4000-6500 TL laptop önerisi

aasmcan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming A520M-PLUS WiFi - CPU: AMD Ryzen 5 5600 - GPU: Asus Dual AMD RX 6600 - RAM: XPG 16GB(2x8GB) Spectrix D41 RGB 3200mhz CL16 - SSD 1: Kingston 500GB NV2 NVMe 3500MB-2100MB M.2 - SSD 2: Kingston SSDNow 240GB SATA 3 V300
Mouse: Razer Mamba Elite - Pad: SteelSeries QcK L - Klavye: Razer Blackwidow Chroma - Kulaklık: Razer Barracuda X 2022
İyi forumlar herkese. Kız arkadaşım coğrafya bölümünde okuyor ve bir laptopa ihtiyacı var. Bölümünün programlarını (arcgıs vs.) ve bazı ağır olmayan oyunları kaldırabilecek bir laptop arıyoruz. Görüntüsü de hoş olursa çok iyi olur. Bütçe başlıkta belirttiğim gibidir ne eksik ne fazla. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar herkese. Kız arkadaşım coğrafya bölümünde okuyor ve bir laptopa ihtiyacı var. Bölümünün programlarını (arcgıs vs.) ve bazı ağır olmayan oyunları kaldırabilecek bir laptop arıyoruz. Görüntüsü de hoş olursa çok iyi olur. Bütçe başlıkta belirttiğim gibidir ne eksik ne fazla. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Ağır olmayan oyunlardan kastınız nedir?

GTX 1650 ve 16GB bir laptop bulursanız kaçırmayın derim, ki zaten dolar uçmuş pek zor. İşlemci de mümkünse AMD olmasın.
GTX 1650'li modeller genellikle bütçemizin üstünde kalıyor. Dediğiniz gibi dolar uçtu gitti onun için sıkıntı yaratmayacak ve bütçeye uygun bir model bulmakta zor açıkçası. Geriye tek seçenek Monster gibi görünüyor bu bütçeye.
Ben bir ara alacaktım zaten. Şimdi pc toplamaya çalışıyorum. Sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum. Ücretsiz servisi olması büyük avantaj ayrıca.
Evet 2 yıl garanti üstüne ömür boyu ücretsiz servis olması çok iyi. Ama ürünün kendi sitesinde stokta yok görünüyor. Başka bir alışveriş sitesinden alsak da servis geçerliliğini koruyor mu? Bu konuda bilginiz var mı?

İhtiyacınız olan şey işlemci. İlerleyen zamanlarda RAM takviyesi yapabilirsiniz. 10.nesil i7 işlemciler ARCgıs için ideal. Yukarıda arkadaşın tavsiye ettiği Asus TUF'u önerecektim ancak Ryzen 5 olması pek de iş için uygun yapmıyor bilgisayarı. 1650 ekran kartı, tamamen oyuna yönelik bir PC.
Monster baktım. En uygun şu model var; Abra A5 V15.4 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Sizce nasıldır? Benim de hoşuma gitti ama emin olamadım.
Bu model artık üretilmeyecek, aynı modelin versiyonu değişti. 7100 TL'den satışta.

İhtiyacınız olan şey işlemci. İlerleyen zamanlarda RAM takviyesi yapabilirsiniz. 10.nesil i7 işlemciler ARCgıs için ideal. Yukarıda arkadaşın tavsiye ettiği Asus TUF'u önerecektim ancak Ryzen 5 olması pek de iş için uygun yapmıyor bilgisayarı. 1650 ekran kartı, tamamen oyuna yönelik bir PC.

Bu model artık üretilmeyecek, aynı modelin versiyonu değişti. 7100 TL'den satışta.
Attığınız linkteki Dell laptop hem yazdığım oyunları oynatıp hem sorunsuz bir şekilde iş uygulamalarını açar mı? Herhangi bir kasma olmasını istemem açıkçası 6000 TL'den fazla para verip.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı