4000-4500 TL dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Pil normal kullanım da 6-8 saat, video izlerken 10-12 saate yakın götürüyor hocam. Pilden baya memnun kaldığımı söyleyebirim. (oyun oynamadım)
Cihazın herhangi bir eksisini gördünüz mü peki şu ana kadar?
Lenovo Ideapad 5 ile Acer Swift 3 arasında sürekli gidip geliyorum.

Lenovo Ideapad 5 inceleme fırsatı buldum. Gerçekten güzel bir cihaz. Plastiği hiç kötü hissettirmiyor. Baktığım model buydu.

IMG_20210901_182215.jpg

IMG_20210901_182219.jpg

IMG_20210901_182012.jpg

IMG_20210901_182016.jpg

Klavyesi sessiz çalışıyor. 14 inch olması avantaj bence çok kolay taşınıyor. TouchPad fena değil. Tıklama hissiyatını beğenmedim fakat bozulmaz.

Lenovo Ideapad 5 inceleme fırsatı buldum. Gerçekten güzel bir cihaz. Plastiği hiç kötü hissettirmiyor. Baktığım model buydu.

Eki Görüntüle 1157570

Eki Görüntüle 1157571

Eki Görüntüle 1157573

Eki Görüntüle 1157574

Klavyesi sessiz çalışıyor. 14 inch olması avantaj bence çok kolay taşınıyor. TouchPad fena değil. Tıklama hissiyatını beğenmedim fakat bozulmaz.
Ürün dışarıdan güzel görünüyor ancak pil ömrü aklımda kocaman bir soru işareti. Şu an kullandığım ürün ilk aldığımda 41wh pile sahipti ve 3 saat zor dayanıyordu. Bu Lenovo ise 44.5wh pile sahip ve sanırım 6 saati zor görecek gibi. Acer Swift 3 pil konusunda gerçekten muazzam. Bu arada, incelemeniz için teşekkürler.

Eksi olarak hoparlör çok kötü. İdare edecek seviyede bile değil diyebilirim. Sesi çok çok az çıkıyor.

Onun dışında 14" biraz küçük fakat bu cihazın bir eksisi değil... 32" monitörden sonra 14"'e bakmak garip geliyor. Sorun bende, cihazda değil 😂

Başka bir eksi söyleyemem hocam. Cihazı çok beğendim. Çok hafif. Ağırlığı ve inceliğine göre gerçekten muazzam.

Type-C ile şarj olmasından dolayı adaptör taşıma derdinden de kurtuldum. Yeni aldığım U-Green adaptör sayesinde tek adaptör ile aynı anda hem bilgisayarı hem telefonumu şarj edebiliyorum.

Not: Cihazımın jack girişini algılamıyor Realtek. Sorun yazılımsal, bilgisayarda bir problem olduğunu düşünmüyorum. Bununla ilgilenemedim. Sadece ses sürücülerini kaldırıp yeniden kurdum fakat sorun çözülmedi. Detaylı olarak tekrar uğraşacağım.

Eksi olarak hoparlör çok kötü. İdare edecek seviyede bile değil diyebilirim. Sesi çok çok az çıkıyor.

Onun dışında 14" biraz küçük fakat bu cihazın bir eksisi değil... 32" monitörden sonra 14"'e bakmak garip geliyor. Sorun bende, cihazda değil 😂

Başka bir eksi söyleyemem hocam. Cihazı çok beğendim. Çok hafif. Ağırlığı ve inceliğine göre gerçekten muazzam.

Type-C ile şarj olmasından dolayı adaptör taşıma derdinden de kurtuldum. Yeni aldığım U-Green adaptör sayesinde tek adaptör ile aynı anda hem bilgisayarı hem telefonumu şarj edebiliyorum.

Not: Cihazımın jack girişini algılamıyor Realtek. Sorun yazılımsal, bilgisayarda bir problem olduğunu düşünmüyorum. Bununla ilgilenemedim. Sadece ses sürücülerini kaldırıp yeniden kurdum fakat sorun çözülmedi. Detaylı olarak tekrar uğraşacağım.
DTS ayarlarını yaptığınızda ses kalitesinin iyileştiğini söyleyenler vardı hocam. Aynı şekilde birtakım AMD sürücüleri güncellendiğinde ses jakı sorunu çözülüyordu sanırım. Kontrol etmenizi öneririm. Yorumlarınız için de tekrardan teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı