400 TL bütçe ile CS:GO için mouse önerisi

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, sadece CS:GO oynayan birisiyim ve yaklaşık 400 TL gibi bir bütçem var. 400 DPI ile oynuyorum. Yanılmıyorsam yaklaşık 2 yıl önce Rival 110 satın almıştım, tam 1 yıl sonra bozuldu. Ve tekrar Rival 110 satın aldım ve bu da 2-3 ay gibi kısa bir sürede bozuldu. CS:GO'da bazen mouseyi hareket ettirirken takılıyor, orta tekerlek tuşunu yukarı kaydırırken aşağı da kaydırıyor gibi gibi problemleri var. Bu yüzden Steelseries almak istemiyorum, kulaklığımda Arctis 3 ve o da bozuldu garantiye gönderdim vs. uğraştırdı. Kısaca Steelseries değil de başka markalara yönelmek istiyorum, yalnız belirtmem gereken bir şey var. Rival 110 elime tam olarak oturuyordu zaten ikinci kez almamın sebebi de elime tam oturmasıydı. Zowie marka mouse çok öneriyorlar fakat nasıldır veya hangi modelini almam gerekiyor bu konu hakkında bilgim yok. Zowie hakkında biraz bilgi verebilirseniz sevinirim en günceli hangi modeli veya alınır mı tarzından.

Elinize uygun mu bilmiyorum ama daha dün gördüğüm ve hala dibimin düştüğü Mamba Elite önerebilirim. Birkaç saat kullandım ve kesinlikle alacağım mouse (zaten 1-2 aydır kararımı vermiştim, 3.kez tekrar kullanınca kesin olarak tamamdır dedim).

NOT: Hor mu kullanıyorsunuz bilmiyorum, önerdiğim model ne kadar dayanıklı onu da bilmiyorum baştan belirteyim. Ama görünüş ve tutuş hissiyatı kullanımına dibim düştü.

Merhabalar, sadece CS:GO oynayan birisiyim ve yaklaşık 400 TL gibi bir bütçem var. 400 DPI ile oynuyorum. Yanılmıyorsam yaklaşık 2 yıl önce Rival 110 satın almıştım, tam 1 yıl sonra bozuldu. Ve tekrar Rival 110 satın aldım ve bu da 2-3 ay gibi kısa bir sürede bozuldu. CS:GO'da bazen mouseyi hareket ettirirken takılıyor, orta tekerlek tuşunu yukarı kaydırırken aşağı da kaydırıyor gibi gibi problemleri var. Bu yüzden Steelseries almak istemiyorum, kulaklığımda Arctis 3 ve o da bozuldu garantiye gönderdim vs. uğraştırdı. Kısaca Steelseries değil de başka markalara yönelmek istiyorum, yalnız belirtmem gereken bir şey var. Rival 110 elime tam olarak oturuyordu zaten ikinci kez almamın sebebi de elime tam oturmasıydı. Zowie marka mouse çok öneriyorlar fakat nasıldır veya hangi modelini almam gerekiyor bu konu hakkında bilgim yok. Zowie hakkında biraz bilgi verebilirseniz sevinirim en günceli hangi modeli veya alınır mı tarzından.
2017 Eylül'den beri Rival 110 kullanıyorum bunca zamana rağmen sıfırdan farkı yok hala sıkıntısız kozmetik olarakta sıfır gibi çiziksiz vuruksuz hocam teknoloji şans işi

Oyun CS:GO ise kesinlikle zowie (369 TL olan 3 farklı model var hepsine bakarbilirsin.)ZOWIE Zowie EC1-A 3200 DPI Siyah Gaming Mouse AKSMSZOWEC1-A | Trendyol

Elinize uygun mu bilmiyorum ama daha dün gördüğüm ve hala dibimin düştüğü Mamba Elite önerebilirim. Birkaç saat kullandım ve kesinlikle alacağım mouse (zaten 1-2 aydır kararımı vermiştim, 3.kez tekrar kullanınca kesin olarak tamamdır dedim).

NOT: Hor mu kullanıyorsunuz bilmiyorum, önerdiğim model ne kadar dayanıklı onu da bilmiyorum baştan belirteyim. Ama görünüş ve tutuş hissiyatı kullanımına dibim düştü.
Benim de hoşuma gitti hocam, CS:GO için nasıl olur onun hakkında hiç bilgim yok ama görüntüsü gayet hoş duruyor. Sensörleri vs hakkında bilginiz var mı ben pek fazla anlamıyorum bu işlerden ama sensör önemliymiş sanırım. :D
Elin küçükmü? Yani küçük mouse kullanabilirsen G102 öneririm. Logitech G102 Prodigy Oyuncu Mouse 910-004939 Fiyatı
Elim Rival 110'a uyucak bir şekilde öyle söyleyeyim, yalnız bütçenin tamamını kullanmak istiyorum.
Zowie almayı düşünüyordum hocam ben de ama bu EC1-A, EC2-A, EC1-B, EC2-B ve FK1+ tarzında bir sürü değişik değişik ürünleri var. Hangisi en günceli ve alınabilecek olanı bilginiz var mı?
2017 Eylül'den beri Rival 110 kullanıyorum bunca zamana rağmen sıfırdan farkı yok hala sıkıntısız kozmetik olarakta sıfır gibi çiziksiz vuruksuz hocam teknoloji şans işi
Katılıyorum teknoloji şans işi ama bana göre Steelseries çok kaliteli bir firma değilmiş gibi geliyor, kulaklığı da var Arctis 3 2018 modeli vardı sanırım önceden, mikrofonu kendi kendine bozuldu garantiye gönderdim 2019'u ile değiştirdiler. 2019 modelinde de yazılımı Realtek ile çakıştığı için kullanılamıyor ve doğru düzgün ses gelmiyor. Steelseries konusunu pek uzatmaya gerek yok, konuda Steelseries'den bahsettim çünkü Steelseries fare önerisi istemiyorum.
(369 TL olan 3 farklı model var hepsine bakarbilirsin.)
Modellerin arasındaki farklar ne hocam bilginiz var mı? Hangisi en günceli?

Son düzenleme:

Başka bir arkadaşında yazdığı gibi bende Rival 110 öncesinde 300 kullanıyordum hiçbir sorun yoktu arkadaşıma verdim 2.5 yıl sonunda o kullanırken birşey olmuş onun dışında taş gibiydi, Rival 110 keza daha da iyiydi çünkü ergonomi olarak 300 büyük geliyordu tam oturmuyordu 110 tam benlikmiş kendim 1 yıll kullandım, ardından pc yi satınca herşeyi sattım, arkadaşıma verdim mouse'da hala canavar gibi kullanıyor hiçbir sıkıntı yok diyede söyledi. Bugün bende kendime Rival 110 aldım adeksstore'dan, thermaltake tt esports challenger combo sipariş etmiştim fakat cs go için gram iyi olmayan bir mousemuş, ips değerleri 30 gibi şaka gibi bir rakam ayarlanabilir dpi yok sabit 800 1200 1600 şeklinde gidiyor, cs de dün bir maç attım ani çevirince takılıyor 30 ips olunca ani hızlanmaya gelmiyor tabi, yinede karar senin Zowie gerçekten iyidir unlost falanda zowie kullanıyor ekipmanını tanıttığı bir video da modelinide söylüyor bir araştır istersen. Keyifli oyunlar dilerim dostum.

CS:GO için genelde Zowie marka mouseyi çok öneriyorlar.
Aynen Zowie'yi CS:GO için çok öneriyorlar fakat bir çok modeli var ve bu modeller arasındaki farkları çözebilmiş değilim. FK1+, EC1-B/A, ve EC2-B/A gibi gibi modelleri var ve aralarındaki farkları bilmiyorum. Bu konuda beni aydınlatan biri olursa sevinirim. Sanırım Zowie alacağım fakat kafama göre almak istemiyorum.
Başka bir arkadaşında yazdığı gibi bende Rival 110 öncesinde 300 kullanıyordum hiçbir sorun yoktu arkadaşıma verdim 2.5 yıl sonunda o kullanırken birşey olmuş onun dışında taş gibiydi, Rival 110 keza daha da iyiydi çünkü ergonomi olarak 300 büyük geliyordu tam oturmuyordu 110 tam benlikmiş kendim 1 yıll kullandım, ardından pc yi satınca herşeyi sattım, arkadaşıma verdim mouse'da hala canavar gibi kullanıyor hiçbir sıkıntı yok diyede söyledi. Bugün bende kendime Rival 110 aldım adeksstore'dan, thermaltake tt esports challenger combo sipariş etmiştim fakat cs go için gram iyi olmayan bir mousemuş, ips değerleri 30 gibi şaka gibi bir rakam ayarlanabilir dpi yok sabit 800 1200 1600 şeklinde gidiyor, cs de dün bir maç attım ani çevirince takılıyor 30 ips olunca ani hızlanmaya gelmiyor tabi, yinede karar senin Zowie gerçekten iyidir unlost falanda zowie kullanıyor ekipmanını tanıttığı bir video da modelinide söylüyor bir araştır istersen. Keyifli oyunlar dilerim dostum.
Yorumun için teşekkürler. Unlost şuan sanırım HyperX Pulsefire Surge kullanıyor. Bilginiz var mı hocam Zowie mouse olarak hangi modeli almam gerektiği konusunda?

Fark olarak sanırım sitesinde bütün bilgileri yazar, karşılaştırabilirsin.

Bildiğim kadarı ile A serisi eski sensör kullanıyor, diğer farklar ise ağırlık farklarıdır.
mouse için en önemli etken bence ele iyi oturması ve kavraması herhangi bir mağazadan deneyip alırsan daha yararlı olur senin için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı