4000-4300 TL RX 480 vs GTX 1070 Sistem Önerisi

Kronfit

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 ay içerisinde monitör dahil sistem toplayacağım ve 4000-4300 TL bütçem var. Sistemi oyun için kullanacağım. Sizce parçalardan kısıp GTX 1070 mi koymalıyım yoksa orantılı bir sistem toplayıp RX 480 mi koymalıyım karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bütçedeyim aynı sorunu yaşıyorum. Bu sistemi kurdum bu sabah nasıl ?
Gtx 1070.png

680 TL'ye de 75 hz 1ms olan VX2457 modelini alırsan çok güzel bir sistemin olmuş olur. Aynısını bende 2 hafta sonra toplayacağım.

Dosya Ekleri

• QHRQWJHFKSD.JPG
    QHRQWJHFKSD.JPG
    113,2 KB · Görüntüleme: 273
Yanlış Bilgi
680 TL'ye de 75 hz 1ms olan VX2457 modelini alırsan çok güzel bir sistemin olmuş olur. Aynısını bende 2 hafta sonra toplayacağım.
Birader o monitiör sadece AMD ye 75hz Nvidia için 60hz Çünkü monitör Free Sync destekli ve Free Sync AMD ye özgü bir teknolojidir. Nvidia da 60Hz üstüne çıkmak için G-Sync bir monitör alınmalı.

Birader şu şekilde GTX1070 sistem toplayabilirsin.
Ekran Resmi 2016-07-04 14.31.59.png

İstersen parçalardan kısıp şu fiyatada toplayabilirsin.
Ekran Resmi 2016-07-04 14.41.13.png
Not: Sinerjide MSI Gaming X yok o yüzden temsili olarak bu sürümü koydum Founders Edition önermiyorum. Ve ayrıca artık şu samsungun eskide kalan şuankilerin 2 katı fiyata sahip SSDlerini önermeyin artık Kingston UV 400 Crucial BX200 Corsairin 240 GB 200tl seviyeleri SSDleri varken. Bu bütçe durumunda aynı fiyata samsungun 120GB SSD'lerini önermek ve almak hatadır.

Birader o monitiör sadece AMD ye 75hz Nvidia için 60hz Çünkü monitör Free Sync destekli ve Free Sync AMD ye özgü bir teknolojidir. Nvidia da 60Hz üstüne çıkmak için G-Sync bir monitör alınmalı.

Eki Görüntüle 172209

Eki Görüntüle 172210
Not: Sinerjide MSI Gaming X yok o yüzden temsili olarak bu sürümü koydum Founders Edition önermiyorum. Ve ayrıca artık şu samsungun eskide kalan şuankilerin 2 katı fiyata sahip SSDlerini önermeyin artık Kingston UV 400 Crucial BX200 Corsairin 240 GB 200tl seviyeleri SSDleri varken. Bu bütçe durumunda aynı fiyata samsungun 120GB SSD'lerini önermek ve almak hatadır.
Kaliteli olmasından olabilir mi fiyat farkı?

Kaliteli olmasından olabilir mi fiyat farkı?
İyide bu bütçeye sahip birisi zaten genelde SSD'ye öncelik vermiyor öncelik verenlerde genelde ufak hız farklarını önemsemiyor zaten oyun amaçlı kullandığı içinde çok birşey farketmiyor. Bence bu bütçede SSD nin kapasitesi gücünden daha önemli. Tabiki üst bütçelerde SSD den yüksek performans beklenebilir ancak bu bütçe için o kadarda öncelikli değil diye düşünüyorum.

Zaten günlük kullanımda etkilemeyecek bir performans için neden ek para dökülsün ki zaten sistemin fiyatı için sağdan soldan ufak tefek kırpılmalar yapılıyorken birde. Şahsen bence B150 yerine Z170 anakart almak o SSDyi almaktan daha önemli. Ha birde aradaki fiyat farkının bir diğer nedenide çıkış zamanları yeni üretilenler daha uygun fiyata daha yüksek kapasite sunuyor.

Son düzenleme:
Şimdi GTX 1070, RX 480'den kat ve kat daha güçlü bir kart olduğundan eğer tercih edilebiliyorsa kesinlikle tercih edilmelidir.

Şimdi amacımıza gelelim; Amacımız her oyunu en iyi kalitede oynamak.
O zaman bize SSD şuan için lazım değil. RAM olarak ise 8 GB işimizi görecektir. Bunları ileride rahatlıkla yükseltebilirsin. Ama işlemci yükseltemezsin. GPU yükseltemezsin vs. kökten değiştirmen gerekir o yüzden yükseltilebilecek şeyleri kısıp önemli olanlara öncelik verilmeli.

Sistemimiz bu;
sistem.png

Monitör tercihini size bırakıyorum ama en az 1080p 1 ms monitör almanızı tavsiye ederim.

Bu sisteme bir de ileride 8 GB RAM daha eklersiniz. Birde SSD tamam olur her şeyi ama şuan ki hali ile size sunamayacağı deneyim yok.

Şimdi GTX 1070, RX 480'den kat ve kat daha güçlü bir kart olduğundan eğer tercih edilebiliyorsa kesinlikle tercih edilmelidir.

Şimdi amacımıza gelelim; Amacımız her oyunu en iyi kalitede oynamak.
O zaman bize SSD şuan için lazım değil. RAM olarak ise 8 GB işimizi görecektir. Bunları ileride rahatlıkla yükseltebilirsin. Ama işlemci yükseltemezsin. GPU yükseltemezsin vs. kökten değiştirmen gerekir o yüzden yükseltilebilecek şeyleri kısıp önemli olanlara öncelik verilmeli.

Sistemimiz bu;
Eki Görüntüle 172224

Monitör tercihini size bırakıyorum ama en az 1080p 1 ms monitör almanızı tavsiye ederim.

Bu sisteme bir de ileride 8 GB RAM daha eklersiniz. Birde SSD tamam olur her şeyi ama şuan ki hali ile size sunamayacağı deneyim yok.
Teşekkürler öneriniz için bu sekilde bütcemi biraz aşıyor işlemciyi i5 bir işlemci koysam herhangi bir sıkıntı olur mu?

Eki Görüntüle 172209

Eki Görüntüle 172210
Teşekkürler öneri için 60 hz bir monitör alacağım için 1070 den tam yararlanamayacağımı okudum sizce bu sisteme 75 hz monitör + rx480 taksam daha mı fazla verim alırım?

Eki Görüntüle 172209

Eki Görüntüle 172210

Eki Görüntüle 172209

Eki Görüntüle 172210
75Hz monitör hem NVidia hem de Amd için yine 75Hz frekansı sağlayacaktır. FreeSync; 75Hz olmasından bağımsız ayrı bir teknoloji ve AMD ekran kartlarına dönük.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı