4000-5000TL sistemden tavsiyesi

Sizce hangi sistemi tercih etmeliyim?

• Oy verenlerin toplamı
    8

Async Await

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhabalar,
4000-5000 TL arasında bir sistem toplamayı düşünüyorum. Üç adet bilgisayar buldum. Direkt link vermek yasak mı hatırlayamadığım için sadece özelliklerini yazacağım sizce hangi sistemi almalıyım?

1.sistem - 4660 TL.
İşlemci:
AMD Ryzen 5 1600 12nm.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Bellek: Adata XPG Gammix D30 8 GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16.
Ekran kartı: XFX AMD Radeon RX 590 Fatboy Core Edition 8 GB GDDR5 256Bit.
SSD: Adata SU630 480GB SSD.
Kasa: Gamepower Horizon RGB 650W 80+ Bronze Gaming kasa.

2.sistem - 4800 TL.
İşlemci:
AMD Ryzen 5 3500X (AMD Ryzen 5 2600 seçilirse 116 TL daha ucuz)
Anakart:
ASUS B450M Dragon AMD.
Ekran kartı: Gigabyte GV-N166SGAMING-6GD GeForce GTX 1660 Super 6 GB GDDR6 192Bit DX12
SSD: Adata SU630 ASU630SS-240GQ-r 240GB 520/450 MB/s SATA3 2.5.
Kasa: Gamepower Horizon RGB 650W 80+ Bronze Gaming kasa.

3.sistem - 4570 TL.
İşlemci:
AMD Ryzen 5 3500X.
Anakart: Gigabyte B450M S2H soket AM4 DDR4 mATX.
Ekran kartı: XFX AMD Radeon RX 590 Fatboy Core Edition 8 GB GDDR5 256Bit.
SSD: Adata SU630 480GB 520 MB-450MB/s SATA3 SSD (XPG SX8100 512 GB 3500 MB-3000MB/s M.2 PCI-e NVMe SSD tercih edilirse +322 TL )
Kasa:
Gamepower Horizon RGB 650W 80+ Bronze Gaming kasa.

Sizce hangi sistem daha mantıklı ve neden?
(Not: Lütfen burada yazılan alternatif ürünler dışında ürün belirtmeyiniz çünkü topladığım site buna izin vermiyor.)
Eğer bu sistemlerden daha iyi hazırlanmış bir sistem varsa :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Sistem toplamada bilgili arkadaşlar size yardımcı olacaktır. Ben başka bir yorumda bulunacaktım. XFX RX 590 kullanıyorum ve tavsiye etmem. Alacağınız sistemde bu ekran kartını kullanmayın bence.

Sistem ne için kullanılacak?
Oyun amaçlı kullanılacak ve oyun içindeki videoları kaydedip anı olarak kullanmayı düşünüyorum
Merhabalar. Sistem toplamada bilgili arkadaşlar size yardımcı olacaktır. Ben başka bir yorumda bulunacaktım. XFX RX 590 kullanıyorum ve tavsiye etmem. Alacağınız sistemde bu ekran kartını kullanmayın bence.
Testlerini falan izlediğimde gayet iyi görünüyordu. Technopat' da incelemişti. Sizce sorun nedir?
O SSD'lerde (su 630) kronik sıkıntılı SSD'ler almanızı tavsiye etmem.
teşekkür ederim m2 ssd ile değiştirebilirim ya da james donkey in ürünlerini kullanabilirim. Sizce nasıl James Donkey ssdleri

Oyun amaçlı kullanılacak ve oyun içindeki videoları kaydedip anı olarak kullanmayı düşünüyorum

Testlerini falan izlediğimde gayet iyi görünüyordu. Technopat' da incelemişti. Sizce sorun nedir?

teşekkür ederim m2 ssd ile değiştirebilirim ya da james donkey in ürünlerini kullanabilirim. Sizce nasıl James Donkey ssdleri
Yani ben bu kart ile çok sorun yaşadım. Technopat uzay montaj ile incelediği için 79-80 derece sıcaklık değerler aldı. Düşünün uzay montajda 79-80 derece. Ben kartı ilk aldığımda kasa içerisinde 89 dereceyi gördüm. 4 adet fanlı önü mesh panel kasam var. Yan tarafı açık bir şekilde de 89 dereceyi gördü. Sonra siyah ekran ve WattMan hataları ile çok uğraştım. Bu kartı alıp sıkıntı yaşadığımı dile getirince de forum içerisinde birçok kişi tarafından "sorunlu" ve "dandik" kart kullanırsan tabi sıkıntı yaşarsın gibi hitaplarla bile karşılaştım. Ve sorunuma forum içerisinden bir çözüm bulamamıştım. Kendi uğraşlarım sonucunda dediğim sorunları şimdilik çözdüm. Ama garantisi yok. Gerçi bu modeli kullanıp sıkıntı yaşamayanlarda vardır elbet. Yani tercih sizin. Ürünü kullandığım için yorum yapmak istedim o kadar. Yani bende kendi kullandığım ürünü tavsiye etmemekten zevk almıyorum sonuçta.

Yani ben bu kart ile çok sorun yaşadım. Technopat uzay montaj ile incelediği için 79-80 derece sıcaklık değerler aldı. Düşünün uzay montajda 79-80 derece. Ben kartı ilk aldığımda kasa içerisinde 89 dereceyi gördüm. 4 adet fanlı önü mesh panel kasam var. Yan tarafı açık bir şekilde de 89 dereceyi gördü. Sonra siyah ekran ve WattMan hataları ile çok uğraştım. Bu kartı alıp sıkıntı yaşadığımı dile getirince de forum içerisinde birçok kişi tarafından "sorunlu" ve "dandik" kart kullanırsan tabi sıkıntı yaşarsın gibi hitaplarla bile karşılaştım. Ve sorunuma forum içerisinden bir çözüm bulamamıştım. Kendi uğraşlarım sonucunda dediğim sorunları şimdilik çözdüm. Ama garantisi yok. Gerçi bu modeli kullanıp sıkıntı yaşamayanlarda vardır elbet. Yani tercih sizin. Ürünü kullandığım için yorum yapmak istedim o kadar. Yani bende kendi kullandığım ürünü tavsiye etmemekten zevk almıyorum sonuçta.
Tabi ki haklı olabilirsiniz. Öyleyse ikinci sistemi mi tercih etmeliyim. Bu sefer de 2600 e düşürmem gerekecek.
Bence hangisini alacaksan al ama RAM'i
2x8 yap.
Onu bir süre sonra yükseltme yapacağım 16gb şart gibi bir şey geliyo...

Tabi ki haklı olabilirsiniz. Öyleyse ikinci sistemi mi tercih etmeliyim. Bu sefer de 2600 e düşürmem gerekecek.

Onu bir süre sonra yükseltme yapacağım 16gb şart gibi bir şey geliyo...
Dediğim gibi tercih sizin. Ben i3 9100F işlemci ile kullanıyorum XFX RX 590 ekran kartını. Benim işimi görüyor açıkçası oyun performansı olarak. Gerçi bilgisayarı her açtığımda hata vermez inşallah diyerek açıyorum. Ve evet 16 GB RAM şart artık.

Geri
Yukarı