400 TL Kaby Lake destekli anakart önerisi

ambidextrous

Hectopat
Daha fazla  
Yaza doğru yeni bir sistem toplayacağım ve bu sisteme maksimum 400 TL bir anakart istiyorum. Bütün sistemi yazdım fakat sanki daha ucuz bir anakart bulabilirmişim gibi geldi. İnternette aradım aradım ya pahalı ya da Kaby Lake olmayan anakartlar gördüm, 300 küsur TL olursa daha iyi olur. Yardımcı olursanız sevinirim.
(Fiyatlar Vatan Bilgisayar üzerinden alınmıştır):
  • ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 438 TL
  • MSI B250M BAZOOKA Intel B250 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart 441 TL
  • EVGA GTX1060 6GB GDDR5 192 bit SuperClocked ACX 2.0 Nvidia Ekran Kartı 1.444 TL
  • Intel Core i5 7400 Soket 1151 3.0GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci 944 TL
  • Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC Ram 274 TL
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 242 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
x2xx serisi almanızı çok gerek görmüyorum. Bildiğim kadarıyla tek fark çift PCI-e slotu olması. Ama seçtiğiniz anakart gayet iyi.
MSI B150 GAMING M3 DDR4 DVI HDMI GLAN (Killer) SATA EXPRESS M2 SATA3 USB3.0 Anakart Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da buda olabilir.

Adam daha ucuz demiş, sen 50 lira artırmışsın. Ayrıca x2xx anakart almazsa BİOS güncellemesi yapması gerekecek başka bir işlemciyle, ya da servise götürecek ki bu çok zahmetli olur. Uğraşmamak için en iyisi bu.

Asus Prime B250M-K 400Tl ye alırsın.

Ama en iyisi Msı b250m Bazooka dır ram slotu fazla bir kere.

x2xx serisi almanızı çok gerek görmüyorum. Bildiğim kadarıyla tek fark çift PCI-e slotu olması. Ama seçtiğiniz anakart gayet iyi.
MSI B150 GAMING M3 DDR4 DVI HDMI GLAN (Killer) SATA EXPRESS M2 SATA3 USB3.0 Anakart Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da buda olabilir.
Hocam bir kere ben Intel'in 7. nesil bir işlemcisini alıyorum b150m de BIOS güncellemesi yapmadan 7. nesil (kaby lake) desteklemiyor. İkinci olarak da daha ucuzunu istememe rağmen 50 tl fazla olan bir anakartı neden önerdiğinizi anlayabilmis degilim

Yaza doğru demişsiniz. 'Yaza doğru' yeni ürünler çıkabilir. Acelesi yok, bekleyin.
Teşekkürler hocam haklısın ama o zamana kadar çıkacak anakartların daha ucuz olacağından emin değilim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı