40 bin TL'ye monitör ve ekipman dahil sistem önerisi

Bütçe
40.000 TL

332579

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, belirttiğim gibi 40.000 TL bütçem var. Bu bütçeyle iyi bir hazır sistem(16 yerine 32 GB RAM olursa gelecek için daha faydalı olur, bir de NVIDIA olması lazım. ), monitör, oyun için kulaklık (mikrofonsuz olması tercihimdir ayrı olarak var zaten), mouse ve klavye istiyorum, ekipmanların markasının ASUS olması daha uygun olur ama şart değil.

Merhaba arkadaşlar, belirttiğim gibi 40.000 TL bütçem var. Bu bütçeyle iyi bir hazır sistem(16 yerine 32 GB RAM olursa gelecek için daha faydalı olur, bir de NVIDIA olması lazım. ), monitör, oyun için kulaklık (mikrofonsuz olması tercihimdir ayrı olarak var zaten), mouse ve klavye istiyorum, ekipmanların markasının ASUS olması daha uygun olur ama şart değil.

Selamlar, belirttiğiniz bütçe içerisinde elbettle ASUS ekipman alınıp kasa toplanabilir ama ASUS markası pahalı ve kaliteli bir marka bu nedenle ASUS tercih etmeniz durumunda kasanın bileşenlerinde değişikliğe gidilmesi gerekir. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Daha net ve size göre bir kasa için nelerde kullanmayı planlıyorsunuz? Yazılım, programlama, render vs. gibi yazarsanız yardımcı olurum. Ayrıyeten benim gibi bir RGB takıntınız ve sevdanız var mıdır? Çünkü fiyata o da etki ediyor.

Selam, belirttiğiniz bütçe içerisinde elbettle ASUS ekipman alınıp kasa toplanabilir ama ASUS markası pahalı ve kaliteli bir marka bu nedenle ASUS tercih etmeniz durumunda kasanın bileşenlerinde değişikliğe gidilmesi gerekir. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Daha net ve size göre bir kasa için nelerde kullanmayı planlıyorsunuz? Yazılım, programlama, render vs. gibi yazarsanız yardımcı olurum. Ayrıyeten benim gibi bir RGB takıntınız ve sevdanız var mıdır? Çünkü fiyata o da etki ediyor.

Gelecekte yazılım, programlama, render vs. yapacağım orası net ayrıca Cyberpunk, Elden Ring ve Hogwarts Legacy gibi oyunları yüksek kalitede iyi performansta oynatacak bir sistem istiyorum bu mümkün müdür? Evet benim de RGB sevdam var. Eğer ASUS seçmem kasa bileşenlerinde değişikliğe gitmeme yol açacaksa sistemi düşürecekse ASUS olmasa da olur. ASUS dememin sebebi zaten kaliteli olması çünkü uzun süre kullanabileceğim dayanıklı bir sistem istiyorum.

Gelecekte yazılım, programlama, render vs. yapacağım orası net ayrıca Cyberpunk, Elden Ring ve Hogwarts Legacy gibi oyunları yüksek kalitede iyi performansta oynatacak bir sistem istiyorum bu mümkün müdür? Evet benim de RGB sevdam var. Eğer ASUS seçmem kasa bileşenlerinde değişikliğe gitmeme yol açacaksa sistemi düşürecekse ASUS olmasa da olur. ASUS dememin sebebi zaten kaliteli olması çünkü uzun süre kullanabileceğim dayanıklı bir sistem istiyorum.

Tamamdır hocam. Dediklerinizi göz önünde bulundururak birkaç sistem yapacağım. Biri Asus ekipmanlı diğerleri farklı olmak üzere karışık 2 3 sistem hazırlayıp atacağım.

Selamlar, belirttiğiniz bütçe içerisinde elbettle ASUS ekipman alınıp kasa toplanabilir ama ASUS markası pahalı ve kaliteli bir marka bu nedenle ASUS tercih etmeniz durumunda kasanın bileşenlerinde değişikliğe gidilmesi gerekir. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Daha net ve size göre bir kasa için nelerde kullanmayı planlıyorsunuz? Yazılım, programlama, render vs. gibi yazarsanız yardımcı olurum. Ayrıyeten benim gibi bir RGB takıntınız ve sevdanız var mıdır? Çünkü fiyata o da etki ediyor.
Eğer ki Asusta spesifik olarak istediğiniz modeller varsa atın onlar üzerinden hazırlayayım. Nasıl isterseniz.

Tamamdır hocam. Dediklerinizi göz önünde bulundururak birkaç sistem yapacağım. Biri Asus ekipmanlı diğerleri farklı olmak üzere karışık 2 3 sistem hazırlayıp atacağım.
Tamamdır hocam beklemedeyim, yardım için teşekkürler.

Tamamdır hocam. Dediklerinizi göz önünde bulundururak birkaç sistem yapacağım. Biri ASUS ekipmanlı diğerleri farklı olmak üzere karışık 2 3 sistem hazırlayıp atacağım.

Eğer ki ASUS'ta spesifik olarak istediğiniz modeller varsa atın onlar üzerinden hazırlayayım. Nasıl isterseniz.

ASUS ekipmanlı sistemde mouse ve klavye bunlar olursa iyi olur:
Fiyatı zorlamayacak daha kaliteli ekipman varsa bildiğiniz, bunlar yerine başka ASUS ekipmanıda koyabilirsiniz.

Tamamdır hocam beklemedeyim, yardım için teşekkürler.

ASUS ekipmanlı sistemde mouse ve klavye bunlar olursa iyi olur:
Fiyatı zorlamayacak daha kaliteli ekipman varsa bildiğiniz, bunlar yerine başka ASUS ekipmanıda koyabilirsiniz.
Asus Tuf K3 asla alınmaz o fiyata. Rezalet bir klavye. Asus olmasa olmaz mı?

Olur fark etmez, kaliteli ve uzun ömürlü olsun o yeter fakat ASUS'un kaliteli bir klavyesi yok mu uygun fiyatlı? (biraz ASUS takıntım var. )
Bu var.

Sistemi de dizeceğim bekleyin.

Kulaklık çoğu 7.1 kulaklıktan daha iyi ses kalitesine sahip.

Son düzenleme:
Bu var.

Sistemi de dizeceğim bekleyin.

Kulaklık çoğu 7.1 kulaklıktan daha iyi ses kalitesine sahip.

Hocam illaki böyle ayrı ayrı mı almam lazım hazır sistem olmaz mı? Bir de ekran kartını NVIDIA RTX serisinden bir kart yapabilir miyiz?

Geri
Yukarı