40.000 TL'ye Unreal 5 için toplanan sistem nasıl?

Bütçe
40000-45000

Melorin_0102

Hectopat
Yer
Erzurum/Aziziye Ilıca
Daha fazla  
Abim Unreal Engine 5 için sistem istedi bende bunları topladım ama ilk toplama girişimim oldu. Bu sistem nasıl olmuş acaba geliştirilebilecek yer var mıdır?
Anakart MSI Pro B760M-P 6800MHz.
Kasa Rampage redsky 700W 80 Plus Bronze.
İşlemci i5 13400F.
Ekran kartı RTX 4070.
Ram Kingston Fury Beast 32 GB DDR5 5200 MHz.
Sıvı soğutucu gamdias chie bak M.2-240
SSD Kingston NV2 1TB M.2
HDD Seagate skyhawk 4TB.
Toplam 40.423 TL tutuyor ancak emin olmadım acaba parçalar biribiriyle uyumlu mu diye?
Siz ne düşünüyorsunuz, bütçeyi 5 bin daha aşabiliriz eğer şu anki sistemden daha iyise.

Abim Unreal Engine 5 için sistem istedi bende bunları topladım ama ilk toplama girişimim oldu. Bu sistem nasıl olmuş acaba geliştirilebilecek yer var mıdır?
İşlemci i5 13400F.
Ekran kartı RTX 4070.
SSD Kingston NV2 1TB M.2
HDD Seagate skyhawk 4TB.
Toplam 40.423 TL tutuyor ancak emin olmadım acaba parçalar biribiriyle uyumlu mu diye?
Siz ne düşünüyorsunuz, bütçeyi 5 bin daha aşabiliriz eğer şu anki sistemden daha iyise.
İşlemciye biraz daha ağırlık versen daha mantıklı değil mi? İntel sistem için ayrıca ramler biraz abartı gibi.

İşlemci i5 13400F.
Ekran kartı RTX 4070.
SSD Kingston NV2 1TB M.2
HDD Seagate skyhawk 4TB.
Abin HDD ile iş yapmaya çalışırsa kafayı yer, o parayı SSDye yatır. Ek olarak o fiyata bir sistemde NV2 gibi bir disk anca yedek depolama olmalı. Disk idare eder de DRAM yok.
PSU rezalet, 700W karşılasın diye takmışsın tamam da Rampage kullanılmaz böyle sistemde.
RAM miktarı güzel.
Soğutmadan anlamam.
Anakart fazla giriş seviyesi olmuş. Tek NVME girişi var ek depolama istese yana bir NVME daha takamayacak, abin isteyecek de ve kullandığı sürücüyü de mümkünse NVME isteyecek.

İşlemciye biraz daha ağırlık versen daha mantıklı değil mi? Intel sistem için ayrıca RAM'ler biraz abartı gibi.

RAM'lar için 4800MHz olanlar ile 5200MHz olanlar arasında fiyat farkı yok o yüzden işlemci için ise öneriye açığım.

Abin HDD ile iş yapmaya çalışırsa kafayı yer, o parayı SSD'ye yatır. Ek olarak o fiyata bir sistemde NV2 gibi bir disk anca yedek depolama olmalı. Disk idare eder de DRAM yok.
PSU rezalet, 700W karşılasın diye takmışsın tamam da Rampage kullanılmaz böyle sistemde.
RAM miktarı güzel.
Soğutmadan anlamam.
Anakart fazla giriş seviyesi olmuş. Tek NVMe girişi var ek depolama istese yana bir NVMe daha takamayacak, abin isteyecek de ve kullandığı sürücüyü de mümkünse NVMe isteyecek.

Olabildiğince 40.000 TL'yi geçmemeye çalıştım ancak daha iyi öneriniz varsa söyleyin lütfen.

Son düzenleme:
İşlemci i5 13400F.
Ekran kartı RTX 4070.
SSD Kingston NV2 1TB M.2
HDD Seagate skyhawk 4TB.

Anakartın DDR4, Ram DDR5 uyumsuz olmuş, birinin değişmesi gerekiyor.
KC3000 ya da Fury Renegade almanı tavsiye ederim SSD alt seviyede kalmış.
Bu işlemciye sıvı soğutucu fazla olmuş kule tipi de iş görür.
İşlemciyi 13600 yaparsan sıvı soğutucu kalabilir.

Anakartın DDR4, RAM DDR5 uyumsuz olmuş, birinin değişmesi gerekiyor.
KC3000 ya da Fury Renegade almanı tavsiye ederim SSD alt seviyede kalmış.
Bu işlemciye sıvı soğutucu fazla olmuş kule tipi de iş görür.
İşlemciyi 13600 yaparsan sıvı soğutucu kalabilir.

Anakart zaten DDR5 destekliyor onda sıkıntı yok, işlemci için ise sonra yükseltmeyi düşünüyorum. Sıvı soğutucu için ise başka forumlarda sıvı soğutucu alın demişler bu işlemci için ama değişebilirim sıkıntı yok. SSD için ise bende onu düşünüyordum bence de en azından 2 TB almalıyız Samsung 970 Plus almayı düşünüyorum.

Hocam güç kaynağını kaliteli seçin, ayrıca soğutmayı da kalitesiz tercih etmeyin. Ben soğutucu konusunda bu hatayı yaptım ve pişman oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı