4000-4500 TL arası Toplama PC

Nerden biliyosunuz ki bende para topluyorum bu yaz için hazırlık yapıyorum :D . Hesaplarıma göre 4000/5 TL = 800 Gün de toplanır . Yazın 4000/ 20 TL = 200 Yaz gününde toplanır imkansız gibi bir şey işin içine baylarmlar girerse dedemden 150 TL kaparım bu iş olur :D .

Dizüstü bencede büyük bir hata .

Birde bir şey sorucam i5 işlemci 3.20 GHz mi iyidir İ7 2.50 GHz mi oyun için ?

Arkadaş birazcık yanlış bilgi vermiş, işlemcinin oyuna katkısı çok azdır, i5 bir işlemci alıp ekran kartına yüklenmeniz daha faydalıdır.
4000tl+ sisteme gtx970 yerine gtx 980 daha mantıklı bir seçim olur.

Ayrıca Laptop Hatadır! Hem ekranı kucuk hemde fps adam gıbı vermıyo.
Laptop hatadır diye birşey yok, herkez farklı amaçlarla kullanır bilgisayarı, yeri gelir kullanım amacına göre masaüstü bilgisayar saçmalık olur.

Arkadaş birazcık yanlış bilgi vermiş, işlemcinin oyuna katkısı çok azdır, i5 bir işlemci alıp ekran kartına yüklenmeniz daha faydalıdır.
4000tl+ sisteme gtx970 yerine gtx 980 daha mantıklı bir seçim olur.

Laptop hatadır diye birşey yok, herkez farklı amaçlarla kullanır bilgisayarı, yeri gelir kullanım amacına göre masaüstü bilgisayar saçmalık olur.

İyide Adam Oyun Oynamak İstiyo Ofiste çalışmak için 4000tlye sistem toplamıcakki yoksa ona göre dizüstüyüde savunurduk reis :D Zaten dikkat edersen yazdıgım metınde yada koyumusum gtx970 de olabılır.Ayrıca GTX980 En ön planda yazmısım dikkat edersen. :D

İyide Adam Oyun Oynamak İstiyo Ofiste çalışmak için 4000tlye sistem toplamıcakki yoksa ona göre dizüstüyüde savunurduk reis :D Zaten dikkat edersen yazdıgım metınde yada koyumusum gtx970 de olabılır.Ayrıca GTX980 En ön planda yazmısım dikkat edersen. :D
Anladım da genele hitap ettiğini düşündüğüm için bu şekil de cevap verdim, yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.

Toplama pc her zaman daha performanslı olur, senin 4 milyara topladığın pc'nin performansını bence ancak 7-8 milyarlık laptop'lar zor verir. Taşınmayacak ise toplama daha mantıklı.Şöyle bir sistem topladım bütçenizi biraz aşıyor, istersen anakart'ın alt modellerini tercih edebilirsin. İşlemci'yi i7 olcak diye şart koşma, oyun için i5 son derece yeterli ve işlemcinin oyuna fazla bir etkisi yok.Ve son olarak genede istersen gtx 970 koyabilirsin çünkü aradaki 700 liraya ramen gtx 980, gtx 970'den sadece ortalama 5-10 fps daha performanslı.Gtx 970 koyarsan sistem 3900 lira olur.Bütçeni tamamen kullanmak istersen SSD'yi felan arttırabilirsin.
sistem 8.png

Son düzenleme:
Böyle bir sistem gayet yeterli olacaktır istersen gtx 980 de alabilirsin eksen bilgisayarda fiyatlar gayet makul.

Dosya Ekleri

• pc.png
    pc.png
    91,3 KB · Görüntüleme: 436
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı