400 TL Xbox Controller için şarj edilebilir pil önerisi

Hocam bulabilirsem bi gidip bakıcam. Sizin güvenilir siteniz vs var mı her ihtimale karşı atabilir misiniz? Vaktim olmazsa en azından internetten sipariş vereyim.

Eneloop marka pilleri Türkiye'de satan düzgün bir satıcı ben görmedim şu ana kadar olanlar aşırı pahalı ve hiç anlamı yok o kadar para vermenizin.

IKEA'nın pillerini alın geçin. Gitmeden önce hangi mağazada olup hangi mağazada olmadığına sayfadaki mağaza stok durumundan bakın

https://www.ikea.com.tr/urun/ladda-hr6-aa-1-2v-sarj-edilebilir-pil-00509814.

Eğer bana acil lazım IKEA'ya gitmeye vaktim yok diyorsanız Duracell, Varta ya da Recyko'dan alın onları her yerde bulabilirsiniz internette her platformda satılıyorlar.

Ek olarak şunu da belirteyim hangi kapasitede alayım diye sorarsanız

AA boyutundaki piller genelde 1900 - 2700 mAh aralığında oluyorlar. Kapasitesi yüksek olan piller mesela Xbox gamepadle size 35 saat pil ömrü sunabilirken, 1900-2000 gibi düşük olanlar 20-25 saat sunarlar. Ancak uzun vadede kapasitesi düşük olan piller daha dayanıklıdır. Pil ömürleri daha uzundur :)

2400 mAh ve üstü kapasiteye sahip piller genelde diyelim 500 kere falan şarj edilebilirken (zamanla kapasiteleri düşüyor yani her pilin) 1900-2000 mAh lik piller 1000-1500 kez kullanılabilirler.

Mesela IKEA Ladda pillerle Eneloop pillerin neden aynı olduğunu ve neden Eneloop'ların buna rağmen aşırı pahalı olduğunu anlatan bir yazı:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı