400 TL verilen sisteme detaylı temizlik bakımı yapılmadı

Slayer2021

Hectopat
Daha fazla  
Bugün 400 TL'ye bilgisayarimi bilgisayarciya verdim. 3 senedir detayli bakim yapmadi termal macun degistirmedim. Oyun acilirken falan sesler yukseliyordu. Babam da boşuna verdin deyip beni pişman ettiriyor. Sizce mantıklı mı dusunmusum, oyuncu kasam var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Baban bakım yaptırmana mı laf ediyor? Kendisi de (varsa) muhtemelen arabasına bakım yapıyordur. Sende aynı şeyi ona diyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelecek hizmete bağlı 3 senedir bakım yapmadıysan kesin bir temizleme şart, verdiğin bilgisayarcı bu bakımı yaparsa parasına değer.

Termal macun olmazsa PC n eski ise yanabilir değilse sürekli kapanmalar olur çok ısınamadan tozlanmadan falan parça bozulması meydana gelebilir en iyisini yapmışsın ama gidipde mahalle bilgisyarcısına verdiysen umarım 70 80 TL'lik bir termal macun kullanmaz.

Doğru söylemiş masaüstü bilgisayarsa. 400 TL'ye en kral termal macunu, mikrofiber bezi ve kestirme fırçayı alıp bir bilgisayarcının yapabileceğinden çok daha iyisini yapabilirdin.

Şimdi koyacak kilosu 50 liralık macun, 1 dakika da kompresör basacak oldu sana temizlik. Türkiye'de hangi bilgisayarcı düzgün iş yapıyor, yaramaz.

Hocam ben yaşadığım bazı olaylar yüzünden bilgisayarcılara güvenmiyorum ve çoğu işimi kendim hallediyorum. Ama bilgisayarcı düzgün bakım yaparsa, düzgün macun kullanırsa ve iyi iş yaparsa değer.

Bakımı kendinde yapabilirdin zor değil şahsen.

Bilgisayarci guvenilir yoksa bende guvenmezdim okuldaki hocam onerdi sorun yasayacagimi sanmiyorum.

Yapacak bir şey yok hocam bu saatten sonra olmadı macunu bir değistirin değistirebiliyorsaniz

Geri
Yukarı