4000 - 4500 TL Arası Laptop Önerisi

cengo42

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı iş amaçlı kullanacağım oyun ile işim olmayacak. Hem SDD, hem de HDD olan bir model almak istiyorum. 1 hafta içinde almam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG GL553VD-DM066 alınabilir.

4500 lirayı gözden çıkarıpta 1050-1050TI almak pek akıl kârı değil. Hatta 1050ti bile bulmak zorlaşmaya başladı Türkiye de o fiyata.
Bence biraz daha mantıklı geliyor GTX 2000 serisini beklemek. Tahmini olarak araştırdığım kadarıyla yabancı kaynaklardan 2050 şu anın 1060’ından bile iyi olabilir.

O bütçeye 16 GB + 1050 Ti bir laptop almanız daha doğru olur.

Acer AN515-51-7383 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

Bu model kafama yattı. Teşekkürler.

4500 lirayı gözden çıkarıpta 1050-1050TI almak pek akıl kârı değil. Hatta 1050ti bile bulmak zorlaşmaya başladı Türkiye de o fiyata.
Bence biraz daha mantıklı geliyor GTX 2000 serisini beklemek. Tahmini olarak araştırdığım kadarıyla yabancı kaynaklardan 2050 şu anın 1060’ından bile iyi olabilir.

Oyun oynamayacağım için ekran kartının pek önemi yok sanırım.

Ne gibi bir iş ?

Ne tarz programlar kullanacaksın ?

Çok daha farklı bir sistem bulabiliriz ekran kartıyla işi olmayan programlar kullanacaksan.

Veya iş için dediğin nedir yani biraz daha açabilirsen yanlış seçimlerden döndürmeye çalışırız.

Ben sandım ki ufak tefek modellemeler gibi bir amacın var iş deyince.

Daha güçlü işlemci daha iyi SSD ve malzeme kalitesine yapılan yatırım artar 1050 TI’a ayırılan bütçe ile.

Yani Acer’ın modelini kesinlikle tavsiye etmiyorum grafikle alakalı bir durum yoksa çünkü o bir gamebook.

Son düzenleme:
Daha güçlü işlemci.
i7 7700HQ bu fiyata alınabilecek en performanslı mobil işlemci. 8. nesil High Quality işlemciler henüz daha piyasaya çıkmış değil.
Yani Acer’ın modelini kesinlikle tavsiye etmiyorum grafikle alakalı bir durum yoksa çünkü o bir gamebook.
Ne alakası var? Gamebook ile iş ağırlıklı uygulamalar kullanılmıyor mu? Bu bütçeye alınabilecek en iyi ürün şuan o. 4500 lira bütçeye Quadro ekran kartlı bir laptop mu önermek istiyordunuz? Gamebook dediğiniz laptobun temel bileşenleri tüm iş ağırlıklı uygulamalara tam uyumludur. O bileşenler sadece oyun için üretilmedi.

Ne gibi bir iş ?

Ne tarz programlar kullanacaksın ?

Çok daha farklı bir sistem bulabiliriz ekran kartıyla işi olmayan programlar kullanacaksan.

Veya iş için dediğin nedir yani biraz daha açabilirsen yanlış seçimlerden döndürmeye çalışırız.

Ben sandım ki ufak tefek modellemeler gibi bir amacın var iş deyince.

Daha güçlü işlemci daha iyi SSD ve malzeme kalitesine yapılan yatırım artar 1050 TI’a ayırılan bütçe ile.

Harici bir program kullanmayacağım. İnternet ve ofis uygulamaları. Almışken iyi bir şey olsun istiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı