Araba için hafızlık yapmaya değer mi?

Hirok

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhabalar öncelikle çok muhafazakar bir ailenin çocuğuyum ve lise 3'e geçtim. Hafızlık diye bir şey var bildiğiniz gibi. Bende hafızlık yapıyorum ve yarısına gelmiş durumdayım. Babam bana şöyle bir teklif sundu hafızlığımı bitirince 100bin TL'lik bir araç alacak. Sorum şu sizce babamın teklifini reddedip sadece okuluma odaklanmak mı yoksa günde 3 saat çalışarak hafızlığı bitirmek ve üniversiteye araba ile gitmek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafızlığı seviyorsan yap, sevmiyorsan yapma. Mesela ben sevmiyorumm Okuluma ağırlık veriyorum.
Ki ayrıca hafızlık yaparsan okuluna odaklanabilecek misin o da var.

Benim bir arkadaşım hafız ve dersleri gayet iyi hocam ikisi aynı anda yürütülür emek verirseniz. Babanızın teklifi gayet güzel bir teklif ve hafız olunca bu dünyada da ödüllendirileceksiniz babanız tarafından. Öbür dünya da ödüllendirileceksiniz.

Günde sadece 3 saat ile yapabiliyorsan yap derim. Millet tüm gününü ayırıp kurslara gidip anca 1,5-2 yılda bitiriyor. Arabayı sadece üniversiteye gitmek olarak düşünmeyin. Sıfır arabanın arada sorunu çıksa da 10 yıl çok rahat gideri var bence. En düşük seviye araba için bile geçerli bu, orta-üst seviyeler için süre daha da uzar. Kız alırken de işine yarar hem 😄

Arkadaşlar merhabalar öncelikle çok muhafazakar bir ailenin çocuğuyum ve lise 3'e geçtim. Hafızlık diye bir şey var bildiğiniz gibi. Bende hafızlık yapıyorum ve yarısına gelmiş durumdayım. Babam bana şöyle bir teklif sundu hafızlığımı bitirince 100bin TL'lik bir araç alacak. Sorum şu sizce babamın teklifini reddedip sadece okuluma odaklanmak mı yoksa günde 3 saat çalışarak hafızlığı bitirmek ve üniversiteye araba ile gitmek mi?
Günde 3 saat çalışmanın ne zararı olabilir? Benim böyle bir şansım olsa, değil 3 saat, 5 saat bile çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı