4000 TL PC toplama

Mr.Joker09

Hectopat
Bütçe 4000 TL, çok fazla aşmamak şartıyla geçebilir. Fikir olsun diye açıyorum bu konuyu yani hemen almayacağım. Fiyata klavye, mouse, monitör, mümkünse de kulaklık dahil olacak şekilde öneri yaparsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Bütçe 4000 TL, çok fazla aşmamak şartıyla geçebilir. Fikir olsun diye açıyorum bu konuyu yani hemen almayacağım. Fiyata klavye, mouse, monitör, mümkünse de kulaklık dahil olacak şekilde öneri yaparsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Monitörlü sistem alamazsınız 4000TL ye.Klavye falan unutun.

2500-3000 TL'ye 3200G 16 GB RAM 480 GB SSD'ye sahip bir bilgisayar toplanabilir. Kulaklık mouse klavye monitör 1000 TL'ye sığmaz. 1000 TL ikinci el bir monitör alıp daha sonradan ekipman alabilirsiniz. Ya da tüm sistemi 2. el alırsanız sığabilir.

Bazı şeyleri ikinci el al ya da bütçe arttır daha sonra yeni konu aç.

Ryzen 3 4300ge.
Gigabyte A320M.
2x8 3200MHz RAM ile 240GB bir SSD, 300TL'lik bir PSU ve çok pahalı olmayan bir kasayla durumu kurtarırsınız gibi.
Tabi kulaklık hoparlör ve klavye gibi donanımları saymazsak.

2500-3000 TL'ye 3200G 16 GB RAM 480 GB SSD'ye sahip bir bilgisayar toplanabilir. Kulaklık mouse klavye monitör 1000 TL'ye sığmaz. 1000 TL ikinci el bir monitör alıp daha sonradan ekipman alabilirsiniz. Ya da tüm sistemi 2. el alırsanız sığabilir.
2. El monitörler çok pahalı onun yerine sıfır almak daha mantıklı bence.

3680 TL. Kasa koymadım, uzay montaj kullanırsınız. Belki anakart olarak A320 seçilebilir. Ya da 8 GB RAM alıp sonradan ilave edilebilir. Ya da 2. El olarak parçalar alınabilir. Bu sistemle gelecekte işlemci ve ekran kartı yükseltirseniz gayet iyi olur.

2. El monitörler çok pahalı onun yerine sıfır almak daha mantıklı bence.
Bu bütçede sıfır monitör çok zor. Topladığım sistemi düşürsek bile 1000 TL gibi bir bütçe kalıyor. Güzel monitör bulmak zor.

4250 civarı yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı