4000 TL Çevre Birimler Dahil PC Toplama

Hangi sistem olmalı ?

• 3250

• 3450

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

swooN#

Hectopat
Merhaba arkadaşlar daha yeni üye oldum siteye. Aslında geçen yaz bilgisayar toplayacaktım ama bir sorun oldu kısmet bu zamanmış. Toplamak istediğim bilgisayarda kulaklık, klavye, fare ve monitör de dahil olacak. Sizce nasıl bir şey toplamalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aklımda böyle bir iki sistem var. Hangisi daha yararlı olur ve artan parayla nasıl çevre birimler almalıyım? Şimdiden çok teşekkür ederim. :)

Dosya Ekleri

• 3250.PNG
    3250.PNG
    74,5 KB · Görüntüleme: 93
  • 3450.PNG
    3450.PNG
    96,1 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 1400 ve Rx 480 580 ile tüm parçaları en uygun yerden (tabi güvenilir yerlerden) alırsan hem monitöre para kalır hem de çevre birimlerine. Sonuçta tek ürün almıyorsun. Her ürün tek bi yerde ucuz olmaz. Hepsi farklı yerlerde uygun fiyatlı olur.

Ryzen 5 1400 ve Rx 480 580 ile tüm parçaları en uygun yerden (tabi güvenilir yerlerden) alırsan hem monitöre para kalır hem de çevre birimlerine. Sonuçta tek ürün almıyorsun. Her ürün tek bi yerde ucuz olmaz. Hepsi farklı yerlerde uygun fiyatlı olur.
Yorum için teşekkürler. Peki çevre birim olarak ne önerirsiniz.

Stoklarda bulunmuyor malesef ya bekliceksiniz ya da satanlardan alıcaksınız.

Yorum için teşekkürler. Peki çevre birim olarak ne önerirsiniz.
Yani bu iş biraz zevke bakar. Ama size verebileceğim en önemli tavsiye klavyeyi mekanik alın. Tabi yurtdışı sitelerinden almanız gerekiyor. Ben Motospeed Ck104 aldım uygun fiyata. Çünkü ülkemizde hem belli başlı markalar var hem de fiyatları çok yüksek. Bir diğer tavsiye de Everest Snopy Rampage gibi kalitesiz ürünler almayın. İki gün sonra elinde kalır. Görünüşü sizi aldatmasın.

Ryzen sistem öneririm ama RAM'leri kısa süre içinde yükseltemeyecekseniz en baştan 16 GB alın derim. Ayrıca madenciler sağ olsun RX 5XX serisi yok stoklarda. Bulursanız RX 580 alın derim. Ayrıca monitör falan 4000 TL bütçeyi aşabilir. Alabilirseniz yurt dışından alın derim.

Yani bu iş biraz zevke bakar. Ama size verebileceğim en önemli tavsiye klavyeyi mekanik alın. Tabi yurtdışı sitelerinden almanız gerekiyor. Ben Motospeed Ck104 aldım uygun fiyata. Çünkü ülkemizde hem belli başlı markalar var hem de fiyatları çok yüksek. Bir diğer tavsiye de Everest Snopy Rampage gibi kalitesiz ürünler almayın. İki gün sonra elinde kalır. Görünüşü sizi aldatmasın.

Ryzen sistem öneririm ama RAM'leri kısa süre içinde yükseltemeyecekseniz en baştan 16 GB alın derim. Ayrıca madenciler sağ olsun RX 5XX serisi yok stoklarda. Bulursanız RX 580 alın derim. Ayrıca monitör falan 4000 TL bütçeyi aşabilir. Alabilirseniz yurt dışından alın derim.
Monitör oyun keyfinin çıkarıldığı yer olduğu için hiç bir şekilde monitör fiyatından kısmayı düşünmüyorum ama monitör bakarken DVI ile HDMI arasında büyük farklar var. Ben HDMI yerine DVI monitör alsam ne gibi bir performans farkı olur ?

Monitör oyun keyfinin çıkarıldığı yer olduğu için hiç bir şekilde monitör fiyatından kısmayı düşünmüyorum ama monitör bakarken DVI ile HDMI arasında büyük farklar var. Ben HDMI yerine DVI monitör alsam ne gibi bir performans farkı olur ?
Hayır Dvi ile Hdmi arasında görüntü kalitesi olarak hiç bir fark yok. Hdmi ayrıca ses taşıyor. Bir fark da şu ki 144 Hz monitörde 144 Fps almayı sağlıyor yanlış değilsem. Bi fark da 4K 60 Fps veriyor tabi Hdmi 2.0 B olması lazım. Bunu pek kafaya takma derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı