bunun ryzen7 lisi olsa nasıl olur performans olarak büyük bi fark olur mu?

Anladım teşekkürler.

Peki bunun Ryzen7 lisi olsa nasıl olur performans olarak büyük bir fark olur mu?

Ryzen işlemcilerin laptop performansı bence pek iyi değil. Ayrıca limit sorunları da çıkabiliyor.
O sebeple attığım model hayli hayli yeter.

Nitro 16 veya bu cihaz işinizi görür. G15 ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim.
Hocam bu yukarıda arkadaşın attığı G15 ısınma/soğutma performansı nasıl acaba? ısınma konusunda biraz titiz biriyim. Tabii ki ısınıcak bu cihazlar ısınma üzerine fakat istemsiz olanlardan bahsediyorum.

Ryzen işlemcilerin laptop performansı bence pek iyi değil. Ayrıca limit sorunları da çıkabiliyor.
O sebeple attığım model hayli hayli yeter.
Teşekkürler bu modelede daha detaylı bakacağım.

Hocam bu yukarıda arkadaşın attığı G15 ısınma/soğutma performansı nasıl acaba? ısınma konusunda biraz titiz biriyim. Tabii ki ısınıcak bu cihazlar ısınma üzerine fakat istemsiz olanlardan bahsediyorum.
En fazla 90 derece gördüm R7 6800H ile.Kasa tasarımının sade olmasını beğeniyorum.Eksi yönü cihazın fan hızını ayarlayamıyorsunuz.Alienware Command Center düzgün çalışmıyor.Fan sesi benim için sorun değil diyorsanız alınabilir.

Hocam öyle ama görüp almak istiyorum.

Teşekkürler dediğiniz gibi iyi görünüyor fakat hala aklımı kurcalıyor işlemci olarak Ryzen 7 mi Intel 7 mi almak. Yukarıda arkadaşlar işlemci olarak AMD diyor ama hep bir soru işareti bende.

Alacağım laptopu uzun süre kullanmayacağım. Belirttiğim gibi toplama yapicam. Bir süre beni idare etmesi yeterli olur. Gidip görüp almak için mediamarkt veya vatan demiştim. Ayrıca RTX4060 + i7 mi yoksa RTX4060 + ryzen7 mi hala kararsızım. Hocam sizdeki Victus 15 ısınma vs. değerleri nasıl acaba? Hp Victus serisinin tasarımınıda beğeniyorum. Düşünmedim değil. Isınmadan kastım tabii ki ısınıcak ama anormal birşey var mı anlamında. Ayrıca performansı hakkında kısa bi bilgi verirseniz sevinirim.
netten sorun çıkmaz. alacağınız linki paylaşın burada bakarız.

Anladım. i5-13500H çok fazla var piyasada yanlış görmüyorsam bende de i5-8250U vardı. i5-13500H hangi Ryzen işlemcisine denk geliyor acaba Valorant performansı fena değilmiş.

Ryzen 7 -7840 HS ile kapışır bence
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada inceleme mevcut fakat aynı şartlar altında yapılıyorsa bütün incelemeler gayet iyi. Ryzen 7 biraz daha iyi olabilir galiba.

En fazla 90 derece gördüm R7 6800H ile. Kasa tasarımının sade olmasını beğeniyorum. Eksi yönü cihazın fan hızını ayarlayamıyorsunuz. Alienware Command Center düzgün çalışmıyor. Fan sesi benim için sorun değil diyorsanız alınabilir.

Teşekkürler fan hızı ayarlayamama kötüymüş. Abartı bir fan sesi yoksa çok da muhim değil aslında.

netten sorun çıkmaz. alacağınız linki paylaşın burada bakarız.
Teşekkürler.

Ryzen 7 -7840 HS ile kapışır bence
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada inceleme mevcut fakat aynı şartlar altında yapılıyorsa bütün incelemeler gayet iyi. Ryzen 7 biraz daha iyi olabilir galiba.

Teşekkürler. Tasarımını falanda beğeniyorum aslında. Dediğiniz gibi şartlar aynıysa performans olarak öyle. Yıllardır Intel kullanmışlığımıza bağlıyorum Ryzen titizliğini 😀 . Fiyatlar her geçen gün artıyor , bi karar verebilsem direk alıcam. Geçen gün incelemek için gitmiştim fiyatlar 2 gün önce değişmiş tekrar artar mı dediğimde her an artabilir diyorlar. Sanırım Asus ve Hp arasındayım. Yukarıda arkadaşlar Dell ve Acer içinde yorumda bulunmuştu ama nedense bir türlü aklıma yatmadı.

Sizce bu laptop nasıl arkadaşlar darboğaz yapar mı acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı