VDSL modem tavsiyesi

3 Yıl öğrenci evimde ASUS DSL N-16 kullandım. QoS(IP bazlı cihazlara hız ayarlama) ayarını ne zaman yapsam internet gidiyordu. Çekim kuvveti olarak 2 yan oda da telde 1 diş çekiyordu. Okul bitti ailemin yanına geldim, tam geçen cuma keenetic omni DSL sipariş verdim bakalım 3 gündür dağıtımda. Gelsin isterseniz DSL N-16 ile aralarındaki farkı anlatırım.
Edit: ASUS modem ile ilgili aklımdaki en kötü olay, modeme restart attıktan sonra en az 3 dk beklemekti onu unutmuşum.

Keenetic omni DSL gerçekten kaliteli.

Son düzenleyen: Moderatör:
QoS bende sorunsuz çalışıyor. Büyük ihtimal güncelleme ile düzeltmişlerdir. Sinyal kalitesi belirttiğim gibi. Metre cinsinden hesap yaparsak kapsama alanı modemi koyduğunuz yerden 10 metre çaplı bir daire kadar denebilir kesin bir şey diyemiyorum. Onun dışında İnternet kesilirse sunucuyla bağlantı kurması 3 dakika falan sürebiliyor. Tuhaf bir modem. 200TL bandında aldığımızı hesaplarsak anca bu kadar :) O fiyata daha iyi sinyal kapasitesi olan modemler var tabi ama QoS gibi bazı şeylerden feragat etmek gerekebiliyor.
3 sene önce 300 liraya almıştım. O zamanlar tabi öğrenci evinde 1 gün bile internetsiz kalmak istemediğimiz için Vatan'da bunu almıştım. He kötü bi deneyim yaşattımı açıkçası yaşatmadı, ama sinirlendirdiği zamanları hatırlıyorum. Hele ilkte o arayüz çok karmaşık gelmişti ama alıştıktan sonrada çok güzel gelmişti. Şu an 300 lira hala. Keenetic Omni Dsl 290 lira Qos var. Bi gelsinde performansına bi bakayım, översemde söversemde haber ederim 😀

3 Sene önce 300 liraya almıştım. O zamanlar tabii öğrenci evinde 1 gün bile internetsiz kalmak istemediğimiz için Vatan'da bunu almıştım. He kötü bir deneyim yaşattımı açıkçası yaşatmadı, ama sinirlendirdiği zamanları hatırlıyorum. Hele ilkte o arayüz çok karmaşık gelmişti ama alıştıktan sonrada çok güzel gelmişti. Şu an 300 lira hala. Keenetic omni DSL 290 lira QoS var. Bir gelsinde performansına bir bakayım, översemde söversemde haber ederim 😀

Bekliyoruz <3.

ADSL’den VDSL’e geçiş için aldım 2-3 hatta önce çok memnunum çekim kapasitesi ve hızından.

Reis ben uygun fiyatlı bir şeyler istiyorum bunlar çok pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı