40 bin TL'ye Gaming laptop önerisi

TheKMS

Yoctopat
Daha fazla  
Hocam Intel i7 13650HX, AMD Ryzen 7840HS'den iyi değil mi?

İnternette 13700H ile 7840HS karşılaştırmaları var. Çalışma sıcaklığı ve düşük güçte çok daha iyi performans farkından dolayı AMD işlemciyi seçtim ben. 13700H kullanılan laptop denemiştim bütün şartlar eşitken 89-90 derecede çalışıyordu Intel işlemci. 90 üstüne çıkınca frekans düşüşü oluyordu. 7840HS li laptop aldım ortalama 74 derece civarlarında çalışıyor ve 78 i geçmiyor. Isınmamasından dolayı frekans düşüşü de yaşamıyor ben aşırı memnunum amd işlemcili laptopumdan. Tek olumsuz yönü windows ara yüzünde çok çok nadiren anlık takılma oluyor. Oyunlarda programlarda vs. hiç bir takılma bir problem görmedim. Laptopu nvidia ekran kartına geçirince bu takılma tamamen ortadan kalkıyor buda işlemcinin dahili grafik birimi ile alakalı olduğunu gösteriyor. Çok nadir olduğu ve sadece windows ara yüzlerinde olduğu için yazılımsal da olabilir.
13700h 13650hx modelinden daha az ısınıyor diye biliyorum bi araştır istersen. Yakın işlemciler aralarında %1 fark var. hx işlemciler daha yüksek güç çekebiliyordu ısı da bundan dolayı sanırım.
(Bu arada linkteki laptopun 4070 versiyonunu aldım ondaki 7840 izlenimlerim bunlar. 13700h işlemciyi de monster v20.6 modeli üzerinde test ettim)

Geri
Yukarı