40 Mbps dowland ile Steam'den oyun indirirken internet zorlanıyor

RBh3x

Decapat
Katılım
2 Şubat 2022
Mesajlar
10
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
TurkNet kullanıyorum, 38 39 Mbps indirme, 11 Mbps upload alıyorum. Eskiden bir oyunu indirirken arkada oyun oynayabilirdim video izleyebilirdim. Son 1 ayda bu imkansız hale geldi neden bilmiyorum. Eskiden oyun indirirken pingin birazcık artışı sonucu oynayabilirken oyun şu an imkansız. Bu neden oldu biliyor musunuz? En basit sitelere bile giremiyorum sadece indirme hızı aynı ve değişmiyor. Onun harici Steam'de bile kütüphaneden mağazaya geçemiyorum. İndirme aynı ama.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir şey hızın çok yüksek değil Steam üzerinden hızını 30'a sabitle
Eskiden kullanabiliyoken şuan kullanamamam hakkında soruyorum seni cevabınla alakası yok

Sorun sadece sana özel değil. Genel olarak VDSL'nin genel sorunu. Yakın zamanda bulunduğun ankastre üzerinden port açan varsa, kısaca apartmanında abonelik açan varsa indirme yaparken interneti kullanmada sorun yaşaman normal.
bu dediğin olabilir evet ama binaya falan biride taşınmadı yani
 
Ben 75 Mbps VDSL kullanıyorum ve bende de öyle. Steam üzerinden bir şeyler indirirken internetin tamamını sömürdüğü için indirmeyi beklerken internette bile gezinemiyordum. İndirirken ortalama 8.0 Mb/s ile indiriyor. Steam üzerinden 6,5 MB/s hıza sınırladım. Bunu yaparak birkaç dakika fazla bekliyorum ama geride bana kalan 1,5 MB/s ile interneti rahatça kullanabiliyorum. Sen de sınırlamayı deneyebilirsin.​
 

Yeni konular

Geri
Yukarı