40 bin TL bütçe ile sistem toplama

Bütçe
40000 TL

thesnakeee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir süredir bilgisayar toplamak için araştırmalar yapıyorum. Normalde 30 bin TL bütçe ile yola çıktım fakat istediğim sistemler 40 bin TL'nin altına düşmüyor ne yazık ki. Kendimi zorlayıp 40 bin TL'ye çıkarabilirim fakat bu sefer de 45-48 bin TL civarında tutuyor sistemler. Geleceğe dönük olması açısından DDR5 sistem toplamak amacım.
Size arada kaldığım 2 sistemi paylaşacağım, hangisi daha iyi ve daha uygun fiyata başka bir yerden bulabilir miyim tavsiyelerinizi bekliyorum.
49 bin TL tutan kasa her şeyiyle tam istediğim sistem. 43 bin TL civarında olanda ise anakartı, kasayı ve sıvı soğutmayı daha mütevazi olanlarla değiştirdim.
Darboğaz olayı nedir pek bilgim yok, bu sistemde öyle bir sorun yaşar mıyım?
Şimdiden teşekkürler.

EK: Sadece oyun amaçlı değil kurgucuyum, video edit ve render işlerinde de kullanacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    154,6 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    148,7 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Sistemi ne icin kullanacaksiniz? Ayrica, bu kadar para verip herhangi bir yukseltme yapamayacaginiz onu kapali bir sokete ben bu parayi yatirmazdim AM5 varken. Zaten DDR5 toplamak istediginizi belirtiyorsunuz.

Kardeşim merhaba PlayStation 5 de alabilirsin bence bu paraya hem daha az tutar hem de sürekli oynayabilirsin.
merhaba, açıklamaya eklemeyi unutmuşum sadece oyun için değil kurgu işleri de yapıyorum render amaçlı da kullanacağım zaman zaman.

Sistemi ne icin kullanacaksiniz? Ayrica, bu kadar para verip herhangi bir yukseltme yapamayacaginiz onu kapali bir sokete ben bu parayi yatirmazdim AM5 varken. Zaten DDR5 toplamak istediginizi belirtiyorsunuz.
merhaba, sistemi bazen oyun bazen de render amaçlı kullanacağım. ryzen tarafında ryzen 5 7600x düşünüyordum ilk fakat i5 13600kf nin daha performanslı olduğunu gördüm render tarafında. önü kapalı derken tam anlayamadım geliştirme yapamaz mıyım ileride?

Hocam bü bütçe de sağlam bir şey istiyorsanız tek tek toplamalısınız. Aksi takdirde çok absürt fiyatlar çıkıyor bu şekilde. Ne için kullanacaksın sistemi?
merhaba, açıklamaya yazmayı unutmuşum, bazen oyun bazen render işlerinde kullanacağım. istediğim sistemi belirtmek için itopyada toplayarak göstermek istedim. tek tek baktığımda genelde daha pahalıya geliyor ama bir tavsiyeniz olur mu nereden almam gerektiği ile ilgili?

Bu sistem daha iyi olacaktır.

merhaba, açıklamaya eklemeyi unutmuşum sadece oyun için değil kurgu işleri de yapıyorum render amaçlı da kullanacağım zaman zaman.

merhaba, sistemi bazen oyun bazen de render amaçlı kullanacağım. ryzen tarafında ryzen 5 7600x düşünüyordum ilk fakat i5 13600kf nin daha performanslı olduğunu gördüm render tarafında. önü kapalı derken tam anlayamadım geliştirme yapamaz mıyım ileride?

merhaba, açıklamaya yazmayı unutmuşum, bazen oyun bazen render işlerinde kullanacağım. istediğim sistemi belirtmek için itopyada toplayarak göstermek istedim. tek tek baktığımda genelde daha pahalıya geliyor ama bir tavsiyeniz olur mu nereden almam gerektiği ile ilgili?

13. neslin bulundugu LGA1700 soket bitti hocam. Intel bildiginiz uzere her sokette sadece 2 islemci nesline destek veriyor. Ote yandan AMD, AM5'i yeni tanittigi icin 4 yil bu sokette kalacak. Sistemdeki hicbir parcaya dokunmadan islemci yukseltebilirsiniz ilerleyen zamanlarda. 13600KF parasina 7700X var zaten 7600X almaniza gerek yok.

Tek tek baktığımda genelde daha pahalıya geliyor ama bir tavsiyeniz olur mu?

Bu sistem daha iyi olacaktır.
hocam bu şekilde baktığımda da 47.500 TL tutuyor, biraz daha bütçeyi düşürme şansımız olur mu? bir de mATX anakarta 4070 Tİ takmak sorun olur mu?

13. neslin bulundugu LGA1700 soket bitti hocam. Intel bildiginiz uzere her sokette sadece 2 islemci nesline destek veriyor. Ote yandan AMD, AM5'i yeni tanittigi icin 4 yil bu sokette kalacak. Sistemdeki hicbir parcaya dokunmadan islemci yukseltebilirsiniz ilerleyen zamanlarda. 13600KF parasina 7700X var zaten 7600X almaniza gerek yok.
şimdi anladım hocam, 7700x eğer ki i5 13600kf den geri kalmıyorsa benim için sorun değil ilk olarak dediğim gibi 7600x düşünmüştüm.

hocam bu 50 bin tlyi geçti ben 40 bine düşürmek için uğraşıyorum :) bir de LGA1700 soketinin son senesiymiş geliştirme yapamayacağım için galiba AM5 e dönmek daha mantıklı

Geri
Yukarı