4000-6000 TL dizüstü bilgisayar önerisi

unique11245

Kilopat
Aylardır bilgisayar araştırıyorum hala karar verip bir bilgisayar alamadım. Uzun süre Macbook Pro'lara taktım hala takığım :D Tasarımları çok güzel, hafifler, inceler, ekranları harika ve disklerinin okuma-yazma hızları muazzam. Ama sanırım vazgeçtim portların yetersizliğinden ve bazı programların uyumlu olmamasından dolayı. Mimarlık öğrencisiyim daha ilk senem. Beni mezuniyete kadar götürebilecek, tüm programları kasmadan kullandırabilecek, aynı zamanda oyun oynayabileceğim bir bilgisayar önerisi istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi çok aşmaya gerek olmadan DELL 7567 alınabilir. i7'li, 1050 Ti'lı ve IPS ekranlı model olduğundan emin olun. Daha da fazlasını isterseniz GTX 1060'lı modeller de var.

Bütçeyi çok aşmaya gerek olmadan DELL 7567 alınabilir. i7'li, 1050 Ti'lı ve IPS ekranlı model olduğundan emin olun. Daha da fazlasını isterseniz GTX 1060'lı modeller de var.
Ben daha zarif bir notebook istiyordum. Macbook kadar incesi yok zaten de o tarz tasarımı daha zarif bir öneriniz var mı? Sürekli taşıyor olacağım çünkü bilgisayarı. HP OMEN'lar hoşuma gidiyor aslında onlardan almayı düşünüyordum. Bütçe ile ilgili pek sıkıntım yok. Ben sadece 5-6 bin TL'lik bir dizüstünün beni mezuniyete kadar götüreceğini düşündüğüm için öyle bir bütçe belirledim. Bu arada ekran boyutunu 17.3 inç istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taşıyor olacaksanız 17 inç almanızın hiçbir anlamı yok. DELL XPS serisine bakabilirsiniz.
Ama çizim yaparken daha çok işime yarayacak büyük bir ekran. Monster bilgisayarlardan önerebileceğiniz bir tane var mı? Ben tasarımlarını beğenmediğim için kenara atmıştım. Bir de HP Omen'larla ilgili bir şey söylemediniz?

Biraz bekle ve MAX-Q tasarımlı bir ürün al. Şuanda GTX1080'li bir model var ve fiyatı yüksek. 1 ay içinde diğer ekran kartlarını içeren modeller de çıkar diye düşünüyorum. ROG ZEPHYRUS (GX501) | Notebook | ASUS Türkiye
Bilmiyorum bekleyebilir miyim sürekli bilgisayara ihtiyaç duyuyorum.

Biraz bekle ve MAX-Q tasarımlı bir ürün al. Şuanda GTX1080'li bir model var ve fiyatı yüksek. 1 ay içinde diğer ekran kartlarını içeren modeller de çıkar diye düşünüyorum. ROG ZEPHYRUS (GX501) | Notebook | ASUS Türkiye
HP Omen CE004NT modelini tercih etmeli miyim sizce?

HP OMEN'lar da tercih edilebilir. Bu kadar bütçede benim önerim MSI cihazlara bakmanız olacaktır.
HP Omen CE004NT modelini tercih etmeli miyim sizce?

7699TL olan modelse ürün güzel duruyor. KDV indirimi ile alınabilir bence. Ekran 4K, oyun için ekran kartına göre fazla bile ama iş, film gibi unsurlar için iyi olur.

7699TL olan modelse ürün güzel duruyor. KDV indirimi ile alınabilir bence. Ekran 4K, oyun için ekran kartına göre fazla bile ama iş, film gibi unsurlar için iyi olur.
Evet 7700 TL olan model. Ekran parlaklığının 320 nit olması sizce eksi bir olay mı? İstediğim MacBookun 500 Nit de o biraz kafamı karıştırdı. Bu arada KDV indirimi ne zaman olur?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı