40 bin TL ofis için gaming laptop önerisi

Gasper

Kilopat
Daha fazla  
Selam herkese, ofisimizde kullanmak için Windows/Linux makineler almak istiyoruz ancak bazı konulardan dolayı biraz çekimseriz.
Öncelikle aradığımız bilgisayarları genel olarak ofiste kullanacağız haliyle istenildiğinde olabildiğince sessiz çalışabilmesi gerekmekte. Yeri geldiğinde birçok emulator kurup çalıştıracağız yeri geldiğinde tasarım yapacağız yeri geldiğinde ise bilgisayarların üzerinde büyük veriler işleyeceğiz. Kısacası her şeyi yapabilmeyi istiyoruz (en azından yarı yolda bırakmayacak kadar yapabilmeyi istiyoruz).
En az 32 GB RAM belleğe sahip olması ve istenildiğinde 64 hatta 128'e kadar yükseltebilme imkanının olması da bizim için artı bir özellik olur. Fiyat konusunda ise şirketin tahmini (her bir bilgisayar için) ortalama 35 - 40 bin civarında. Evet bu istekleri 40 bin TL bandında karşılamak zor olacak ancak maalesef şirket bunu uygun görmüş.
Not: Benzer konuları gördüm ancak sessiz ve güçlü detayını isteyen bir konu göremedim. Varsa affınıza sığınıyorum. Küçük bir not daha; canım sıkıldığında ofiste biraz yüksek kalitede RDR 2 de oynatabilirse tadından yenmez:

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu cihaz sesli çalışıyor fan modunu ayarlayamıyorsunuz sessiz bir cihaz istemiş.

Hocam sessiz çalışan Gaming laptopta yok ki zaten, bu bütçede en iyi bu. Gaming laptopların hepsi ses çıkarıyor, fan modu ayarlansa dahi ses çıkartmayan model yok. Ama bu model MSI Afterburner sayesinde fan sesi kısılır diye tahmin ediyorum, kısılmıyor mu?

Hocam sessiz çalışan Gaming laptopta yok ki zaten, bu bütçede en iyi bu. Gaming laptopların hepsi ses çıkarıyor, fan modu ayarlansa dahi ses çıkartmayan model yok. Ama bu model MSI Afterburner sayesinde fan sesi kısılır diye tahmin ediyorum, kısılmıyor mu?
Haklısınız hocam bu bütçeye hem donanımlı hem sessiz çalışan bilgisayar bulmak neredeyse imkansız.MSI Afterburner ile hiç denemedim hocam ama mantıklı.ACC ile ayarlamaya kalkarsak uygulama çöküyor.

Gerçekten bu fiyata bu istekleri karşılamak baya zor olacak ama şansımızı deniyoruz. En azından, "rahatlıkla fan modu ayarlanıyor biraz performans düşüyor ancak sessizliğini koruyabiliyor" gibi bir yorum alabilen bir cihaz bulabilirim diye umut ediyorum.

Gerçekten bu fiyata bu istekleri karşılamak bayağı zor olacak ama şansımızı deniyoruz. En azından, "rahatlıkla fan modu ayarlanıyor biraz performans düşüyor ancak sessizliğini koruyabiliyor" gibi bir yorum alabilen bir cihaz bulabilirim diye umut ediyorum.

Hocam isterseniz o tür bir şey atarım size, ama sessizlik uğruna donanımdan bir tık vazgeçmiş olursunuz.

Hocam isterseniz o tür bir şey atarım size, ama sessizlik uğruna donanımdan bir tık vazgeçmiş olursunuz.
Atarsan iyi olur yani yarın sabah toplantıda bir kaç model tartışacağız. O bilgisayarın da adını geçiririm en azından son çare olarak bakarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı