400-500 TL i5 650 Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Kullandığım kasa bu:

1DnkzA.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle sığar ama yapacağın şey ekran kartının nereye kadar gelebileceğini ölçmen HDD takılan yere kadar yani MSI marka alacaksan MSI GTX 750 TI yazıp boyutuna bakacaksın.Sonuçta kasanın iç durumunu bilmiyoruz.

GTX 750Ti alabilirsin. Minimum 250W istiyor. Sizin PSU tam yetecektir.

Yanlış bilgi vermeyelim. PSU'nun 250W olması 12v kanalından aynı gücü verdiğini göstermez. Ayrıca ucu ucuna yetse bile sistemi tehlikeye sokmaya gerek yok. Yüksek watt veren bir PSU hem sisteme yetecektir hem de sistemin daha rahat çalışmasını sağlayacaktır. O yüzden 750Ti'li bir sisteme en azından 400W bir PSU alınmalı. Benim önerim ise bütçenin yeterliliğine göre;

500W olarak Zalman ZM500-LE 500W Güç Kaynağı ,
400W olarak Zalman ZM400-LX 400W Güç Kaynağı
bunlardan birini alman. Yanına rahatlıkla 750Ti ekleyebilirsin.

Yanlış bilgi vermeyelim. PSU'nun 250W olması 12v kanalından aynı gücü verdiğini göstermez. Ayrıca ucu ucuna yetse bile sistemi tehlikeye sokmaya gerek yok. Yüksek watt veren bir PSU hem sisteme yetecektir hem de sistemin daha rahat çalışmasını sağlayacaktır. O yüzden 750Ti'li bir sisteme en azından 400W bir PSU alınmalı. Benim önerim ise bütçenin yeterliliğine göre;

500W olarak Zalman ZM500-LE 500W Güç Kaynağı ,
400W olarak Zalman ZM400-LX 400W Güç Kaynağı
bunlardan birini alman. Yanına rahatlıkla 750Ti ekleyebilirsin.
Tabii öyle ama bence ucu ucuna yetecektir. Dediğiniz gibi 400-500W PSU daha iyi olur daha rahat çalışır.

Tabii öyle ama bence ucu ucuna yetecektir. Dediğiniz gibi 400-500W PSU daha iyi olur daha rahat çalışır.

Ucu ucuna yeteceğini de sanmam dostum çünkü 12V kanalından büyük ihtimalle daha az watt verecektir. @razziel arkadaş PSU'nun etiketine bakıp orada 12V kanalından kaç Watt çektiğini bize söylerse daha iyi anlarız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı