400 TL Low profile klavye önerisi

Bütçe
400

Berkjann

Hectopat
Öncelikle merhaba, bu yazıyı yaklaşık bir yıllık ve "m" tuşu arada takılan bir James Donkey 610s üzerinden yazıyorum. Bu klavye ile tuş yüksekliğinden kaynaklı istediğim hızda yazamıyorum.
Başlıkta da belirttiğim üzere Low profile yani tuşlarının Travel'ı kısa olan bir klavye (bazen laptop klavyesi falan diye de geçiyor) arayışındayım, şu anda Türkiye'den alabileceğim örnekler Cougar Vantar ve Philips SPK8264 (bu membran mı yoksa scissor Switch mi anlayamadım) gibi duruyor. Fakat Amazon'a baktığımda birçok bu şekilde klavye gördüm.

Sizden isteyeceğim öneri, bu şekilde bildiğiniz kullandığınız klavye var mı?
Amazon'dan alırsam bunlar nasıl kullanan var mı?
Philips SPK8264 membran mı yoksa scissor Switch mi? (İkisinin birbirine yakın şeyler olduğunu biliyorum ama aynı değiller, yazmayın boşuna :D)
Bu arada Logitech'in de bu şekilde klavyeleri var, bir ara gidip deneyimleyeceğim muhtemelen. Ama bildiğiniz iyi bir model varsa yazabilirsiniz.

Bildiğiniz güzel Low profile mekanik klavyeler varsa onlara da açığım, illaki scissor Switch olmasına gerek yok.

Bu arada bütçem 400 TL'ye kadar fakat güzel bir klavye bulursam artırabilirim.

Çok şey istedim farkındayım. Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

Öncelikle merhaba, bu yazıyı yaklaşık bir yıllık ve "m" tuşu arada takılan bir James Donkey 610s üzerinden yazıyorum. Bu klavye ile tuş yüksekliğinden kaynaklı istediğim hızda yazamıyorum.
Başlıkta da belirttiğim üzere Low profile yani tuşlarının Travel'ı kısa olan bir klavye (bazen laptop klavyesi falan diye de geçiyor) arayışındayım, şu anda Türkiye'den alabileceğim örnekler Cougar Vantar ve Philips SPK8264 (bu membran mı yoksa scissor Switch mi anlayamadım) gibi duruyor. Fakat Amazon'a baktığımda birçok bu şekilde klavye gördüm.

Sizden isteyeceğim öneri, bu şekilde bildiğiniz kullandığınız klavye var mı?
Amazon'dan alırsam bunlar nasıl kullanan var mı?
Philips SPK8264 membran mı yoksa scissor Switch mi? (İkisinin birbirine yakın şeyler olduğunu biliyorum ama aynı değiller, yazmayın boşuna :D)
Bu arada Logitech'in de bu şekilde klavyeleri var, bir ara gidip deneyimleyeceğim muhtemelen. Ama bildiğiniz iyi bir model varsa yazabilirsiniz.

Bildiğiniz güzel Low profile mekanik klavyeler varsa onlara da açığım, illaki scissor Switch olmasına gerek yok.

Bu arada bütçem 400 TL'ye kadar fakat güzel bir klavye bulursam artırabilirim.

Çok şey istedim farkındayım. Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.
Daha once bu tip klavyeler ile ilgili yazdigim su yaziyi okumanizi oneririm: Cougar Vantar ve Philips Momentum

Daha once bu tip klavyeler ile ilgili yazdigim su yaziyi okumanizi oneririm: Cougar Vantar ve Philips Momentum
Çok teşekkür ederim cougarın hiç türkçe video incelemesinin olmamasının yanında böyle bir karşılaştırmada yoktu sağ olun yazım konforu sebebiyle alacaktım. Muhtemelen philipsi eleyeceğim 1 hafta sonra falan media markt vatan ve belki teknosada gidip bakacağım bulabileceğim modellere. Eğer buradakinin dışında bir izlenimim olursa bırakırım eğer başka bir şey yazmadıysam bilin ki her şey anlatıldığı gibi olduğu içindir.
Low Profile hakkında bir bilgim yok.
@Samotne Ciasteczka
@Samotne Ciasteczka bu arkadaşı tanımasamda iyi incelemeleri olduğunu görmüştüm umarım bildiği bir şeyler vardır.
Yinede yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.
Yaklaşık 1 ay sonra yazıyorum bunun için herkesten özür dilerim. Araya girecekmiş gibi yapan fakat iptal edilen sınavlar nedeniyle teknoloji marketlerine gidemedim. Yaklaşık 3 gün önce gidebildim ve media markt'ta aklıma takılan bir kaç klavye teşhir ürünü olarak konulmamıştı çok az sayıda modele bakabildim ardından teknosa'ya gittim orada da klavyelerin hiçbiri teşhir ürünü olarak konulmamıştı kişisel ürün oldukları için açılamıyormuş falan dediler ki görselden seçmeniz gerek dediler, zaten görselden seçeceksem internetten de seçerdim hafif sinirlenip vatana gittim orada logitech'in aklımda olan klavyelerinin bir kısmını gördüm ve hepsi gerçekten çok hissiz klavyelerdi. Orada ki bir satış görevlisi yanıma gelip bizdeki modeller bunlar dedi. İnternette cougar falan var dedim cougar'ın bize sadece koltukları falan geliyor iyi bir marka gerçekten dedi internette de okuduklarıma güvenerek cougar vantar aldım şu an bu yazıyı onun üzerinden yazıyorum, hikaye kısmı bittiğine göre küçük inceleme kısmına geçebiliriz bence.

Gerçekten güzel bir klavye logitech'in ofis klavyeleri gibi tamamen hissiz değil bir tuşa bastığınızı hissediyorsunuz hissiyat olarak tam istediğim gibi eğer bir karşılaştırma istiyorsanız genel olarak laptop klavyelerine fazlasıyla benziyor yt'deki inceleme videolarının yorumlarında da aynılarını söylemişlerdi gerçekten öyle. Bir tek sorunu var o da tuşlarının baskılarının birazcık fazla siyah olması eğer hava bulutluysa falan okunması zorlaşıyor ışığı açtığınız zaman görülebiliyor fakat ışığı açmazsanız klavyenin ışığını açmadan görmeniz birazcık zorlaşıyor tamamen görünmüyor değil ama zorlaşıyor dediğim gibi onun dışında kendisiyle yaklaşık bir saattir birlikteyiz ben bu sorun dışında herhangi bir sorununu görmedim. Eğer olurda 5 6 ay sonra 3'e ayrılma 5'e kırılma gibi problemler olursa bunları da buradan paylaşacağım, ayrıca yt'deki bir inceleme videosunda büküldüğü falan söyleniyordu öyle bir sorunu yok.

Sonuç olarak kesinlikle low profile klavye isteyenler bu low profile klavye kıtlığı çeken ülkemizde kesinlikle alınabilir bir klavye.

Yeni konular

Geri
Yukarı