400 TL'ye Klavye ve Mouse Tavsiyesi

Klavye'nin etkili bir ekipman olduğunu düşünmüyorum özellikle FPS oyunlarında o yüzden bütçenin çok ufak kısmını ona ayır. Mouse olarak ise g502, g402 veya zowie FK-1 almanı öneririm. Zowie'yi ön planda tut eğer FPS oyuncusuysa çünkü aşırı hafif bir mouse.

FPS oyunculuğu için aşırı hafif mouse mu gerekiyor ? :) Oyuncuya göre değişmekle birlikte ağır mouse biraz daha stabil hedef almanı sağlar. Çünkü hafif mouse, elinin en ufak titremesini aimine yansıtır.

Konuyu açan arkadaşa tavsiyeye gelecek olursak da:

Mouse: Bloody P93 Lk 5K Optik Core3 Aktif 5000Cpı-Rgb Oyuncu Mouse Fiyatı

8 butonu var. Makro konusunda yazılımsal olarak muhteşem bir desteğe sahip. Mouse'u kendim kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. Makro kullanmayı tercih etmemekle birlikte, yazılımında hemen hemen her oyun için otomatik makrolar mevcut. Özellikle de CS:GO için hazır makroları var. Ayrıca malzeme kalitesi üst sınıf. A4Tech / Bloody'nin alınabilecek en ideal mouselarından.

RGB ve efektleri de çok canlı ve çeşitli. Ayrıca yazılımından kendin de istediğin sınırsız sayıda efekti dizayn edebiliyorsun.

Klavye: SteelSeries Apex 100 Oyuncu Klavye SSK64440 Fiyatı

ya da

Bloody B328 Q Usb Multimedya 8 Tuş Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatı (Oyunlarda hemen hemen sık kullanacağın tuşlar mekanik)

FPS oyunculuğu için aşırı hafif mouse mu gerekiyor ? :) Oyuncuya göre değişmekle birlikte ağır mouse biraz daha stabil hedef almanı sağlar. Çünkü hafif mouse, elinin en ufak titremesini aimine yansıtır.

Konuyu açan arkadaşa tavsiyeye gelecek olursak da:

Mouse: Bloody P93 Lk 5K Optik Core3 Aktif 5000Cpı-Rgb Oyuncu Mouse Fiyatı

8 butonu var. Makro konusunda yazılımsal olarak muhteşem bir desteğe sahip. Mouse'u kendim kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. Makro kullanmayı tercih etmemekle birlikte, yazılımında hemen hemen her oyun için otomatik makrolar mevcut. Özellikle de CS:GO için hazır makroları var. Ayrıca malzeme kalitesi üst sınıf. A4Tech / Bloody'nin alınabilecek en ideal mouselarından.

RGB ve efektleri de çok canlı ve çeşitli. Ayrıca yazılımından kendin de istediğin sınırsız sayıda efekti dizayn edebiliyorsun.

Klavye: SteelSeries Apex 100 Oyuncu Klavye SSK64440 Fiyatı

ya da

Bloody B328 Q Usb Multimedya 8 Tuş Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatı (Oyunlarda hemen hemen sık kullanacağın tuşlar mekanik)
O titreme 400 DPI'da oynayan birinde gerçekleşmez. Bana sorarsan hic titreme olmuyor. Titreme nedir drag yarisi aracı mı bu.

O titreme 400 DPI'da oynayan birinde gerçekleşmez. Bana sorarsan hic titreme olmuyor. Titreme nedir drag yarisi aracı mı bu.

400 DPI'da da oynasan ani tepkilere karşı elin titrer ve aimin sarsılır. He gülüm drag yarışı. Zaten okuman varsa orada, cümleye "oyuncuya göre değişmekle birlikte" diye başlamışım. İstisnalar olmakla birlikte, FPS oyunlarında hafif mouselar tercih edilmez. 400 DPI'da, AWP oynarken mouseu sağa sola salladığında aiminin sabit hizada gitmesi gerekir. Bunu da hafif mouse ile yapman zorlaşır ama imkansız değildir.

Keza her insanın mousea vereceği tepki ve kuvvet farklıdır. Zaten o yüzden "kesin böyledir" şeklinde konuşmadım. Ben mousea dokunduğumda ani ve güçlü tepkiler veriyorum ama cılız biri için ağır mouse yorucu ve kontrolü zor olacaktır.

Sırf bu mevzu için A4Tech, zamanında X7 için ağırlık bilyesi olayını getirdi. Demek ki oyuncuların ağır mouse ihtiyacı varmış ki adamlar bu sistemi getirmiş değil mi güzel kardeşim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı