40.000TL'ye kadar bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Demyr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, başlıktan anlaşılacağı üzere bölümüm için laptop almayı düşünüyorum ayrıca gerekirse kullanırım diye sağlam bir ekran kartı istiyorum. Oyun oynar mıyım bilmiyorum ama yine de kart bulunsun.
Aklımda şu 3 model var şimdilik hangisini önerirsiniz ayrıca önerilere açığım. Nitro konusunda biraz şikayet okudum bir de bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Nitro.

Nitro.

Bu arada bu sistem iyi ancak Hepsiburada'da bir kişi 3 1 yıldız yorum yazmış. Yani yazan aynı ürün puanı düşük diye kötü sanmayın bende başarılı buldum.

Bazı forumlarda nitro hakkında kronik sorunlu dendiğini görmüştüm. Malzeme kalitesi ve kronik sorun gibi konularda bir bilginiz ya da tecrübeniz var mı?

Bazı forumlarda Nitro hakkında kronik sorunlu dendiğini görmüştüm. Malzeme kalitesi ve kronik sorun gibi konularda bir bilginiz ya da tecrübeniz var mı?

Benim akrabamda Acer Nitro var ve sormuştum gayet güzel demişti. Senede 1 fan temizliği ve termal macun bakımını yaptırın yani yemini suyunu verin sorun olmaz. Eğer ısı problemi olmasın veya fan daha sessiz çalışsın derseniz şu üründen de alabilirsiniz ben birine önerdim aldı ve güzel dedi. 8 derece soğutmuş.

Bu modelleri düşünme sebebiniz nedir ? Oyun oynayacak mısınız?
Pek sık oyun oynamayı düşünmüyorum ama 5 yıl içinde elbet ekran kartına işim düşer gibi geliyor. Ondan dolayı kullanmak istediğimde bulunsun istiyorum.

Oyun oynamayacaksanız Huawei veya Mac tarzı hafif taşınabilir bilgisayarları öneririm
Mac düşünmüyorum programlardan kaynaklı olarak ayrıca ağır olması sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Pek sık oyun oynamayı düşünmüyorum ama 5 yıl içinde elbet ekran kartına işim düşer gibi geliyor. Ondan dolayı kullanmak istediğimde bulunsun istiyorum.

Mac düşünmüyorum programlardan kaynaklı olarak ayrıca ağır olması sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

ASUS oyuncu laptopum ile bir bilgisayar mühendisi öğrencisi olarak oyuncu laptopu aldığıma pişmanım 😞

Geri
Yukarı