40.000 TL telefon almak mantıklı mı?

Bütçe
40000
İlla alıcam diyosan ben olsam S22 Ultra alırdım. Ekranı daha büyük , MP yüksek , ekran çözünürlüğü daha yüksek , RAM'i fazla , bataryası da daha iyi , . He birde 24FPS olarak 8K kayıt alabiliyor. Ama SAR değeri ve ağırlığı fazla.
Kağıtta yazan değerlere göre yorum yaptığınız çok belli. Pratikte işler hiçte öyle yürümüyor.

İlla alıcam diyosan ben olsam S22 Ultra alırdım. Ekranı daha büyük , MP yüksek , ekran çözünürlüğü daha yüksek , RAM'i fazla , bataryası da daha iyi , . He birde 24FPS olarak 8K kayıt alabiliyor. Ama SAR değeri ve ağırlığı fazla.
MP belli etmez kamera kalitesini lensler önemli. RAMe de ios ve android için farklı seviyelerde ihtiyaç duyulur. Bataryada da sadece mAh önemli değil gücü doğru kullanmak önemli. Yani daha az mAh değerine sahip olan bir telefon daha çok olandan daha uzun ekran süresi verebilir.

Tamamen ekonomik durumunuza ve ihtiyacınıza bağlı. İstiyorsanız ve durumunuz uygunsa çok kaliteli telefon ama alırsanız yurtdışından almak daha mantıklı kayıt ücreti artmadan alın.

Kağıtta yazan değerlere göre yorum yaptığınız çok belli. Pratikte işler hiçte öyle yürümüyor.
Kağıt üstünde değerlerle yorum yaptım zaten telefon hakkında bilgim yok. Zaten oraya bence dedim. Arada 10 bin lira fark var.

Arkadaşlar merhaba, eşime hediye alacağım hiç iPhone kullanmadı o nedenle iPhone ilk tercihim. 14 Pro 128 GB veya 256 GB almayı düşünüyorum. Ama taksitli nereden alabilirim bilmiyorum. :) aklımda S22 ultrada var. Kamera çok önemli. Sizce hangisini almak mantıklı şu zamanda? Farklı model tavsiyesine açığım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

S22 Ultra almanı tavsiye ederim. 40k bir telefona vermek bence mantıklı değil.

@CesurBiri hocam gülmüşsünüz anlamadım. Az telefon bilginiz varsa daha kaliteli 15-20 bine telefonlar olduğunu biliyorsunuzdur. Hava atmak için iPhone alınacaksa hiç alinmasın.

IPhone'u hava atmak için almıyoruz. Adam gibi işletim sistemi kamerası eko sistemi uzun ömür sunabilmesinin yanında düzgün servisi için alıyoruz. Sen o 1 yıl önce aldığın Samsung telefonu şimdi aynı fiyata satabilir misin?

IPhone'u hava atmak için almıyoruz. Adam gibi işletim sistemi kamerası eko sistemi uzun ömür sunabilmesinin yanında düzgün servisi için alıyoruz. Sen o 1 yıl önce aldığın Samsung telefonu şimdi aynı fiyata satabilir misin?

Hocam bende iPhone kullanıyorum. 14 Pro alacak gücüm olduğu halde almadım. Bu fiyatlar bana çok saçma geliyor. Bir tanıdıktan 25k e ikinci el 12 Pro sipariş verdim. Samsung'un değer kaybetmesi konusunda haklısın ama 40k TL çok ciddi bir rakam.

Hocam bende iPhone kullanıyorum. 14 Pro alacak gücüm olduğu halde almadım. Bu fiyatlar bana çok saçma geliyor. Bir tanıdıktan 25k e ikinci el 12 Pro sipariş verdim. Samsung'un değer kaybetmesi konusunda haklısın ama 40k TL çok ciddi bir rakam.

Vallahi yapacak bir şey yok çıkarsınlar adamakıllı telefon alalım. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Fiyatlarda markayı suçlamakta aşırı saçma bir davranış olur. 13 ile neredeyse aynı fiyata çıktı 14 ama neredeyse 2 katı fiyatı var. Bence suçlunun kim olduğu apaçık ortada. İnsanlar dışarıda sadece 10 gün bile çalışarak son model iPhone alabiliyorken burada telefonu geç bir araba için ömrünün yarısından fazlasını bile veriyor adam.

Geri
Yukarı