4000₺ - 5000₺ laptop önerisi

umutdrm2148

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R57535HS
RTX4050
16GBDDR4
512GBSSD
Meslek
Gazeteci
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Laptop satın almayı düşünüyorum fakat aklım biraz karışık. Yaklaşık 4000₺ - 5000₺ arası bir bütçem var. Photoshop, Premiere Pro, indesign ve After Effects kullanıyorum. Aynı zamanda günümüz oyunlarını açabilecek bir laptop olsun istiyorum fakat ekran kartı çok önemli. İşlemcisi de güçlü olsa iyi olur. RAM'in 16 GB olmasına gerek yok zaten 8 GB yeterli. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada klasik kriterimiz "GTA 5 açsın yeter abi."

4000-5000 TL'ye alacağınız laptoptan fazla bir oyun performansı beklememelisiniz. Belki günümüz oyunlarını düşük-orta ayarlar da oynarsınız. Ama birkaç sene sonra çıkacak oyunları akıcı şekilde oynayamazsınız. Bütçenizi arttırmanızı tavsiye ederim.

Hocam peki Amd Ryzen 7 işlemci sorun çıkartır mı. Amd lere karşı bir önyargım var. Bir de üçüncü nesil yazıyor. Bu işlemcilerde en son kaçıncı nesil oluyor.
Hocam amd'de şuanda 4 nesil var masaüstünde 3 Amd f/p olarak en iyi işlemcileri üretiyor bence gayet iyi bir laptop sorun çıkarmaz intel daha çok çıkarır öyle söyliyim.

Hocam peki Amd Ryzen 7 işlemci sorun çıkartır mı. Amd lere karşı bir önyargım var. Bir de üçüncü nesil yazıyor. Bu işlemcilerde en son kaçıncı nesil oluyor.

En son 4. nesil var fakat hâlâ üretimde veya tedarikte sıkıntıları var AMD'nin. Henüz 4. nesil işlemcileri yaygın değil, var ama az. 3. nesil işlemcilerin sizin işlerinizi ne kadar karşılayacağı konusunda yorum yapamasam da şunu bilmelisiniz ki o cihazın işlemcisi bir ultrabook işlemcisi. Ryzen 7 3750H'ın 8300H'tan zayıf bir işlemci olduğunu biliyorum, ultrabook işlemcisinin gücünü siz düşünün.

intel daha çok çıkarır öyle söyliyim.

İnanılmaz :D

En son 4. nesil var fakat hâlâ üretimde veya tedarikte sıkıntıları var AMD'nin. Henüz 4. nesil işlemcileri yaygın değil, var ama az. 3. nesil işlemcilerin sizin işlerinizi ne kadar karşılayacağı konusunda yorum yapamasam da şunu bilmelisiniz ki o cihazın işlemcisi bir ultrabook işlemcisi. Ryzen 7 3750H'ın 8300H'tan zayıf bir işlemci olduğunu biliyorum, ultrabook işlemcisinin gücünü siz düşünün.

İnanılmaz :D
Hocam foruma bakınız :D

LENOVO IdeaPad S145-15API AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD Freedos 15.6" FHD 81UT008DTX | Trendyol - Hocam bu Laptop hakkında ne düşünüyorsun.

LENOVO IdeaPad S145-15API AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD Freedos 15.6" FHD 81UT008DTX | Trendyol - hocam peki bunun hakkında ne düşünüyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı