40 bin TL bütçe ile sistem toplama

Bütçe
40000 TL
hocam bu şekilde baktığımda da 47.500 TL tutuyor, biraz daha bütçeyi düşürme şansımız olur mu? bir de mATX anakarta 4070 Tİ takmak sorun olur mu?
Şöyle olur.Rami bunu yaparsın.
Ekran kartını bu yapabilirsin.
4070Tİ mATX kasaya takmak sorun olmaz.

Bu şekilde 45bin TL. Ben de bu sistemi topluyorum şu an. :)

@thesnakeee Bütçeden kısmak istiyorsan 13700F mevcut, bütçe için kısılacak 2-3 parça mevcut sistem de.

2K monitörün varsa 7600X, 7700X düşünülebilir tabii ki. Ama bu bütçedeyken 4080'den dönmeyin.
anladım hocam henüz monitör yok ortada kasayı bir alayım monitörü de kasaya göre alacağım. okuduğum yazılarda 4080 alacağınıza 4090 a kasın veya 4070 ti alın vs gibi şeyler okudum. Galax markası için ne düşünüyorsunuz ilk kez duydum? bütçe 40 ı geçmesin derken 4080 ile 50 yi geçiyor ve 13700F'in son senesiymiş sokette o yüzden AM5 e dönmek daha mantıklı geldi bana.

Şöyle olur.Rami bunu yaparsın.
Ekran kartını bu yapabilirsin.
4070Tİ mATX kasaya takmak sorun olmaz.
Galax iyi bir marka mı ben ilk kez duydum tavsiye eder misiniz?

Anladım hocam henüz monitör yok ortada kasayı bir alayım monitörü de kasaya göre alacağım. Okuduğum yazılarda 4080 alacağınıza 4090'a kasın veya 4070 Ti alın vs gibi şeyler okudum. Galax markası için ne düşünüyorsunuz ilk kez duydum? Bütçe 40'ı geçmesin derken 4080 ile 50'yi geçiyor ve 13700F'in son senesiymiş sokette o yüzden AM5'e dönmek daha mantıklı geldi bana.

Galax iyi bir marka mı ben ilk kez duydum tavsiye eder misiniz?

Bayağı büyük soğutmaları var tavsiye ederim.

Bu şekilde 45bin TL. Ben de bu sistemi topluyorum şu an. :)

hocam gayet güzel duruyor fakat LGA soketin son senesiymiş ben o yüzden i5 13600kf den vaz geçtim gibi. siz ne düşünüyorsunuz?

@thesnakeee Ben olsam 4080 alırım her türlü bu bütçe de. 4070 Ti'dan oyunlarda %20-25 daha performanslı. Render tarafında eziyor.

Galax 4000 serisinde çok iyi iş çıkarttı. Kartın soğutması mükemmel. Kutunun içinde arka plakaya özel 1 ekstra fan daha geliyor.

Hocam gayet güzel duruyor fakat LGA soketin son senesiymiş ben o yüzden i5 13600KF'den vazgeçtim gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bilgim yok o konuda maalesef. Fakat 2K'da mı yoksa 4K da mı oynamayı düşünüyorsunuz? Çünkü kartı RTX4080 alırsanız 10bin TL daha fazla vereceksiniz. Bir de monitör 4K alınırsa çok fazla masraf bence. RTX4070 Ti fazlasıyla güçlü 2K'da.

Bilgim yok o konuda maalesef. Fakat 2K'da mı yoksa 4K da mı oynamayı düşünüyorsunuz? Çünkü kartı RTX4080 alırsanız 10bin TL daha fazla vereceksiniz. Bir de monitör 4K alınırsa çok fazla masraf bence. RTX4070 Ti fazlasıyla güçlü 2K'da.
i5 13600kf alırsam eğer yeni nesilde anakartla birlikte değiştirmem gerekiyor anladığım kadarıyla upgrade yapmak istediğim zaman. o yüzden kararsız kaldım. ben normalde 3070ti düşünüyordum arada 3-4 bin tl fark olduğunu görünce 4070ti mantıklı geldi ama 4080 e bütçem el vermez gibi duruyor. sadece kart almakla bitmiyor iş onun soğutması vs ekstra artıyor fiyat. monitör de henüz ortada yok, sistem hangisinde iyi iş görecekse onu da mecbur ekleyeceğiz tabi.

Geri
Yukarı