4000-5000 TL'ye Oyun ve Render İçin Sistem Toplama

• Konuyu başlatan AKD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

AKD

Kilopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhabalar,

Dramatik sanatlar yüksek lisans öğrencisiyim, çektiğim filmlerin kurgusu için bir sisteme ihtiyacım var. Bütçem monitör dahil, 4000-5000 TL civarında değişiyor.

Yüksek ve ultrada oyun oynayabileceğim aynı zamanda çektiğim sinematik içerikli videoların kurgusunda beni iki-üç sene idare edebilecek düzeyde masaüstü sistem toplamaya ihtiyacım var. Zaman içerisinde bilgisayara eklemeler yapabilirim.

Diğer başlıkları inceledim, ilk merak ettiğim nokta PC toplama sitelerindeki hazır sistemler güvenilir midir, güvenilirse tercih edeceğiniz site hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Dramatik sanatlar yüksek lisans öğrencisiyim, çektiğim filmlerin kurgusu için bir sisteme ihtiyacım var. Bütçem monitör dahil, 4000-5000 TL civarında değişiyor.

Yüksek ve ultrada oyun oynayabileceğim aynı zamanda çektiğim sinematik içerikli videoların kurgusunda beni iki-üç sene idare edebilecek düzeyde masaüstü sistem toplamaya ihtiyacım var. Zaman içerisinde bilgisayara eklemeler yapabilirim.

Diğer başlıkları inceledim, ilk merak ettiğim nokta PC toplama sitelerindeki hazır sistemler güvenilir midir, güvenilirse tercih edeceğiniz site hangisidir?
Hazır sistemler genelde indirimli olduğu için daha ucuz oluyor.
Sana önerebileceğim bilgisayar bu :Uber [Donanım Arşivi] | R5 2600X ASUS GTX Dual 1660 Super A6G Evo 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com
İşlemciyi Ryzen 5 1600 yapıp rami 8 e düşürürsek 3900 TL yapıyor .
Monitörde bu aynısından bende de var :

Toplamda 5100 TL gibi bir fiyat ortaya çıkıyor benim size önerim bunlar.

Sana önerebileceğim bilgisayar bu :Uber [Donanım Arşivi] | R5 2600X ASUS GTX Dual 1660 Super A6G Evo 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com

Çok teşekkür ederim ilginiz için, ram için odağım 16gb ; kurgu için daha rahat olacağını düşünüyorum.

Attığım sistemdeki SSD'yi Kingston A2000 500 GB ile değiştirip monitör olarak AOC 24" C24g1 ekleyip almanız sizin için en iyi tercih olacaktır.

Ekran kartı, Ram, gibi ürünlerde pek fazla duyulmamış markaların kullanılması sıkıntı yaratır mı? Çok detaylı bilgim yok bu konular hakkında ancak ; Galax marka bir ekran kartında fark yalnızca isim midir? İşlev farkı yaşanır mı?

Ekran kartını rx 570 olarak değiştirsek uygun fiyatlı.
GTX 1660 6 gb kaliteli fakat rx 570 daha uygun gibi geldi bana yeni nesil oyunlar için.
Performans testi: https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-570

Çok teşekkür ederim ilginiz için, ram için odağım 16gb ; kurgu için daha rahat olacağını düşünüyorum.

Ekran kartı, Ram, gibi ürünlerde pek fazla duyulmamış markaların kullanılması sıkıntı yaratır mı? Çok detaylı bilgim yok bu konular hakkında ancak ; Galax marka bir ekran kartında fark yalnızca isim midir? İşlev farkı yaşanır mı?
Yurt dışında rabet gören ama ülkemizde Asus,MSI gibi pek bilinmeyen markaları kullanıyorlar F/P olması için yani size sıkıntı çıkartmaz marka olarak.

Ekran kartını rx 570 olarak değiştirsek uygun fiyatlı.
GTX 1660 6 gb kaliteli fakat rx 570 daha uygun gibi geldi bana yeni nesil oyunlar için.
Performans testi: https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-570
144 hz için bana göre en kötü ihtimalle bir Rx 590 şart . Rx 570 alırsan zaten çoğu oyunu ultrada 70,80 fpslerde oynayacaksın . Bu yüzden Rx570 alıncaksa monitörü de düşürüp farklı bir bileşene yatırılmalı para.

2600x yerine 3600 koyulsa on numara sistem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı