400-4500 TL i7-4790K Sistem Toplama (Monitör Dahil)

darqles

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, ben bir sistem topladım ama bu işlerde biraz acemiyim.
Acaba bu parçalar birbiriyle uyumlu mu?

OC yapmiyacağım o yüzden stok fanı kullanmayı düşünüyorum. Sizce işlemci soğutucusu almam gerekir mi?

I7 4790k GTX 970 MSI Gaming 5 tabanlı sistem öneriniz varsa önerilere açığım.

Webdenal.com'dan topladım.

4000-4500 TL Sistem Toplama.png

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yapmiyacağım o yüzden stok fanı kullanmayı düşünüyorum. Sizce işlemci soğutucusu almam gerekir mi?

oc yapmayacaksanız Z serisi bir anakart almanız gereksiz duruyor. aynı sebepten K serisi bir işlemci alınmasınında gereği yok.

onun dışında ben bir sıkıntı göremedim.

Dostum bir kere O.C yapmayacaksan k ibareli işlemci ve Z serisi bir anakart alman gereksiz. İşlemciyi 4790,4690 bunlardan birine anakartı da H97 Gaming 3'e düşür. Eğer oyun amaçlı topluyorsan sistemini Bellekleri de 8 GB al. Bunlardan artan parayla GTX 970'i 980 yap. Daha sonra harddiskini WD Blue serisi yap, oyun ve genel kullanım için üretilen seri Blue serisidir. SSD'nide Samsung 850 Evo serisi yap. Umarım yardımcı olmuşumdur, sorunuz varsa sorabilirsiniz.

5 senelik bir sistem olacağını dusunun
5 sene sonra i5 islemcilere darbogaz yaptiracak ekran kartlari çıkıyor
Size onerim 2016 senesinde çıkacak pascal mimarili ekran kartlarini almaniz ve en güncel işlemci olan skylake platformunda i7 6700k yi almanızı ve gtx 960 4gb ekran kartini almanizi oneririm.

Pascal mimari çıktığında bile 970 güzel bir ekran kartı olacak lakin 960 dan geriye birkaç oyunu high da belki açabilecek bir ekran kartı kalacağı için benim önerim teknolojiyi kovalamaya çalışmak yerine (sonuçta daha bir sene var en iyi ihtimalle sorunsuz pascal mimarili ekran kartlarının çıkmasına ) 6600k ve 970 alıp bu geçen yılları güzel değerlendirip pascalın da ötesi kartlar çıktığında onları almak ;)

Şimdi darboğaz konusu pek düşünmem, gittikçe işlemciden yükü azaltmak için uğraşılmakta ve şuan günümüzün oyunları daha ne kadar grafikleri iyileşecek bilmiyorum ama sınıra çok yaklaştık sanmıyorum bu gün bile hala 2500k görüyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı