400₺ sessiz klavye tavsiyesi

İlk kez masaüstü klavye alacağım daha önce hep laptop klavyesi kullandım bilek desteği benim için ne kadar önemli olur?
Sizin için hiç önemli olmaz. Zaten laptopta bilek desteği namına bir şey bulunmadığı için sizin alışık olduğunuz tür desteksiz klavyeler.

Rampage veya Gamepower ile karıştırmayın, kendileri iyi bir Hollanda markasıdır. Eski ürünleri kötüydü doğru, ancak şu anda kendilerini bir hayli düzeltmiş iyi bir marka. Kanser plastikten iyi kaliteye hızlı ve doğru bir geçiş yapıldı. Şahsen kendim de kullanıyorum, benim de sizin gibi önyargılarım vardı lakin bu klavye ile önyargımı kırdım.
Bazı klavyeler beş para etmezken sırf marka adı var diye 300-400 ₺'ye satılabiliyor :)

Yorumlarında yay sesi olduğunu okudum.

Gidip 1000 ₺'ye klavye almayacaksanız, bu fiyattaki hangi marka olursa olsun mekanik olan her klavyede yay sesi olur. Trust da olsa, Logitech de olsa.
Hatta duymak için dinlendiğinde en kaliteli switch olan Cherry MX switchlerde bile az da olsa bu yay sesi var. Cherry MX kullanan klavyeler 800 ₺+ oluyor genelde.

Gidip 1000 ₺'ye klavye almayacaksanız, bu fiyattaki hangi marka olursa olsun mekanik olan her klavyede yay sesi olur. Trust'da olsa, Logitech'de olsa.
Hatta duymak için dinlendiğinde en kaliteli Switch olan Cherry MX Switch'lerde bile az da olsa bu yay sesi var. Cherry MX kullanan klavyeler 800 ₺+ oluyor genelde.

Benim için membran veya mekanik şart değil. Redragon Kumara'da var bir de.
Sizce Cooler Master nasıl?

Ucuz klavyelerinde Space tuşunda oluyor. 2 adet Trust klavye kullandım. Şu an Logitech g213 Prodigy kullanıyorum. Programından güzel RGB ayarları yapabiliyorum ama ayar yaptığım zaman uzun kullanımda yanıp sönme gibi bir kaç defa problem yaşadım. Sadece kendim ayar yapınca. Onun dışında gayet rahat bir, yumuşak- orta sertlikte tuşlu bir klavye.

Ucuz klavyelerinde space tuşunda oluyor. 2 adet Trust klavye kullandım. Şu an Logitech G213 Prodigy kullanıyorum. Programından güzel RGB ayarları yapabiliyorum ama ayar yaptığım zaman uzun kullanımda yanıp sönme gibi birkaç defa problem yaşadım. sadece kendim ayar yapınca. onun dışında gayet rahat bir, yumuşak- orta sertlikte tuşlu bir klavye.

Cooler Master ile karşılaştırsanız hangisini alırsınız? @Hagström Viking
Kullandığınız için soruyorum.

Hocam Cooler Master'ın klavyelerine dair bir fikrim yok. O yüzden yorum yapmam sağlıklı olmaz. Ben G213'le ilgili sorunuz varsa anlamında demiştim.

Geri
Yukarı