400 TL'ye VDSL modem tavsiyesi

Daha fazla  
Yaklaşık iki ay öncesinde Türktelekom ile sözleşmeleri fesh edip Turknet'e geçmiştim, ADSL olan internetim VDSL'e geçti ve elimde olan mevcut modem bir işe yaramaz oldu, neyse konumuz bu değil, eve gelen teknik ekipten babam D-Link DSL-224 marka model modem aldı.

Internet çok şükür kavuştuk, 2 ay sonra 24 Mayıs'ta modem ADSL ışığı yanmaz oldu, güç bela derdimizi Türknet'e ilettik ve eve Telekom'un adamları geldi ve modemin bozuk olduğunu yeni modem almamız gerektiğini söylediler, ben de ne tarz olsun diye dediğimde VDSL destekli olsun dediler bende gittim paraya kıydım, ASUS DSL-AC52U marka model aldım.

Urun elime ulasti bir heyecan bir heves taktım, anam bir de ne göreyim, bunda da DSL yanmıyor. Eve 1 hafta sonra tekrar aynı ekip gelip modemleri denediler, bağlantı sağlamıyor, onların elindeki alet 35 mbit görüyormuş değerler iyiymiş, modemler bağlantı kuramıyormuş. Allah'ım çıldırmamak elde değil. Sonra araçlarından bir tane modem getirdiler promosyon modemi gibi bir şey ucuz yollu Tp-Link TD-W9970v3 modem getirdiler bir baktık DSL ışığı internet ışığı yandı, bu ne saçma bir iştir. Işin içinden çıkmadım.

Yeni modem alacağım bütçe 400 gibi alt sınırda olabilir, Asus modemin özelliklerinde olsa kâfi. Yeni jenerasyon modem olması tercihimdir. Ikinci el birşeylerde olabilir yeterki olsun.
Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

@Ulunay modemi ethernet ile bağlamaz sihirbazı zaten ekrana geliyor, sihirbazı çalıştırırken direk olarak dsl bağlantısını soruyor , verdiğiniz linke bakmadım, bi deniyeyim olacak mı bilgi veririm.

@AirJET evde 4 tane mobil, 1 lan ve 1 laptop sabit, seyrektir olsa ekstradan 3-4 telefon, bu modem de torrent özelliği, 5ghz wi fi , aicloid vs gibi özellikler var , gerçi ne sıklıkla kullanacağım bütün bunları ama ileriye dönük güncel olsun diye ,

@Ulunay modemi ethernet ile bağlamaz sihirbazı zaten ekrana geliyor, sihirbazı çalıştırırken direk olarak dsl bağlantısını soruyor , verdiğiniz linke bakmadım, bi deniyeyim olacak mı bilgi veririm.

@AirJET evde 4 tane mobil, 1 lan ve 1 laptop sabit, seyrektir olsa ekstradan 3-4 telefon, bu modem de torrent özelliği, 5ghz wi fi , aicloid vs gibi özellikler var , gerçi ne sıklıkla kullanacağım bütün bunları ama ileriye dönük güncel olsun diye ,
Elindeki Tp Link 9970 V3 modemine Xiaomi Mi Router 3G alabilirsin Padavan Firmware kurup Asus AC55U dan daha fazla performans elde edebilirsin.

Hayır ama senin durumunda en iyi seçenek bu Ttnet modemini bağlayıp çalıştırdıysalar ona bir router bağlayıp Asusdan daha fazla verim elde edebilirsin
O zaman ping vs yuksek olmaz mi birazcik dahi olsa. Ve router olarak bağlanırsa yine asus modeme yuk binecek digerine binmeyecek sanirim. Peki baska model alsam denesem nasil olur. Modeme 430 verdim. Tp link 2. El 120 lira . Geldi 550 ye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı