400-4500 TL i7-4790K Sistem Toplama (Monitör Dahil)

4460 bile besliyor Gtx980ti'ı :D
Hortlattım bu arada kusura bakmayın.
Ben abartı olmasın diye Titan X yada Fury X yazmadım ama tabi ki 6600K onları da besler. Oldukça geleceğe dönük bir işlemcidir. Pascal mimarili kartlardan bazılarını besleyemezse bile güzel bir O.C ile tam performansla devam edebilirsiniz.

Diğer konuya gelirsek;
Gelecekte çıkacak oyunlar grafik olarak daha fazla ne kadar gerçekçi olabilir ki? Bence pascal mimarisinden sonra başka mimari çıkmayacak çünkü daha fazlasını yapamayacaklar. Gerçek hayattan daha gerçekçi grafikler yapamayacaklarına göre pascal mimarisi son olacak. Son olmasa bile bence gereksiz olan 6K ve 8K gibi çözünürlükler için kartlar çıkarırlar. Benim teorim bu.

Son düzenleme:
Darboğaz yapma konusunda biraz fazla endişelisiniz i5 4690k ile iki adet GTX 980 ti bile darboğaz yapmıyor. i5 4690k bile sorun yaratmıyorken 6600k' da bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

@Ozanayyıldız iki adet Gtx980ti'ın tam performansta darboğaz yapmaması için 16+16=32 adet Pcı veri hattı lazım böyle normal işlemcilerde 16 dır bu sayı Skylake ile 20 de oldu (4'ü depolama) zaten SLI için X99 ile ya 5930k kullanmanız ya da 5960x kullanmanız gerekmekte yani SLI sistem beslemek için verihattı da yeterli olması lazım performans kadar.

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı